• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Organizacja Wydziału Nauk Humanistycznych
Drodzy Sympatycy Nauki,
Wydział Wojskowy rozpoczął działalność w świetnym stylu, czas na nauki humanistyczne. Podoba mi się forma stworzona przez Ronona, numerowane wykłady, każdy na konkretny temat. Stąd moje pytanie do Was, jaki kierunek chcielibyście, żebym utworzył najpierw? O czym z dziedziny nauk humanistycznych najchętniej byście przeczytali i podyskutowali? Planuję serię dziesięciu wykładów z wybranej przez Was dziedziny (a potem może kolejnych, ale to odległa przyszłość). Mam następujące propozycje:
1. Politologia (która byłaby autorskim dostosowaniem podstaw politologii realnej do rzeczywistości mikronacji) z elementami historii politycznej Bialenii. 
2. Historia internetowa Bialenii.
3. Geopolityka (teoretyczne podstawy realnej geopolityki, następnie omówienie poszczególnych państw i regionów mikroświata).
Jeśli macie inne propozycje (które mógłbym ogarnąć, bo np. filozofii raczej bym się nie podjął ze względu na to, że moja wiedza nie jest zbyt usystematyzowana i raczej skupiam się na interesujących mnie dziedzinach [na 82% na maturze w zeszłym roku wystarczyło, ale Akrypa ma potężnie większą wiedzę ode mnie]), to jestem na nie otwarty. Generalnie chodzi mi o to, żeby ktoś był moimi wykładami zainteresowany i żeby nie była to sztuka dla sztuki. Wink 
Jeśli ktoś jest zainteresowany stworzeniem wykładów z jakiejś dziedziny na WNH, to również proszę zgłaszać chęć w tym wątku.
A może po prostu artes liberales, jak na hamerykańskich koledżach?
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Lew Wolnogradu,
Wlk. Kn. MF., Mrgr. Ja., Ojciec Ojców, Pasterz Pasterzy, Sędzia V-Świata Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
A jak miałoby to wyglądać w formie wykładów? Mógłbyś sprecyzować propozycję?
Trudno zebrać w ramach jednego wydziału dostateczną ilość załóżmy historyków, aby zorganizować studia w ramach jednego kierunku z prawdziwego zdarzenia. Oczywiście jeśli ktoś ma na tyle sprecyzowane plany to powinien mieć taką możliwość, wówczas byłby to swoisty tutorial pod okiem jednej osoby, ale jeśli na wydziale powstawać będą prace/wykłady z różnych dziedzin to obligatoryjne mogłoby być zapoznanie się np z dwoma z nich. Wówczas do uzyskania dyplomu konieczne byłoby napisanie eseju na temat każdej, niekoniecznie z jednej tylko dziedziny.
Oczywiście, zgadzam się i nie chcę dzielić Wydziału Nauk Humanistycznych. Moje pytanie dotyczyło głównie tego jaką dziedziną byliby zainteresowani Bialeńczycy, żebym miał wskazówkę jakie wykłady są najbardziej pożądane. Ostatnio skupiłem się przede wszystkim na "bieżączce" (co na moim stanowisku jest nieuniknione), ale chciałbym stworzyć dla Bialenii coś ponadczasowego. Wink
Ja jestem specjalistą z każdej dziedziny, autorytetem moralnym w każdej sytuacji.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości