• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja biznesowa
Rononie,
Piszę tutaj, bo Twoja firma zbrojeniowa nie ma działu na forum (może stworzymy dział na przedsiębiorstwa, skoro chcemy tworzyć gospodarkę fabularną?). Chciałbym stworzyć gwardię lenną Venomanii. Postanowiłem nazwać ją (pompatycznie, jak na Rzeszę przystało) Gwardią Przyboczną Pretorian Andrzeja Swarzewskiego.
Chciałbym stworzyć piętnastotysięczną dywizję, wyposażoną zgodnie z ustawowymi zezwoleniami. Przedstawię może zadania, które będę chciał powierzyć Pretorianom:
1) Moja osobista ochrona, zarówno podczas przebywania w Venomanii, jak i podczas sprawowania obowiązków państwowych.
2) Ochrona przestrzeni morskiej Parostwa, w tym przed piratami oraz uciekinierami z upadłych państw nordackich.
3) Ochrona lądowa Venomanii przed partyzantami i mafiami ze środkowej Anatolii.
4) Operacje odwetowe na terenach górskich.
Nie wiem w jaki sposób mógłbym zapłacić... Może masz jakąś propozycję na bartel?
Wstrzymaj się przez chwilę... właśnie kończę pisanie projektu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Dzisiaj pojawi się w Parlamencie.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
> Gwardią Przyboczną Pretorian Andrzeja Swarzewskiego

Jak rozumiem, chcecie żeby was zasztyletowała? Znam prostsze metody samobójstwa.
Sztyletowanie jest już niemodne, socjaliści nie giną w tak staromodny sposób.
> Sztyletowanie jest już niemodne, socjaliści nie giną w tak staromodny sposób.

Czyli chcecie żeby was wsadziła do gulagum?
Myślę, że moich pretorian będzie stać na więcej. Wink Ale będę im tyle płacił, że nie będzie im się opłacało ryzykować.
Big Grin 
Cytat:Nie wiem w jaki sposób mógłbym zapłacić... Może masz jakąś propozycję na bartel?
Odpracujesz w polu... Big Grin 

A jak sobie swoją Gwardię wyobrażasz? Nowocześnie? Historycznie?

Ja swoją chce zrobić w stylu lat 30-tych i pierwszej połowy 40-tych + batalion reprezentacyjny, który będzie się prezentował zarówno jako formacje w stylu rzymskim, jak i np. pododdziały z realowego okresu "wojen napoleońskich".

Jaki widziałbyś "klimat"?

Mojego wybrzeża i bezpieczeństwa moich rybaków np. będą pilnowały samoloty będące odpowiednikami realowych Baeufigtrerów Mk.21 i Spitfire'ów Mk.IX (oczywiście te z silnikami Griffon), a lądu pewnie Mustangi itp.

To ja może wybiorę lata 70-te, czyli okresów początków Dżamahiriji? Nie wiem jaką bronią dysponowały wówczas arabskie armie, zapewne nieco mniej nowoczesnymi niż ZSRR i USA...
I tak też mniej widziałbym klimat Gwardii, Trzeci Świat to niewyczerpane źródło inspiracji... Wink
Ciekawe byłyby też oddziały szkolone na "partyzantów", mogłyby być nawet cofnięte w czasie do DWŚ i uzbrojone jak partyzantka jugosłowiańska.
Cytat:I tak też mniej widziałbym klimat Gwardii, Trzeci Świat
Trzeci Świat i lata 70-te... w sumie niewiele to się różniło od DWS i sprzętu z lat krótko po niej. Coś pokombinuję, ale uprzedzam - po urlopie (czyli w II połowie czerwca), bo do urlopu to nawet swojej gwardii nie zrobię.

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
Tak krótko i szybko... bo z telefonu w robocie. Gdyby ten Twój III Świat był na przełomie lat 60/70-tych to miałbym pewien pomysł, który umożliwiłby nawet robienie filmików czy aranżowania spotkań.

Programik, w którym robię swoje ma trochę możliwości AI. Musiałbyś się zdecydować na demobil czyli zapewne odrzutowego Shooting Stara (wydam odpowiednią interpretację... bo taki stary samolot jako zamiennik to nie problem) i tłokowe Mustangi oraz Corsairy. Wszystkie w realu latały w III Świecie (głównie Ameryka Południowa) do początku lat 70-tych (w 1969 to nawet Mustangi walczyły z Corsairami w tzw. "wojnie futbolowej"). Mogę je odpowiednio odmalować i oznaczyć. Anatolia na taką pseudo Amerykę Południową nawet pasuje... rozległe tereny o raczej słabym zaludnieniu.

Przemyśl sprawę...

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości