• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wątek organizacyjny
Właśnie też zacząłem się zastanawiać, czy Wenedia leży w Brodrii, czy może jednak w Hawilandzie.

1/ mapa w miarę aktualna

[Obrazek: 99862772665286759.png]

2/ mapa z czasów istnienia Nordaty Suderlandzkiej (do której Wenedia się wliczała)

[Obrazek: 3_02_10_19_10_33_00.png]

Wychodzi więc na to, że część Nordaty Sudelandzkiej połknęliśmy (to by się nawet pokrywało z moimi mglistymi wspomnieniami), ale całą nie, bo był nacisk ze strony innych państw nordackich (chyba zwłaszcza Winkulii), żeby tego nie robić.

Konia z rzędem temu, kto znajdzie na tych mapach Wenedię. Powinna ona znajdować się na południowy wschód od tego niby-Bornholmu. Nie wiem też, czy ktoś konturów Nordaty w tym miejscu nie pozmieniał od 2015 r., z którego pochodzi micropedyczna mapa Wenedii. Ale tak na oko stawiałbym, że jednak Wenedia jest niestety w Hawilandzie.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
ajatollah Andraws ibn Aflatun Alqabilati 
[Obrazek: 100071186876073240.png]
(-) Aleksander Novak
[Obrazek: SR-WESTLAND.png][Obrazek: antipixel_zpviw.png]
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, Andrzej Płatonowicz Ordyński
>Wychodzi więc na to, że część Nordaty Sudelandzkiej połknęliśmy

Mieliście w tej sprawie umowę z Suderlandem, bo jak Grutin zaczął reaktywację Brodrii to ktoś - na 99% AIDS, co jej dali tekę MSZ - miał problem, że Noklezja nie jest w Brodrii. Linia Schwarzengrau-Dostojewska czy jakoś tak. 

EDIT: http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...warzengrau na mapce jest nawet Warnawa.

>ale całą nie, bo był nacisk ze strony innych państw nordackich

A tego to już nie wiem.
  • Andrzej Płatonowicz Ordyński, Karl von Schwarzengrau
O, dziękuję za informację i gratuluję dobrej pamięci. No to wychodzi na to, że Wenedia jest w Hawilandzie, a przynajmniej jej większość. A Kresy ktoś zalał wodą xD.

Ale zawsze pan Piwski może stanąć na czele innego etnosu z zachodniej rubieży Carstwa. Nie musimy wprost nawiązywać do reala.
>A Kresy ktoś zalał wodą xD.
Ktoś zalał je wodą już całkiem dawno temu, 2018 albo i nawet 2017. Stawiałbym na Iwana, bo z tego co wiem to on wtedy był Imperatorem.
(24-01-2023 16:48)Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał(a): Ale zawsze pan Piwski może stanąć na czele innego etnosu z zachodniej rubieży Carstwa. Nie musimy wprost nawiązywać do reala.

Bużanie, Wołynianie, Biali Chorwaci...
prof. dr net. mgr gen. bryg.
Ametyst Faradobus

Prezydent Republiki Bialeńskiej
Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego

[Obrazek: 3_18_10_20_1_42_47.png]
(24-01-2023 08:06)Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał(a): Zapraszamy! Na czele jakiego regionu lub stronnictwa politycznego chciałby Pan stanąć?
A czy ja też mogę? Mógłbym zająć się Uhrainą jeśli nikogo jeszcze ona nie interesuje
(-) Aleksander Novak
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Kol. Schwarzengrau coś wspominał, że mógłby się nią zająć, ale póki co ostatecznie się nie zadeklarował. Z resztą, równie dobrze moglibyście obaj na jej terenie działać, w końcu realnie po 1917 też niejedno stronnictwo zbrojne tam się pojawiło.

Karl, jeśli się w ogóle zdecyduje, chciałby pewnie stanąć na czele nacjonalistów, a Ty?
Ja mogę po stronie anarchistów.  Tongue Nie no, jeśli chce współdziałać, możemy razem zająć się Uhrainą.
(-) Aleksander Novak
  • AleksanderNovak, Iwan Pietrow

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości