• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I sesja Sejmu II Rzeszy Bialeńskiej [otwarcie, sprawy organizacyjne]
PIERWSZA SESJA SEJMU DRUGIEJ RZESZY BIALEŃSKIEJ

(przed otwarciem)

Do Wolnogradu zjeżdżają się uczestnicy rozpoczynającej się jutro pierwszej sesji odnowionego Sejmu Rzeszy Bialeńskiej. Obrady toczyć się będą w tym miejscu - w ukończonej właśnie siedzibie najwyższego organu Kolosalnego Związku.

[Obrazek: petrograd-soviet-assembly-meeting-1917-lg.jpg]
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
SEKRETARZ GENERALNY WIELKIEGO STERNIKA, LEW WOLOGRADU
WIELKI KNIAŹ MECHANICKI, OJCIEC OJCÓW, PASTERZ PASTERZY, SĘDZIA V-ŚWIATA
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Tow. Kwarc, mam do was ważne pytanie:

Czy pisanie wszystkiego monospejsem to jakaś nowa wersja pisania pochyłą czcionką?

PS. Hell, nawet „monarchokomunizm” (czymkolwiek on jest) tu się zgadza.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
[Obrazek: 1%2BGaddafi%2Band%2Bfemale%2Bbodyguards%2B1.jpg]
Andrzej Swarzewski i jego pretorianki meldują swoją obecność, mimo widocznego na zdjęciu niezadowolenia z konieczności zostania w Wolnogradzie na czerwcowy weekend. 
> Andrzej Swarzewski i jego pretorianki

Aaaaa, czyli w tej Gwardii Pretoriańskiej chodziło wam o harem!

(Dżoana Irbil lubi to)
Jak zrobię kasting, to mogę liczyć na zgłoszenie towarzyszki wraz z małżonką (chociaż wtedy zasztyletowanie byłoby całkiem prawdopodobne)?
Kim jest Dżoana Irbil? Nikogo takiego nie mogę wygooglować.
> Kim jest Dżoana Irbil?

Pierwsza poliamorystka III RP.

Chciałam kiedyś dołączyć do jej haremu, ale potem weszła w związek małżeński z kimśtam i nic z tego nie wyszło.

> Jak zrobię kasting, to mogę liczyć na zgłoszenie towarzyszki wraz z małżonką

I’m not interested.

> chociaż wtedy zasztyletowanie byłoby całkiem prawdopodobne

Meh, Akrypa nawet nie chce za bardzo pałować, myślicie że by wytoczyła aż tak ciężki arsenał?
Nie ma nic bardziej urzędowego i biurokratycznego od kuriera.
> Nie ma nic bardziej urzędowego i biurokratycznego od kuriera.

No nie wiem, słyszałam że niejaki Helwetyk jest jeszcze bardziej urzędowy i biurokratyczny, więc raczej powinniście pisać Helveticą?
https://www.youtube.com/watch?v=I4wytulZwaE
[Obrazek: thumb-big-380x250-422f.jpg]

Lew Wolnogradu wszedł na gwarną salę obrad. Zmuszony był przeczekać gwar. W międzyczasie wyszedł na korytarz i wypił w pokoju kokakolę. Pół godziny później sala ucichła i Ametyst mógł rozpocząć przemówienie inauguracyjne.

Wielce Szlachetni Lennicy, Czcigodni Plenipotenci Wolnych Miast Rzeszy, Bialeńczycy i wszyscy tutaj zgromadzeni,

otwarcie na nowo drzwi do sali obrad Sejmu Rzeszy stanowi dla nas wszystkich swego rodzaju odnowę. Wkraczamy tu w nowy sposób, w nowym kontekście, w nowej sytuacji politycznej, ale naszym celem nadal pozostaje budowa wielkiego dziedzictwa, któremu na imię Rzesza, a które wszyscy musimy przyjąć z wiarą, nadzieją i gorliwością do pracy, jakiej nauczał nas Patron w Zielonej Książce. Mam nadzieję, że nikomu z nas nie będzie brakowało tych szlachetnych przymiotów i szeroko rozumianego zapału. Witam was więc dzisiaj tu, w Wolnogradzie i pozdrawiam w dniu faktycznego odrodzenia się naszego Kolosalnego Związku.

Chcę, aby te pierwsze obrady były nieco inne od zwyczajnych. Nie zgromadziliśmy się tu zasadniczo, aby stanowić prawo, choć oczywiście jeśli taka potrzeba zaistnieje to będziemy tu czynić. Nasze zgromadzenie ma bardziej konsultacyjny, a nie legislacyjny charakter. Jesteśmy tu, aby rozmawiać i tym samym wytyczyć nowe drogi, którymi w kolejnych miesiącach i latach będziemy kroczyć. Musimy zdecydować, jaka mniej więcej będzie II Rzesza, jakie aspekty jej funkcjonowania chcemy stopniowo rozwijać, jakie mamy marzenia, pragnienia i oczekiwania. Dziś chciałbym więc zagaić tę debatę proponując kilka tematów, które następnie poruszymy na łamach osobnych wątków.  

1. Symbolika

Za wielką porażkę, po części także swoją osobistą, uznaję fakt, że I Rzesza Bialeńska do końca nie doczekała się godnej symboliki. Toczyły się co prawda mniej lub bardziej żywiołowe dyskusje, powstawały wstępne projekty, ale nie doszliśmy do konsensusu i nad żadnym z oficjalnych dokumentów nie mógł widnieć herb Związku. To należy zmienić, dlatego też nie będę się wahał przed rozpoczęciem osobnej dyskusji o warstwie symbolicznej tu - na Sejmie. Nie chodzi tylko o herb, ale też o flagi i chorągwie, o insygnia i znaki władzy, o hymn i cały system, którego w mojej opinii Rzesza powinna być beneficjentką i twórczynią zarazem. Nie ukrywam, że mam w głowie pomysł na reformę również w dziedzinie tytułów i nagród, jeśli będzie czas to można również o tym porozmawiać.

2. Mapa i terytorium

II Rzesza Bialeńska ma inny kształt i inne terytorium, niż jej poprzedniczka. Straciliśmy monopol na samorządność, czego ja bynajmniej nie przyjmuję z żalem - twierdzę wręcz, że jest to sytuacja dobra, która pobudzi Republikę, ale i jej podmioty. Kształt terytorialny zarówno Dżamahiriji, jak i Rzeszy reguluje ustawa, ale nadal potrzebujemy w miarę czytelnej i profesjonalnej mapy naszej konfederacji, aby w świadomości Bialeńczyków zakorzeniła się wiedza na temat tego, co należy do której z części Republiki. Temu chciałbym poświęcić drugą z sejmowych debat. Dodatkowo warto poruszyć kwestię klimatu poszczególnych regionów tak, aby leżące na ich terytoriach lenna oraz miasta posiadały pewne cechy wspólne i aby mogły dzięki temu nawiązywać mniej lub bardziej poprawne i intensywne relacje. To rzecz jasna nie jest coś, co ureguluje się ustawą, a jedynie na drodze nieformalnego porozumienia. W ramach tej dyskusji będzie można podjąć również sprawy związane z kształtem miasta stołecznego, które jest centrum zarówno Rzeszy, jak i całej Bialenii.

3. Sprawy organizacyjne

Jest rzeczą oczywistą, że nowa Rzesza potrzebuje nowych rozwiązań. Koniecznością staje się przyjęcie nowego regulaminu obrad Sejmu, a także ustalenie na nowo trybu erygowania wolnych miast oraz stosunków pomiędzy władzami związkowymi, a członkami naszej wspólnoty. Dochodzą do tego zagadnienia z pozoru drugorzędne: zastępca Lwa, którym był Miecznik Bengazi, dziś jako Burmistrz przewodniczy Dżamahiriji. Widzę tu potrzebę zastąpienia go inną funkcją. Generalnie zanim przystąpimy do wprowadzania konkretnych regulacji prawnych również konieczna jest dyskusja na temat przyszłych rozwiązań. Wówczas sam proces legislacyjny będzie mógł przebiec sprawnie. Do tego, o ile oczywiście będą, dojdą wszelkiego rodzaju wolne wnioski, projekty i propozycje, do składania których zachęcam.

Zgodnie z moim planem chciałbym, abyśmy do końca tego dnia przedyskutowali powyższy plan. Jeżeli nie będzie sprzeciwu otworzę następnie te trzy debaty w ramach osobnych wątków, zaś ten potraktujemy jako techniczny. Będzie to tymczasowe, do czasu uregulowania trybu pracy Sejmu, miejsce ogólnych obrad i zgłaszania wniosków w ramach bieżącej Sesji.

Podążajmy zatem z entuzjazmem naszych młodych serc. Niech rośnie liczba bialeńskich lenników, wolnych miast, zdrowych i szczęśliwych małżeństw i nowo narodzonych maleństw! Niech rychło rozwiążą się wszystkie nasze problemy! Niech zapłoną nasze serca!

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości