• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wniosek o wyrażenie opinii
Panie Przewodniczący,
Wysoka Izbo,
Na podstawie art. 5 ust. 2 Ustawy o sądownictwie zwracam się do Wysokiej Izby z prośbą o wyrażenie opinii o Janie Sapiesze, kandydacie na urząd Sędziego Ludowego.
Rozpoczynamy dwudniową debatę, a nastepnie przejdziemy do głosowania.
Z Janem Sapiechą współpracowałem dość blisko w niektórych kwestiach podczas budowy naszego kraju i jego infrastruktury. Był wtedy oddanym Obywatelem naszego kraju i aktywnie uczestniczył w jego budowie. Potem odszedł... ale przecież nie on jeden. Cieszę się powrócił i zamierza razem z nami odbudować niepodległą Republikę Bialeńską.

Osobiście mam zaufanie do jego poczucia sprawiedliwości i bezstronności w przypadku prowadzenia rozpraw sądowych. Uważam go za dobrego kandydata na stanowisko Sędziego Ludowego.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Mam podobne odczucia. A fakt, że Jan Sapieha ma do mnie ograniczone zaufanie (jako przeciwnik silnej władzy prezydenckiej) świadczy najlepiej o jego przyszłej bezstronności. Niezależne sądownictwo jest ważnym elementem państwa demokratycznego, którego w ostatnich miesiącach nam zabrakło.
Można się przyczepić do niewielkiego doświadczenia kandydata, ale kiedyś trzeba zacząć, a niestety nie mamy obecnie aktywnego Wydziału Prawa na Uniwersytecie Bialeńskim, więc jedyną możliwością nauki jest nauka w praktyce.
Nie widzę przeciwskazań.
Debata została znacznie przedłużona, a skoro poseł von Lissendorf i tak nie zdążył się wypowiedzieć, to najwyraźniej nie ma takiej chęci.
Rozpoczynamy głosowanie. Głosujemy nad pozytywną opinią dla kandydatury Jana Sapiehy na Sędziego Ludowego. Głos "ZA" oznacza poparcie pozytywnej opinii, a głos "PRZECIW" brak poparcia dla pozytywnej opinii. Głosowanie potrwa dwa dni.
ZA
ZA.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Oczywiście Za.
Również nie mam przeciwskazań.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
Prezes Zielonego Świtu 
Admirał MW SZ RB 
Prezes BZS
Informuję, że Parlament wyraził jednogłośnie pozytywną opinię o kandydaturze Jana Sapiehy na urząd Sędziego Ludowego.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości