• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Formowanie gwardii lennej
#1
Dzisiejszego dnia w Anatolii Brodryjskiej, na słupach latarni, na drzewach, na tablicach ogłoszeniowych zawieszono plakaty zachęcające do wstępowania do gwardii lennej.


Cytat:
[Obrazek: 98_02_06_19_8_02_31.png]

Do wszystkich mieszkańców Anatolii Brodryjskiej!

Władze regionu postanowiły skorzystać z przywilejów nadanych przez Wolnograd i stworzyć na ziemiach Anatolii Brodryjskiej gwardię lenną, która chronić będzie ziem naszych i nawiązywać będzie do sławnych tradycji brodryjskich sił zbrojnych.

Zachęcamy zatem wszystkich zdolnych do tego mieszkańców Anatolii Brodryjskiej do zgłaszania się do utworzonych miejscowych punktów werbunkowych!

Rozpoczęcie służby w gwardii lennej będzie wiązać się z licznymi zaszczytami i korzyściami. Żołnierze objęci zostaną specjalną opieką władz regionu, wszak dobrowolnie postanowili wybrać służbę na rzecz Brodrii i Narodu.

Niech żyje Anatolia Brodryjska! Niech żyją Brodryjskie Siły Zbrojne!


Podpisano
(-) Iwan Pietrow
ostatni legalnie wybrany Prezydent Federacji Brodryjskiej
Mahir al-Hasan
Bojownik "Czerwonego Ruchu"
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, AndrzejSwarzewski
#2
W celu sprawnego przeprowadzenia rekrutacji w całej Anatolii Brodryjskiej - w szkołach, ratuszach, urzędach i innych budynkach użyteczności publicznej utworzono punkty werbunkowe, które ze względu na brak wykwalifikowanych kadr wojskowych, zostały oddane pod zarząd miejscowych oddziałów milicji. Punkty werbunkowe zostały odpowiednio oznaczone i przystosowane do przyjęcia zgłaszających się ochotników.

A jest ich wielu. Każdy ochotnik po zgłoszeniu się do punktu na wstępie wypełnia ankietę informacyjną, następnie przechodzi badania lekarskie potwierdzające jego zdolność do pełnienia służby, a na końcu, po uzyskaniu odpowiedniej kategorii, zapraszany jest na rozmowę odbywaną z oficerem milicji i wyznaczonym dla punktu urzędnikiem cywilnym.

Spośród tych osób wybrani zostaną najbardziej kompetentni, którzy uzyskają wezwanie na obozy rekrutacyjne. W trakcie obozów sprawdzona zostanie wytrzymałość rekrutów i ich zdolność do pełnienia służby w gwardii lennej.

Obozy rekrutacyjne pozwolą wyłonić te osoby, które zatrudnione zostaną w gwardii lennej Anatolii Brodryjskiej. Trzy tysiące szczęśliwców uzyska możliwość założenia munduru gwardzisty - kontynuatora sławnych tradycji brodryjskiej armii.
Mahir al-Hasan
Bojownik "Czerwonego Ruchu"
#3
Według planów, gwardia lenna składać się będzie w większym stopniu z sił lądowych. W związku z przyjętym założeniem, że gwardia Anatolii Brodryjskiej będzie opierać się na sprzęcie z lat 60. i 70., jej trzon stanowić będzie samodzielny pułk piechoty zmechanizowanej w sile około 2200 ludzi. Jako wsparcie posłużą trzy eskadry śmigłowców (w liczbie około 450 żołnierzy) wraz z lotniskiem (około 200 żołnierzy). Do tego dojdzie jeszcze około 150 żołnierzy wspierających bialeńskie służby odpowiedzialne za eksploatację niszczyciela "Brodria" stacjonującego w Zatoce Aleksandry. Z przyczyn organizacyjnych postanowiono póki co zrezygnować z tworzenia sił morskich. Jak wspomniano, w Zatoce stacjonuje bialeński niszczyciel, więc ze względu na potrzeby zabezpieczenia nizinnych terenów lądowych, zdecydowano się na pozostawienie póki co kwestii ochrony wybrzeża MW SZ RB.
Mahir al-Hasan
Bojownik "Czerwonego Ruchu"
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości