• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Debata nt. Gabinetu
Najwidoczniej źle cię zrozumiałem.
Ja apeluje o powołanie gabinetu prezydenta jak to miało zwyczaj.
Jeżeli nie, to trzeba będzie zmienić ordynacje wyborczą i konstytucję tak aby zwycięska partia z wyborów parlamentarnych tworzyła rząd, ograniczając władze prezydencka, a tego bym nie chciał.
Prezes Zielonego Świtu 
[Obrazek: 4sELP7k.png]
Są dwa wyjścia.
1. System prezydencki zachowamy
2. System semi-prezydencki ograniczymy nieco rolę prezydenta np. 70% Prezydent 30% Parlament
Ajatollah Ali ibn Abi Talib
Jestem zwolennikiem silnej władzy prezydenckiej, dlatego wolałbym aby Andrzej powołał gabinet zgodnie z tradycją.
Prezes Zielonego Świtu 
Cytat:Czyli, jak rozumiem, nikt z Posłów, ani żadna z partii na chwilę obecną nie widzi potrzeby powołania żadnego dodatkowego ministerstwa, ani nie jest zainteresowana współtworzeniem Gabinetu.
Źle chyba rozumiesz... Jak najbardziej utwórz Gabinet. Służę swoją osobą i sądzę, że niektórzy również. Tylko powołaj ten Gabinet wg swojego uznania... taki jest przywilej Władzy Prezydenta. Chcesz mnie np. jako MON? OK. Chcesz jako kartografa? OK. Na inne funkcje... też OK. Ty jesteś władza i Ty swobodnie decydujesz.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: UGrVBjc.png] [Obrazek: YF1wTjf.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Thomas von Lisendorff
W porządku, więc dajcie mi kilka dni, żeby wszystko przemyśleć, porozmawiać z ludźmi i przygotować rząd. Od razu jednak zaznaczam, że dublowania już istniejących stanowisk nie planuję. Chciałby, żeby ten rząd coś wnosił, a nie był "sztuką dla sztuki" i tytułomanią. Wink
Czyli będą nazwy ministerstw z kosmosu.
Prezes Zielonego Świtu 
Thomas von Lisendorff napisał(a):Czyli będą nazwy ministerstw z kosmosu.
Jeżeli tak faktycznie będzie, widzę same pozytywy.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości