• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dom Tez
#1
[Obrazek: thumb_85_13_06_19_1_13_26.png]

Dom Tez w Mechanicach

Jeden z budynków we wsi Mechanice został jakiś czas temu na budzimirystyczny dom tez, z którego korzystać mogą mieszkańcy hrabstwa oraz przebywający tu członkowie rodu Faradobusów. Tak jak w każdym tego typu obiekcie znajdują się tu wydzielone sale przeznaczone do zgłębiania każdej z trzech głównych tez: weerlandzkiej, hirschberskiej oraz trzeciej, jak również sala tez pobocznych oraz miejsce na pojedynki dyskusje pomiędzy wyznawcami poszczególnych koncepcji.

[Obrazek: 55eb400b95df2_o_mini.jpg]

Jako twórca i fundator tego domu uznałem jednak, że każda religia musi mieć w sobie coś z firmy i dawać klientom wyznawcom to, czego oni oczekują. Co prawda wszechbudzimiryzm jest raczej nurtem filozoficzno-metafizycznym, niż religią i poza tezą weerlandzką oraz pobocznymi nie występują w niej bóstwa, ale co nam przyjdzie z takich rozmyślań? Po naradzie z moimi doradcami postanowiłem wprowadzić do domu tez elementy typowe dla każdego kultu. Przy wejściu zamontowano dzwonki, aby odwiedzający mogli poinformować Prabudzimira oraz zmarłych arcypatriarchów o swoim przybyciu. W wielu miejscach umieściliśmy różne posągi i obrazy, przed którymi można zapalić lampkę albo złożyć ofiarę (najlepiej pieniężną), ewentualnie także pokłon. Do tego różne kadzidełka i paciorki, które co prawda nie mają umocowania w budzimirystycznej filozofii i tradycji, ale można powiedzieć, że dzięki nim będzie się miało szczęście.

Dom tez w Mechanicach jest jednym z pierwszych tego rodzaju miejsc poza granicami ZSKHiW.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
SEKRETARZ GENERALNY WIELKIEGO STERNIKA, LEW WOLOGRADU
WIELKI KNIAŹ MECHANICKI, OJCIEC OJCÓW, PASTERZ PASTERZY, SĘDZIA V-ŚWIATA
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
#2
Do mechanickiej wspólnoty budzimirystów dotarła radosna wieść o rejestracji Zjednoczenia Budzimirystów w Bialenii. Nasz dom tez stanie się jego główną siedzibą. Mam nadzieję, że wkrótce uda się sprowadzić tu pewne kluczowe dzieła literatury religijnej.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
SEKRETARZ GENERALNY WIELKIEGO STERNIKA, LEW WOLOGRADU
WIELKI KNIAŹ MECHANICKI, OJCIEC OJCÓW, PASTERZ PASTERZY, SĘDZIA V-ŚWIATA
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości