• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiec Totalizmu
WIEC TOTALIZMU

Towarzysze i Towarzyszki! Bialeńczycy, podczas mej przeklętej choroby zwanej potocznie realiozą doszedłem do kilku wniosków, a mianowicie jednym z nich jest chęć opuszczenie, bądź utworzenia swej własnej Frakcji wewnątrz Zielonego Świtu. Wielu teraz pewnie myśli co mam na celu robiąc decydując się na takie kroki. Odpowiedź jest prosta, realioza daje do myślenia. Porzuciłem chęć walki i zmagania się z wszelkimi przeszkodami walki o władzę w Brodrii, znudziło mnie wysłuchiwanie Towarzysza Pietrowa, że jest on jedynym legalnym spadkobiercą tego kraju, dla mnie to on jest co najwyżej parobkiem tego kraju, który tworzyło wąskie grono mieszkańców, lecz on upiera się przy swoim. Ja natomiast widząc, że mój czas jest delikatnie okrojony (delikatnie mówiąc Big Grin) postanowiłem, że przestanę zachodzić w głowę jak przejmować władzę bez sensu, a skupię się na tworzeniu ideologii, która będzie miała swoje dłuższe echo w historii, niż bycie jakimś "książkowym" władcą danego kraju. Tak więc Totalizm, co jak i dlaczego? Spędzając dużo czasu przy czytaniu wielu czerwonych dzieł postanowiłem, aby wziąć co nieco od Towarzysza Marksa, co nieco z idei Nacjonalizmu, oraz inne różne pomniejsze ideologie, które będą tworzył spójną całość. Nie mam jeszcze nazwy dla mojego dzieła, dlatego przynajmniej na początku będę korzystał z określenia Totalizm.
Totalizm (Pawłowicza), opiera się głównie na trzech filarach:

1.Społeczeństwo narodu, jest równe i niepodzielne, niezależnie od klasy, oraz stanu majątkowego.
2.Praca narodu, jest cenniejsza niż najbardziej ceniona jednostka w społeczeństwie.
3.Rewolucja jest najcenniejszym spadkiem, danym nam przez przodków.

Chcę tutaj rozwijać swą ideę, a zarazem zapraszam do dyskusji wszystkich zainteresowanych dzięki którym mogę rozwinąć tę ideę na potrzeby ogółu.
Tytularny Król Rzeczypospolitej Rusi i Uhrainy
Pretendent do tronu Brodrii
Sędzia Ludowy Republiki Bialeńskiej
Nacjonalizm Obywatelski mówi wam to coś Towarzyszu ^^ ?
Ale wielki półksiężyc za nazwę "Wiec totalizmu" Big Grin
Ajatollah Ali ibn Abi Talib
Towarzyszu Ali!
Totalizm to jedyna słuszna ideologia, która może pokazać siłę ludu robotniczo-chłopskiego Bialenii! Smile
Tytularny Król Rzeczypospolitej Rusi i Uhrainy
Pretendent do tronu Brodrii
Sędzia Ludowy Republiki Bialeńskiej
Z pierwszym i trzecim punktem się w pełni zgadzam.
Drugiego nie rozumiem, mógłbym prosić o wyjaśnienie?
A Zielonego Świtu sugeruję nie opuszczać, tworzenie partii w pojedynkę to wątpliwa frajda. Lepiej stworzyć frakcję i wywierać wpływ na całość. Zwłaszcza, że totalizm (na tyle, na ile go przedstawiłeś) nie stoi w szczególnej sprzeczności z Zielonym Świtem.
Totalizmem nazywano niegdyś totalitaryzm. Mogę już dzwonić na bagiety, żeby przyjeżdżały do Bialenii?

Proponuję jednak ostrożniej używać pewnych nazw, bo można się czasami obudzić z ręką w nocniku.
Pak Myong Il
Razuryjczyk na emigracji
Piotrze, nie będę cię zatrzymywał. Skoro chcesz opuścić partię i tworzyć nowe ugrupowanie, droga wolna.
Nic na siłę.
Zastanów się tylko czy jedno osobowa partia się opłaca.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
Prezes Zielonego Świtu 
Admirał MW SZ RB 
Prezes BZS
Warto by było doprecyzować, czym pawłowiczowski totalizm miałby się wyróżniać na tle innych, pokrewnych ideologii. Do owych trzech filarów można by było dopasować właściwie dosyć sporo ideologii. Smile Aktualnie idea dosyć przywodzi na myśl narodowy bolszewizm, narodowy komunizm, czy też, idąc dalej, idee w rodzaju zadrugizmu. Jestem ciekaw dalszego jej rozwoju, życzę powodzenia.

Swoją drogą...

[Obrazek: vivat_totalizm.jpg]
"Data zapoczątkowania budowy tej strony internetowej: 15 maja 1999 roku. "
Niema to jak klasyczna stara strona a nie te nowe, ładne i wgl :/
Niech Tow. wyda swój manifest Big Grin
Ajatollah Ali ibn Abi Talib
Też pomyślałem o Janie Pająku. Big Grin
Totalizm? Tj. będziecie nauczać o szkodliwości spożywania alkoholu? Uważam, że to bardzo wandne.

A nie, czekaj, tamto to chyba był tetotalizm…

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości