• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiec Totalizmu
Uważam, że niektórzy się tutaj mają jakieś zaburzenia psychiczne i korzystają z realiozowej terminologii. No cóż. Najwyżej złożę zawiadomieni do Policji Bialeńskiej o nękanie.

Andrzeju już śpieszę z wytłumaczeniem. Uważam, że pojedyncza jednostka nie jest w stanie zwiększyć aktywności na dłuższą metę. Chwilowe działanie jednostki jest wydolne do czasu, a gdy zaistnieje sytuacja takiej realiozy to pojedyncza nie jest tak wydolna jak w momencie, gdy jej nie ma. Nie mniej nie sprzeciwiam się ogłaszania kogoś bohaterem, czy robienia z niej ikony klasy pracującej.

Tomaszu, zastanawiam się nad opuszczeniem partii, lecz jeśli istnieje możliwość założenia własnej frakcji byłbym niezmiernie usatysfakcjonowany możliwością utworzenia swego własnego ruchu w obszarze Zielonego Świtu.

Panie Bartłomieju, nazwa Totalizm jest chwilówką, mam nadzieję że nadejdzie taki czas, aby wydać pełen manifest ideologii już z pełną i oficjalną nazwą.
KRÓL BATAWII
JKM PIOTR I

Tytularny Król Rzeczypospolitej Rusi i Uhrainy
Pretendent do tronu Brodrii
Sędzia Ludowy Republiki Bialeńskiej
To oczywiście słuszna obserwacja, jednak w mikronacjach niektóre osoby są "instytucjami" i mają ogromny wpływ na społeczeństwo i sytuację kraju. O ile w realu do pewnego stopnia słuszne jest twierdzenie, że nie ma ludzi niezastąpionych, to w mikronacjach jak najbardziej są. To oczywiście banał, ale społeczeństwo składa się z jednostek. I oczywiście, moim zdaniem, na czym opieram swoją ideologię, społeczeństwo jest czymś więcej niż sumą jednostek. Niemniej jednak, za działaniami i aktywnością zawsze stoi jednostka. Jednostka potrzebuje jednak sprzyjających warunków do działania i tutaj właśnie jest rola państwa, aby te warunki zapewnić. I w zamian za to jednostki działają "na większą chwałę państwa". Zauważ, że nawet do buntu i sprzeciwu potrzebny jest system przeciwko któremu można się zbuntować. Ciekawie sytuację, gdy nie ma przeciw czemu się buntować opisał Mrożek w "Tangu".
Cieszy mnie to, że masz ambicję, aby stworzyć oryginalną, mikronacyjną ideologię. Z chęcią będę obserwował postępy i wchodził w polemikę. Smile
Miło, że kogoś interesują poczynania zrealiozowanego człowieka. Uważam, że ta ideologia będzie się zmieniała nie jednokrotnie, aby zostać jak najbardziej oddana ideą i działaniu mikroświata. Może kiedyś napiszesz jakaś pracę dotycząca mojej ideologii. Cieszy mnie fakt, że zamiast odrzucać tego co usiłuje zrobić słyszę pozytywne odzewy co jeszcze bardziej nakręca mnie do pracy mimo tego, że oddaję się swoim realiozowy obowiązkom, które wbrew opini publicznej nie są tak ładne, łatwe i kolorowe.
KRÓL BATAWII
JKM PIOTR I

Ale narodu rozumianego jako co?
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
SEKRETARZ GENERALNY WIELKIEGO STERNIKA, LEW WOLOGRADU
WIELKI KNIAŹ MECHANICKI, OJCIEC OJCÓW, PASTERZ PASTERZY, SĘDZIA V-ŚWIATA
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Narodu, jako wspólnoty klasy robotniczej żyjącej na ziemiach danego państwa. Np. tutaj Bialeńczyków, Brodryjczyków etc. Internacjonalizm, przynajmniej w mym mniemaniu może doprowadzić do kolejnej próby dziania na cudzym forum jak to miało miejsce w Sarmacji, a zarazem może się przerodzić w utratę suwerenności Republiki Bialeńskiej. Smile

Idąc za radami Towarzysza Swarzewskiego, postanowiłem zmienić jeden z 3 filarów Totalizmu Pawłowicza. Mianowicie od teraz 3 filary będą brzmieć następująco:

1.Społeczeństwo narodu, jest równe i niepodzielne, niezależnie od klasy, oraz stanu majątkowego.
2.Kolektywizm, jest nieodłączną formą porządku na terenie każdego państwa.
3.Rewolucja jest najcenniejszym spadkiem, danym nam przez przodków.
KRÓL BATAWII
JKM PIOTR I

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
Dlaczego naród to tylko klasa robotnicza? I kto do klasy robotniczej należy? Chłopi i pracownicy umysłowi się zaliczają, czy nie? Bo jeśli nie, to chyba wielu narodowych Bialeńczyków w Bialenii nie ma. Wink
O Jezu, Andrzeju wybacz. Miałem napisać klasa pracująca. Uroki realiozy...
Nie mniej założenia się dużo nie zmieniły, głównie ten jeden punkt, który po wnikliwej analizie uznałem, że trzeba go zmienić, ponieważ nie pasuje on do realiów mikroświata. Smile
KRÓL BATAWII
JKM PIOTR I

Cytat:Miałem napisać klasa pracująca. 
A jest "klasa niepracująca"? Pomijam te realowe chwasty żyjące z "opieki społecznej", bo w v-świecie nie występują.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Drogi Rononie, klasa niepracująca to te wszelkie nieroby, które mają "własną" twórczość. Przerabiając cudze dzieła oraz organizując różne wydarzenia, które już ktoś robił, mówiąc, że to jego.
KRÓL BATAWII
JKM PIOTR I

Opierając się o podstawy mojego Totalizmu doszedłem do wniosku, że brakuje w nim życia i postanowiłem ogłosić wam, że piszę książkę polityczną pod tytułem "Zbawienie Narodu", będzie ona zawierała założenia funkcjonowania totalizmu pawłowicza. Jestem w trakcie pisania pierwszego rozdziału, mam nadzieję, że urlop pozwoli mi na większą aktywność w kraju jak i rozwój mojej książki.
Zastanawiam się także nad wprowadzenien wątku Totalizmu Chrześcijańskiego (Rotryjskiego), Totalizmu Ludowego oraz Narodowego Totalizmu, aby rozróżnić grupy do jakiej odwołują się członkowie Wiecu Totalistycznego.
Po przedstawieniu księgi Totalizmu Pawłowicza (z tymi podziałami) chciałbym zwołać pierwszy oficjalny i polityczny Wiec Totalizmu, aby zobaczyć jakie jest zainteresowanie moją ideologią i na kogo mógłbym liczyć Tworząc partię albo frakcje w Partii Zielony Świt.
KRÓL BATAWII
JKM PIOTR I

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości