• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bialeńskie Bojówki Faradobusów
Gdybyś potrzebował to w magazynach SZ RB znajduje się duża ilość holowanych armatohaubic typu:
- 155 mm TH-4-155 (odpowiednik realowej M198),
- 122 mm TH-3-122 (odpowiednik realiwej D-30).
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Super, wezmę je.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Lew Wolnogradu,
Wlk. Kn. MF., Mrgr. Ja., Ojciec Ojców, Pasterz Pasterzy, Sędzia V-Świata Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Postanowiłem, po dłuższej analizie i naradzie z samym sobą, że zmienię nieco planowaną strukturę dywizjonu. W jego skład wejdzie  jedna bateria haubic, korzystająca ze sprzętu wspomnianego przez Ronona, natomiast do dwóch wzrośnie liczba baterii artylerii rakietowej. Szukam jeszcze jakiegoś sprzętu dla artylerii przeciwlotniczej.

Tymczasem oddziały "ZOMO" zostały wyposażone w armatki wodne Hydromil-2 (po jednej na każdą drużynę):

[Obrazek: f2fe0ad7-0ac0-4b40-a1e1-4824a11af8fd]
Ametyst Faradobus napisał(a):Szukam jeszcze jakiegoś sprzętu dla artylerii przeciwlotniczej.

Do wzięcia z magazynów SZ RB:

- SAAG-2-23 (realowy ZSU-23-4)
- AVT-2-AA / SAAM-2-SR (realowy 9K35)
- AVW-3-AA (realowy 9K31)
- holowane lub strzelające z "paki" ULM-2-66... AAG-2-23 (realowe ZU-23-2)

https://bialenia.sarmacja.org/stareforum...177.0.html
https://bialenia.sarmacja.org/stareforum...77.25.html

Ametyst Faradobus napisał(a):Super, wezmę je.
No i dobrze... ja wstawiam TH-3-122 do mojej baterii, a TH-4-155 do Gwardii Lisendorff.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Ja chyba zrobię wersję mieszaną.
[Obrazek: 80100fd979f86614f7ec0bf72e30b7f3.jpg?1572974293]

BFK-Hauptmann Ferdinand Czarnousow, dowódca dywizjonu przed jedną z wyrzutni

Zgodnie z planem zakończyło się dziś formowanie 1. Mechanickiego Dywizjonu Artylerii, który będzie stacjonował w głównej bazie Bojówek. W Nowy Rok zostanie mu oficjalnie przekazany sztandar, ale służba zaczyna się już dziś. Skład Dywizjonu przedstawia się następująco:

Bateria dowodzenia (łącznie: 45 żołnierzy, 4 samochody ciężarowo-terenowe UVM-2, 2 samochody terenowe UVL-5, 5 motocykli, samochód osobowy, kuchnia polowa),
Bateria haubic (łącznie: 65 żołnierzy, 5 haubic 155 mm TH-4-155 , 7 haubic 122 mm TH-3-122, 5 samochodów ciężarowo-terenowych UVM-2, 1 samochód terenowy UVL-1, 2 motocykle),
Dwie baterie artylerii rakietowej (w każdej: 45 żołnierzy, 6 wyrzutni SWRL-1-122 umieszczonych na samochodach ciężarowo-terenowym UVM-2-66, 2 samochody terenowe UVL-1, 3 motocykle),
Bateria artylerii przeciwlotniczej (50 żołnierzy, 7 samobieżnych zestawów AVW-3-AA, 3 samochody terenowe UVL-1, 2 samochody ciężarowo-terenowe UVM-2, 4 motocykle).

Łącznie zatem w dywizjonie służy 250 doświadczonych bojówkarzy. Jego zadaniem będzie odtąd obrona Mechanic przed ekologizmem, ideologią dżender oraz różnimi innymi zagrożeniami.
Uznałem, że nadeszła pora, aby przystąpić do dalszej rozbudowy sił w Mechanicach. Docelowo w moim głównym lennie, będącym zarazem główną bazą Bojówek, powinien powstać pułk, który stanowić będzie trzon mojej gwardii. W tym celu 2. Mechanicka Kompania Piechoty zostanie rozbudowana do poziomu batalionu. Następnie utworzony zostanie kolejny batalion piechoty, kompania dowodzenia, kompania łączności, kompania sanitarna, kompania transportowa oraz plutony zwiadu i saperów. Jednostki te zostaną połączone z istniejącym już dywizjonem artylerii. Jest to jednak proces rozłożony w czasie na kilka miesięcy.

Rozważam też utworzenie jakiegoś stosunkowo niewielkiego oddziału Żandarmerii Rzeszy, ale o tym będę myślał, kiedy już poznam szczegóły jej działalności w Anatolii.
Pierwszy krok w stronę rozbudowy garnizonu w Mechanicach został dokonany: 2. Mechanicka Kompania została przekształcona w potężny Batalion Zmechanizowany "Mechanice". W związku z tym niebawem dokona się również zmiana nazewnictwa pozostałych kompanii.

[Obrazek: 41_main1.jpeg]

W najbliższej przyszłości w Mechanicach rozpocznie się formowanie dwóch kolejnych oddziałów: batalionu piechoty oraz szwadronu kawalerii zmotoryzowanej, który wejdzie w skład Żandarmerii Rzeszy, ale stacjonować będzie na terenie lenna.
[Obrazek: ukraine-crisis_soldiers-8.jpg?quality=80...410&crop=1]

Przyszli żołnierze Żandarmerii przechodzą szkolenie zgodne z zaleceniami opracowanymi przez Ronona i Sztab Gwardii. Powoli do Mechanic dostarczany jest też sprzęt z zapasów Sił Zbrojnych RB. Trening obejmuje zapoznanie się ze specyfiką całego terenu Anatolii ze szczególnym uwzględnieniem jej południowej części, której bezpieczeństwo zapewniać będzie szwadron. Gwardziści regularnie jeżdżą więc na wycieczki krajoznawcze połączone z polowaniami. Wraz z nimi przygotowanie przechodzi pierwsza partia żołnierzy nowego batalionu piechoty. 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości