• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o rody
Dlatego jest problem, dlatego, że to on nadał mi nazwisko Lubomirski, czyli nie może być pode mną, nie jest też moim v-ojcem. Dlatego proponowałbym dać go w pewnej odległości, bez połączeń, albo połączenia innego koloru niż małżeństwa itp.
W tym programie nie ma opcji innych powiązań, ale wygląda na to, że będziemy przenosić się gdzie indziej i może tam będzie więcej możliwości.
> W tym programie nie ma opcji innych powiązań

A jest opcja zapisania wszystkiego w tym formacie o którym pisałam?
A ja znalazłem GenoPro i jest zajebisty(można nawet ustalić cechy jak: Alkocholik, hazardzista, autyzm, cukrzyca itd.

http://prntscr.com/pbdz2l

Smile
Po prostu Eustachy Playstation.
Brzydko to wygląda. Sad
Bo jeszcze nie dałem im imion, to dlatego Tongue
Swoją drogą, ponieważ planuje kiedyś zrobić zunifikowane drzewo genealogiczne całego mikroświata, wypróbowałam GRAMPS. Wrażenia:

1. Jak w większości aplikacji gahnoo/loonicksowych, UX jest tragiczne.
2. W tym programie można zrobić wszystko. Tylko nie wyświetlić zwykłe drzewko uwzględniające związki rodzinne/małżeńskie/itp.
3. Program ma pewne okcydentocentryczne założenia które czynią go lekko nieprzydatnym w warunkach mikroświatowych. Np. małżeństwo może istnieć tylko między dwoma osobami.
4. Program działa nie na plikach, tylko na bazach danych. Średnio przydatne kiedy nastawia się na współpracę nad drzewkiem z innymi.
5. Ogólnie dla moich potrzeb ten program to strzelanie z armaty na muchy.

Obejrzałam sobie jeszcze GenealogyJ. Już nierozwijany, ale niekoniecznie to musi być wada. Wrażenia:

1. UI o wiele lepsze od GRAMPS.
2. Operuje bezpośrednio na plikach GEDCOM.
3. Można sobie wyeksportować ładne drzewka w SVG:

[Obrazek: iorhab.svg]

…no ale znowu, mamy założenie że pojedyncze małżeństwo może być tylko między dwoma osobami. Gorzej, kiedy dodałam jakąś osobę płci ♀ jako małżonkę pani Hauschildt, program automatycznie zmienił jej płec na ♂. Ach, i oczywiście to są tylko dwie opcje płciowe dostępne w GenealogyJ. Nawet nie ma możliwości oznaczenia płci nieznanej jak w GRAMPS.
W GenoPro jest możliwość tworzenia w małżeństwie że kilka osób w nim jest(np.1 chłop i 4 baby) Alijo. Jednak nie próbowałem robić związków homoseksualnych(także nwm czy się da, ale jutro to mogę sprawdzić).
> W GenoPro jest możliwość tworzenia w małżeństwie że kilka osób w nim jest(np.1 chłop i 4 baby) Alijo.

Towarzysza program, z tego co widzę, byłby idealny do mojego use case.

Problem w tym, że jest własnościowy i tylko dla systemu z Redmond.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości