• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rada ds. Symboliki przy Lwie Wolnogradu
Cytat:
[Obrazek: 16bOy1y.png][Obrazek: jPoFMeh.png]

RADA DS. SYMBOLIKI
przy Lwie Wolnogradu

Przewodniczący

Ametyst Faradobus

Członkowie

Ronon Dex
Andrzej Swarzewski
Jan Sapieha
Piotr Pawłowicz
Karol Medycejski

[Obrazek: 710184.jpg]

Szanowne Państwo, Kochani moi,

na mocy dzisiejszego rozporządzenia powołałem działającą przy Lwie Wolnogrady Radę ds. Symboliki, która zajmować się będzie permanentną dyskusją na tematy związane z herbami, symbolami władzy, tytulaturą i innymi tego typu sprawami w Rzeszy Bialeńskiej. Wstęp do szeregów organu jest otwarty, więc zapraszam wszystkich zainteresowanych.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Proszę Lwa o przyjęcie mnie do Rady ds. symboliki Reszy. Mam nadzieję, że moja dotychczasowa działalność w tej materii jest odpowiednimi referencjami.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Wpisałem, zapraszam do aktywnego uczestnictwa w pracach Rady.
Jeśli potrzebujecie kogoś, kto grafikiem nie jest, ale interesuje się symboliką (a wręcz przypisuje symbolom pewną rolę transcendentalną) i tytulaturą, to się zgłaszam.
A jak mnie nie przyjmiecie, to będę pisał artykuły polemizujące z Waszymi ustaleniami. Zastanówcie się, czy jesteście na to gotowi. Wink
Dzięki Lwie... jutro wysyłam realową żonę na "sabat czarownic" (spotkanie imprezowe w jej siostrami... czyli moimi 4 szwagierkami) i jestem przez większość dnia dla RB. Siądę nad mapą Anatolii, propozycjami herbów itd.
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff

[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, AndrzejSwarzewski
Wszyscy chętni zostali wpisani do składu Rady. Kolejne prośby można składać na bieżąco.

Chciałbym, aby miejsce to było niejako kontynuacją dyskusji toczącej się na Sejmie Rzeszy przy okazji prac nad ustawą o symbolach. Do wprowadzenia kolejnych znaków nie będziemy bowiem potrzebowali zgody Sejmu, będę je mógł wprowadzać samodzielnie.

Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności należałoby stworzyć godło Lwa Wolnogradu. Będzie rzeczą estetyczną, jeśli zostanie ono utrzymane w tej samej stylistyce i kolorystyce, co godło Rzeszy. Wówczas dokumenty sejmowe będą mogły być znakowane godłem Rzeszy, a dokumenty wydawane przez Lwa - jego osobistym godłem. Byłoby chyba słuszne, aby tak jak symbolem Rzeszy jest orzeł - symbolem Lwa był kiciuś.

W dalszej kolejności pomyślałbym nad wprowadzeniem pieczęci Rzeszy (i ewentualnie osobnej pieczęci Lwa) w formie graficznej, a także proporca, którego będzie używać sam Lew na wzór głów państw, jako znaku władzy. Jeśli zaś chodzi o insygnia to pojawił się pomysł, aby głowa Rzeszy był jednocześnie strażnikiem Korony Cesarskiej. Można by pomyśleć nad jej wyobrażeniem (graficzne czy zdjęcie?) i całą otoczką związaną z jej przechowywaniem.
Kilka pytań:

1/ Kociaka przedstawiłem przy wstępnych pracach nad godłem Rzeszy - czy taki wizerunek mordy lwa akceptujesz?

2/ Co z pozostałą symboliką? Korona taka sama czy inna? Np. otwarta dla rozróżnienia... albo inna. Masz jakiś swój typ?

3/ Wstępny kociak był tak jak potem ptaszek na tle skrzyżowanego miecza i klucza. Ma być tak samo czy może coś innego? Jeśli tak to coś. Określ tylko co byś chciał widzieć... pokombinuję.

4/ Kolorystyka... identyczna? Czy może nieco inna? Jak pamiętam wcześniej przy wizerunku Wolnogradu dominowała zieleń. Zieleń z purpurą czy może inna kombinacja. Może choć inny układ kolorów np. trzy pionowe pola, w środku purpura,a po bokach zieleń?

Pytam się bo zawsze łatwiej mieć jakieś podstawy zanim się człowiek zacznie bawić w grafice... Jakiś początek chciałbym mieć.

Ja bym pozostał przy wizerunku, który wcześniej zaprezentowałeś. Także klucz i miecz jak najbardziej mogą zostać: klucz jako symbol miasta, miecz jako znak władzy. Korona może albo pozostać albo też można się jej pozbyć, bo Lew jest jej strażnikiem, a nie nosicielem.

Jeśli chodzi o kolorystykę to ewentualnie układ barw mógłby się zmienić, chociaż i tak będę używał głównie samego godła.
OK. Czyli zostawiam Lwa, miecz i klucz... Co najwyżej pokombinuję z wizerunkiem tych elemntów, aby nie były "na jedno kopyto". Co do samych barw to zostawię, ale trochę zmienię proporcje dla rozróżnienia. Ale to wieczorem jak będę przy kompie.

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Zechciejcie Ametystcie przyjąć także i mnie do Waszej Rady. Mam ważny komunikat odnośnie herbu. Przypominam że od 2014r. miasto stołeczne Wolnograd posiada swój oficjalny symbol. 
[Obrazek: large.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości