• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rada ds. Symboliki przy Lwie Wolnogradu
Nie bardzo wiedziałem co mogłoby być odznaką lennika... o ile oznaczenia różnych miast przyjęliśmy, to nijakiej symboliki lennej nie mamy. No to zaadoptowałem znak jednego z amerykańskich batalionów saperów, ten znak zawsze mi się podobał to może się u nas nada.

Zasłużony lennik

[Obrazek: 3_29_02_20_5_27_01.png]  [Obrazek: 3_29_02_20_5_26_42.png]  [Obrazek: 3_29_02_20_5_26_27.png]

Zasłużony prawodawca.

[Obrazek: 3_29_02_20_5_27_31.png]  [Obrazek: 3_29_02_20_5_27_48.png]  [Obrazek: 3_29_02_20_5_28_04.png]

Został jeszcze ten zasłużony dla tradycji... muszę coś wymyślić...
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Janek Sapieha
Już słyszę to przyjemne pobrzękiwanie Smile
No i bardzo ładnie, szczególnie to pierwsze. Z tradycją może dąb? Bo Tradycja to Dąb, który przez tysiąclecia...
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Ametyst Faradobus napisał(a):No i bardzo ładnie, szczególnie to pierwsze.
Jak ten drugi nie do końca pasuje to powiedz jak byś to widział... przyznam, że nie miałem koncepcji, to wstawiłem tą Temidę. Ale jak masz jakiś pomysł to mogę jutro (dzisiaj to już spadam... lać Bourbona w mordę) zrobić wg tego co byś chciał mieć.
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff

A może po prostu sam liść dębowy z napisem TRADYCJA?
Przygotowałem projekt aktu, który mógłby być wystawiany przez Lwa przy okazji nadawania praw miejskich. Co o tym myślicie? Jako wzorcem posłużyłem się, choć nie ściśle, tradycyjną formułą dokumentu średniowiecznego.

Cytat:
[Obrazek: jPoFMeh.png]
A M E T Y S T

z rodu Faradobusów, Pierwszy Tego Imienia z woli Ludu i Sejmu Rzeszy Bialeńskiej L E W  W O L N O G R A D U - Głowa Kolosalnego Związku Obszarników, Wielki Kniaź na Mechanicach, Margrabia na Jaruzelimie Etc. wszystkim Lennikom, Plenipotentom i Mieszkańcom Wolnych Miast Rzeszy Bialeńskiej oraz każdemu, komu będzie to niezbędne do życia gorące pozdrowienie: dzień dobry, dzień dobry, dzień dobry!

Dwa płuca ma Rzesza Bialeńska: jednym są lennicy i gospodarze ziemscy, którzy zasługi poczynione dla Państwa i Narodu przekłuwają teraz w ciężką pracę ziemską i jakoby sól tej ziemi karmią ją i nawilżają. Drugim zaś płucem są miasta Rzeszy: wolne, lenne i zwykłe, które niczym tysiąc kwiatów pchają ją do przodu, ku nowym czasom, ku jak największemu dobrobytowi Ojczyzny i ku szczęściu jej mieszkańców. Dobrze się zaś dzieje, gdy te dwa pierwiastki spotykają się, aby jeszcze lepszy dać efekt i viribus unitis, co znaczy wspólnymi siłami, przyczyniać się do postępu i rozwijania tego, co pozostawili nam poprzednicy.

Wiedząc, że pańskie oko konia tuczy dostrzegłem taki właśnie rozwój u mnie, w mojej ziemi mechanickiej, którą władam już od lat ponad pięciu. Osada tamtejsza mechanicka niczym ta lilija kwitnie, acz nie przekwita, jak to bywa tu i ówdzie, dając świadectwo potężnej mocy. Widząc wielkie zasługi tej społeczności lokalnej , która swoją pracą przysparza chwały całej Anatolii postanawiam wszem i wobec nadać miejscowości MECHANICE, która znajduje się we tymże moim Wielkim Kniaźstwie Mechanice Faradobusowskie, tytuł, prawa i przywileje miasta lennego, tak jak stanowi o tym Ustawa Sejmu Rzeszy z dnia 14 stycznia tego roku Prawo miejskie. Wierzę głęboko, że krok ten stanie się nie tylko zwieńczeniem pewnego etapu, ale i motywacją do dalszych chwalebnych kroków, do jak największego poszerzenia istniejącego tam już dziś dobrobytu.

[Obrazek: thumb_85_03_03_20_12_13_22.png]
Działo się szóstego dnia marca 2020 roku w stołecznym Wolnogradzie, w Domu Lewskim, w czasie Sejmu Rzeszy, a w obecności: najpotężniejszego i niezwyciężonego Marszałka Wielkiego i Wielkiego Kniazia Ronona Dexa, Prezydenta Republiki Bialeńskiej i Dowódcy Jej Sił Zbrojnych, Wielce Czcigodnego Generała Elektora Andrzeja Swarzewskiego, Miecznika Portu Arthurberg i całej Rzeszy Bialeńskiej, Kanclerza Orderu Rzeszy, a także pozostałych obecnych Lenników i Plenipotentów Wolnych Miast Rzeszy.
W związku z faktem wizualizacji odznaczeń oraz planem nadania odpowiedniej rangi odznaczeniom Rzeszy mała propozycja modyfikacji w stosunku do obecnych projektów.

1/ Order Rzeszy

- dodałem "rozetę" na tasiemce Krzyża Oficerskiego.
- zmieniłem baretki, bo teraz przecież nie muszą już mieć grafiki (bo ta jest na wizerunku odznaczenia), przyjąłem system zaproponowany przez Ametysta dla Orderu Budowniczych Republiki.

[Obrazek: 3_07_03_20_9_21_16.png]

1/Krzyż Stalowy

- zmiana (uproszczenie) baretek - obecnie nie musi być na nich już krzyż, bo jego wizerunek jest w wizualizacji odnaczenia.

[Obrazek: 3_07_03_20_9_21_41.png]

Co Lew o tym sądzi?

Bardzo spoko, dziękuję. Jak dokończysz odznaki to wprowadzę te wizualizacje rozporządzeniem jako obowiązujące.
[Obrazek: 3_07_03_20_3_31_08.png]

[Obrazek: 3_07_03_20_3_31_27.png]

Super to wygląda tylko właśnie sobie uświadomiłem, że umknęła nam obu jedna rzecz: Ustawa nie mówi nic o różnych klasach jednej odznaki: po prostu można je dostać w nieograniczonych ilościach. Wprowadziłem jedynie różne baretki oznaczające różną liczbę odznak. Oczywiście można zawsze zmienić Ustawę, ale nie wiem czy to ma sens. Może zatem ograniczmy się do jednego wzoru każdej z nich?

Bo sytuacja, gdzie każda kolejna odznaka będzie miała nieco inny wygląd jakoś do mnie nie przemawia.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości