• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rada ds. Symboliki przy Lwie Wolnogradu
Ametyst Faradobus napisał(a):Super to wygląda tylko właśnie sobie uświadomiłem, że umknęła nam obu jedna rzecz: Ustawa nie mówi nic o różnych klasach jednej odznaki: po prostu można je dostać w nieograniczonych ilościach. Wprowadziłem jedynie różne baretki oznaczające różną liczbę odznak. Oczywiście można zawsze zmienić Ustawę, ale nie wiem czy to ma sens. Może zatem ograniczmy się do jednego wzoru każdej z nich?
Mi to nie umknęło... zauważyłem, że nie nazwałeś klas - dlatego nadałem jakieś swoje nazwy, które albo przyjmiesz, albo wprowadzisz nazwy klas, a ja podmienię opisy.

Co więcej... zauważyłem, że w baretkach zrobiłeś 4 klasy "Zasłużonego Lennika" i mam przygotowany też taki wariant:

[Obrazek: 3_07_03_20_5_38_59.png]

Zastanawiałem się nad "platynową"... ale w prostej grafice zbytnio jest podobna do srebrnej. Tak więc masz jeszcze czas na decyzję. Czwarta, najwyższa klasa jest i nawet trochę "oryginalna".

Podobnie jak można rozbudować Krzyż Stalowy o Krzyż Wielki z Mieczami i krzyż Wielki z Mieczami i Liśćmi Dębu... dorobienie to już Pan Pikuś.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Ja bym pozostał zwolennikiem kolekcjonowania odznak po prostu w wielu takich samych egzemplarzach, ale nie wiem co na to inni. Baretki to swoją drogą. Ale rzecz jasna nie będę się jakoś przy tym wariancie upierał.

Co do Stalowego to myślałem o tym, ale uznałem, że nowe klasy dorobi się, kiedy zaistnieje potrzeba. Tak jak w przypadku realnego Żelaznego.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Ametyst Faradobus napisał(a):Ja bym pozostał zwolennikiem kolekcjonowania odznak po prostu w wielu takich samych egzemplarzach, ale nie wiem co na to inni. Baretki to swoją drogą. Ale rzecz jasna nie będę się jakoś przy tym wariancie upierał.
Ale to nie problem... tylko musisz to opisać - można zrobić coś analogicznego do medali państwowych czyli wielokrotne nadanie najwyższej klasy. Samo zaznaczenia na baretkach byłyby analogiczne. Tyle, że nie wiem czy to ma sens, bo akurat o ile medale (i oczywiście ordery) to coś ustalonego w miarę trwałego, to akurat odznaki co coś co można tworzyć na bieżącą i w dużej liczbie. Moim zdaniem po prostu lepiej z czasem wymyślać nowe... jak to odznaki.
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff

Ametyście opis to co ma być i to wykonam... np. baretki odznaki zasłużonego gospodarza miasta czy mieszkańca nie musza mieć tych gwiazdek, równie dobrze mogą to być srebrne "nitki" (tak jak przy srebrnym medalu) w odpowiedniej ilości.

Jednym zdaniem - to ogarnij ten system słownie (najpierw tutaj, dopiero potem w artach prawnych Rzeszy), a jak zilustruje wg Twoich wytycznych.

Jasne, jutro Ci to przedstawię, ale generalnie modyfikacje nie będą duże.
W największym skrócie:

1. Przyjmijmy, że wraz z każdym kolejnym nadaniem obywatel otrzymuje kolejny, identyczny egzemplarz danej odznaki. To jest coś, co dostaje się w pewnym sensie na pamiątkę, więc wpisując się w to możemy zrobić tak, że na odwrocie grawerowana będzie data i ewentualnie okoliczności wręczenia (np. Odznaka Zasłużony Prawodawca RzB - "za V sesję Sejmu Rzeszy"). Proponuję wybrać złoty egzemplarz jako obowiązujący.
2. W przyszłości, jeżeli zajdzie taka potrzeba, możemy zastanowić się nad różnymi klasami odznaki.
3. Jednocześnie zakładamy, że każdy kawaler odznaki nosić będzie jedną baretkę, a kolejne "okucia" oznaczać będą kolejne nadania. Proponuję zatem coś takiego:

- Zasłużony Lennik/Prawodawca/Dla Tradycji - każde nowe nadanie to +1 złote okucie,
- Zasłużony Gospodarz/Zasłużony Mieszkaniec - zostawmy obecną wersję z gwiazdkami
Ametyst Faradobus napisał(a):Proponuję wybrać złoty egzemplarz jako obowiązujący.
To może w takim układzie niekoniecznie złoty... a dobrać jakąś kolorystykę dla każdej odznaki? Mnie się np. ten błękit w Zasłużonym Lenniku podoba... niechaj zatem odznaki różnią się kolorystycznie oraz będą bardziej kolorowe i niekoniecznie musi być to wszędzie złoto jak w medalach.

Ametyst Faradobus napisał(a):więc wpisując się w to możemy zrobić tak, że na odwrocie grawerowana będzie data
Czy naprawdę chcemy robić rewersy? W naturze to one wyglądają sensownie, ale przy płaskiej grafice będą po prostu brzydkie.

Natomiast data w takim przypadku to dobry pomysł - pokombinuję jak je umieszczać na awersie odznaki - nie musi być to duże, ważne by było. Natomiast do odznaki proponuję dyplom z opisem za co.

Ametyst Faradobus napisał(a):...zostawmy obecną wersję z gwiazdkami
Czyli gwiazdki na baretce, a na samej odznace w miejscu gwiazdek będzie umieszczona data - co Ty na to?

No to taka prezentacja:

[Obrazek: 3_08_03_20_11_21_48.png]

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Super, podoba się dla mnie. Jeżeli nikt nie będzie się dąsał i marudził to dzisiaj wreszcie wydam rozporządzenie.

PS. Dopisałem Karola i Piotra do składu Rady, bo zaczęli udzielać się w kwestiach odznaczeniowych.
No to przy okazji pamiętaj, że niektóre odznaki już nadałeś - tak więc należy to odpowiednio ująć i poproszę również o daty nadania, abym mógł przygotować odznaki datowane, które będziesz mógł wręczyć... trochę po czasie, ale zawsze.

Zasłużony Lennik
- Karol Medycejski (1 stycznia 2020)
- Jan Sapieha (1 stycznia 2020)
- Joahim von Ribentropo (1 stycznia 2020)
- Iwan Pietrow (1 stycznia 2020)

Zasłużony Gospodarz
- Ronon Dex (1 stycznia 2020)

Zasłużony Prawodawca
- Ronon Dex (16 stycznia 2020)
- Jan Sapieha  (16 stycznia 2020)

Zasłużony dla Tradycji
- Jan Sapieha (24 lutego 2020)

Janek wychodzi zatem na prowadzenie jeżeli chodzi o odznaki. Powinien pobawić się w wolne miasta i zebrać je wszystkie. O, właśnie - zapraszam do wspomagania mnie w Wolnogradzie, bo Zasłużonego Mieszańca nie ma jeszcze nikt!

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości