• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rada ds. Symboliki przy Lwie Wolnogradu
A nie można by jednak z nich zrobić obrazu i wrzucić tu na forum?
Mąż Świętojebliwy
Zbawca Bialenii jedyny prawdziwy
To tak ostatecznie zrobiłem. Jeśli ktoś by chciał pdf-a, aby sobie na przykład wydrukować i powiesić to niech da znać. Mogę nawet wysłać pocztą z odręcznym podpisem.

Przy okazji przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł - mianowicie uważam, że Rzesza oraz Lew powinni posiadać pieczęć. Nawiasem mówiąc to samo tyczy się centralnych władz RB. Dałby ktoś radę coś takiego zaprojektować?
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Ktoś spróbuje... Jakieś wytyczne, wzorce realowej, które się podobają?
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Dzięki wielkie. Generalnie to nie jest nic niezbędnego, więc możemy sobie pozwolić na jakąś dłuższa dyskusję.

Rozwiązanie, o którym ja myślałem to stworzenie zestawu dwóch pieczęci: wielkiej i lewskiej. Pierwsza, zwana też Pieczęcią Rzeszy, byłaby umieszczana pod ustawami sejmowymi oraz najważniejszymi dokumentami. Widniałby na niej rzecz jasna orzeł Rzeszy, można też pomyśleć nad jakimś otokiem.

Pieczęć lewska to już jest sprawa bardziej skomplikowana. Wariant prostszy zakłada stworzenie czegoś na wzór Pieczęci Rzeszy tylko, że z godłem Lwa Wolnogradu, ale według podobnego schematu. Byłaby ona używana znacznie częściej, a Lew posługiwałby się nią na co dzień. Ten pierwszy wariant zakłada, że wszyscy Lwowie używaliby tej samej, jednej pieczęci i tak byłoby zapewne najprościej. Można jednak pokusić się o rzecz bardziej skomplikowaną, gdzie każdy Lew zamawiałby własną pieczęć ze swoim wizerunkiem, tak jak to robili dawni władcy (w mikronacjach takie rozwiązanie przyjęto chyba tylko w Sarmacji). Tworzyłoby to pewną tradycję i mogłoby stanowić charakterystyczny element naszej kultury politycznej.
A podrzucisz jakieś przykłady takich pieczęci? Bo moja wiedza w tej materii ogranicza się do takowych przedmiotów używanych w armii i to raczej tej bardziej współczesnej.
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff

Jeśli chodzi o tę basicową wersję to w ostatnim czasie rzuciła mi się w oczy pieczęć Leocji - myśląc o pieczęci Rzeszy widziałbym mniej więcej coś w tym nurcie. Natomiast jeśli zdecydowalibyśmy się na indywidualną, "staromodną" pieczęć Lwa to tu możemy pójść w bardzo różną stronę. W sfragistyce nic nie jest przypadkowe: wizerunek, kształt, styl, rodzaj pieczęci... wszystko to może nieść ze sobą treści ideowe. Podrzucam kilka dobrych graficznie pomysłów, może któryś szczególnie przypadnie Wam do gustu.

[Obrazek: 170px-Sceau_chapitre_moulins.gif]
[Obrazek: 120px-Lob_%D0%9F%D0%B5%D1%87%D0%B0%D1%82...ni.svg.png][Obrazek: 120px-Lob_%D0%9F%D0%B5%D1%87%D0%B0%D1%82...B0.svg.png][Obrazek: 120px-%D0%9F%D0%B5%D1%87%D0%B0%D1%82%D1%...30.svg.png][Obrazek: 120px-Lob_%D0%9F%D0%B5%D1%87%D0%B0%D1%82...B0.svg.png][Obrazek: 120px-S%C3%B6derk%C3%B6ping%27s_old_seal_%281293%29.png]
[Obrazek: 120px-Seal_of_the_Lord_Lyon_King_of_Arms.svg.png][Obrazek: 118px-Seal_of_Karibut.svg.png][Obrazek: 98px-%D0%9F%D0%B5%D1%87%D0%B0%D1%82%D1%8...89.svg.png][Obrazek: 114px-%D0%9F%D0%B5%D1%87%D0%B0%D1%82%D1%...B2.svg.png][Obrazek: 113px-%D0%9F%D0%B5%D1%87%D0%B0%D1%82%D1%...BE.svg.png][Obrazek: 120px-%D0%9F%D0%B5%D1%87%D0%B0%D1%82%D1%...B0.svg.png][Obrazek: 117px-Seal_of_Ivan_3_%28reverse%29.svg.png]
[Obrazek: 120px-Seal_of_Vasiliy_and_Ivan_3.png]
[Obrazek: W3XsoOT9.png]
Ametyst Faradobus napisał(a):może któryś szczególnie przypadnie Wam do gustu
Nie wiem jak Wy, ale ja faktycznie jakiś czas w The Partii byłem... to się na "Wy" nie obrażam Tongue Big Grin

OK. A poważniej... przemyślę to w tygodniu i postaram się coś ciekawego wypracować... w naszym klimacie.

Mnie kiedyś członek Partii Nieboszczki do samego końca wyzywał publicznie od bolszewików i fałszerzy historii, co potraktowałem jako komplement
[Obrazek: 3_28_03_20_11_16_32.png]

Super, tylko myślałem o czymś takim, że z orłem to będzie po prostu pieczęć Rzeszy (czyli dałbym sam napis RZESZA BIALEŃSKA), a na pieczęci Lwa byłoby tylko godło Lwa. Myślałem też nad jakimś zielonym elementem, ale to chyba bez sensu. Uznajmy, że używamy po prostu purpurowego laku albo tuszu.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości