• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Służba dyplomatyczna [organizacja]
I do tego dają niesamowite możliwości! Warto pamiętać, że Petain władzę we Francjii otrzymał po okresie ambasadorowania we frankistowskiej Hiszpanii. Smile
Andrzej Swarzewski, pacjent. 
Dobra... mogę wziąć ten Suderland?
Cytat:*Faszcynująca placówka.

AmbaSSada.

BTW - traktat jeszcze nieratyfikowany, a ci już dzielą funkcje/(ę). Halko, może trochę wolniej.
Persona non grata w Księstwie Sieny i quasi-persona non grata w Konsulacie Sclavinii, Mister Bialenii roku 2018

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Posłów 3, za 2. To tak, jakby go już ratyfikowano.
No ja generalnie nie miałbym nic przeciwko Twojej kandydaturze, bo uważam, że byłbyś w stanie dobrze sprawować funkcję ambasadora. Jest tylko jedno "ale", a konkretnie Twoje wyrażane w miejscach publicznych Księstwa Sarmacji poparcie dla agresji na Scholandię. Choćby tutaj: https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/11835/#101443
O ile obywatele bialeńscy mogą wygłaszać bez konsekwencji nawet najbardziej kontrowersyjne opinie, to od służby dyplomatycznej oczekiwałbym stania na straży bialeńskiej racji stanu. Decyzja należy oczywiście do Prezydenta, ja wyrażam tylko swoją opinię. I żałuję, że muszę ją wygłaszać, bo chciałbym, żebyś dołączył do korpusu dyplomatycznego. Może czas skończyć grę na dwa fronty?
Andrzej Swarzewski, pacjent. 
Może. Na razie patrzę jak się sytuacja rozwinie, bo nie wiem czy pójść z Bialenii czy z Sarmacji.
Musze faktycznie przyznać, że aktywne działanie w Sarmacji staje się problemem w przypadku pełnienia pewnych funkcji w Republice Bialeńskiej. Swego czasu o tym dyskutowaliśmy już w innym temacie... o ile w polityce wewnętrznej często przymykamy na to oko, bo w zasadzie nam to nie przeszkadza przy większości działań wewnętrznych - to już w przypadku reprezentowania państwa za granicą problemem to być może.

Andrzej ma rację - może czas się zdecydować z jakim krajem się ktoś wiąże poważniej, bo niestety to "kolekcjonowanie obywatelstw" czasem prowadzi do "konfliktu interesów". Często pewne rzeczy da się pogodzić, szczególnie jak tym drugim obywatelstwem jest obywatelstwo państwa sojuszniczego czy zaprzyjaźnionego - ale interesów Republiki Bialeńskiej z interesami Sarmacji pogodzić się nie da. Tutaj trzeba jednak dokonać wyboru. Wybór oczywiście pozostawiam zainteresowanemu.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości