• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyspy Przyjaźni
No właśnie, nie są w żaden sposób uregulowane prawnie. Nie są częścią Rzeszy lub Dżamahiriji. Do mapy nie mam dostępu (może ktoś ma?). 
Jest 10 wysp, więc można je różnorodnie zagospodarować. Myślę, że kompletnie bez sensu byłoby tworzyć tam zwykły region, na Bialenii i Anatolii mamy dosyć przestrzeni. 
Przedbialeńska mapka i późniejsze ustalenia są tutaj: https://bialenia.sarmacja.org/spolecznos...-9139.html
Na mniejszych wyspach dobrze byłoby utworzyć bazy wojskowe, docelowo nie tylko bialeńskie, ale też nordackie i sewerbskie. Pytanie tylko, czy wszystkie mniejsze wyspy chcemy na to przeznaczyć, czy może tworzymy tam coś jeszcze? Może najmniejsza wyspa na letnie rezydencje najwyższych urzędników i do przyjmowania gości zagranicznych? 
Największa wyspa mogłaby być podzielona w ten sposób, jak na mapce. Połowa wyspy byłaby siedzibą Paktu Północnego, a druga czekałaby na stworzenie jakiejś politycznej organizacji międzynarodowej. 
Powoływanie na WP jakichś władz samorządowych uważam za niepotrzebne.
Raj podatkowy!
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
SEKRETARZ GENERALNY WIELKIEGO STERNIKA, LEW WOLOGRADU
WIELKI KNIAŹ MECHANICKI, OJCIEC OJCÓW, PASTERZ PASTERZY, SĘDZIA V-ŚWIATA
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Odkopuję wątek, który pozostał prawie bez odzewu, bo znalazł się chętny na zajęcie się Wyspami Przyjaźni. Dwa miesiące temu miałem inne propozycje, ale poza Szczytem RPN nic się z tym archipelagiem nie działo, więc skoro Łukasz chce, to możemy stworzyć trzeci samorząd. Czy ktoś jeszcze byłby skłonny w nim działać?
Przed napisaniem ustawy musimy ustalić pewne podstawy, czyli ustrój i narrację. Co do ustroju, to proponuję nie kombinować:
- Parlament składający się z wszystkich chętnych mieszkańców Wysp Przyjaźni; trzeba tylko wymyślić jakąś fikuśną nazwę.
- Gubernator powoływany przez prezydenta RB, jeśli to możliwe po zasięgnięciu opinii lokalnego parlamentu.
Łukaszu, jak widzisz klimat tego nowego regionu? Ja bym widział Wyspy Przyjaźni w narracji karaibskiej lub środkowoamerykańskiej. Upały, przyjaźnie nastawieni ludzi, ładne widoki. Ale Ty tam będziesz rządził, więc decyzja należy do Ciebie.
Ja chętny
Tak jak mówisz upały, ładne widoki, fajni ludzie. Nazwą będzie: Zgromadzenie Wyspiarskie
Prezes Bialeńskiego Zarządu Cywilnej Przestrzeni Powietrznej, Przewodniczący Partii Bialenia i Wolność, Minister Spraw Wewnętrznych.

KAMIL VERIOPIN
W porządku. Proponuję stolicę na największej wyspie, a na którejś z mniejszych wysp będziesz mógł umieścić swoje lenno, gdy 1 września otrzymasz pierwsze folwarki lenne.
Cytat:a na którejś z mniejszych wysp będziesz mógł umieścić swoje lenno

Jeśli to prawodawstwo obowiązuje to jak na razie chyba nie:

Cytat:Artykuł 5.[...]

4. Nie istnieje możliwość tworzenia folwarków oraz majątków lennych na terytorium Wysp Przyjaźni.

Chyba trzeba stworzyć nieco bardziej rozbudowany akt prawny niż ten zaproponowany w Parlamencie.

Generalnie trzeba by się chyba zastanowić nad "klimatem" tego regionu. Mamy Rzeszę czyli w sumie związek lenników i prywatnych przedsiębiorców, mamy Dżamahiriję (wiem, wiem działa kieppsko, ale nie tracę nadziei) - gdzie nie ma własności prywatnej, są za to "kołchozy" i "komitety". na Wyspach przyjaźni warto by stworzyć klimat odrębny, a w każdym razie przynajmniej różniący się do Rzeszy, bo tworzenie Rzeszy bis chyba nie ma sensu. Jeśli na tych wyspach miałoby wyglądać jak w Rzeszy to już lepiej włączyć je do Rzeszy.

Może chętni do objęcia i działania na wyspach przedstawią swój projekt... a wtedy opracujemy akt prawny odpowiedni do tego pomysłu?
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Nie wydaje mi się, żeby to prawodawstwo obowiązywało. W każdym razie Akrypa w czasie kodyfikacji nie przeniosła tej ustawy do Biuletynu. Ale dla pewności możemy dodać do ustawy przepis, że wszelkie dotychczasowe prawodawstwo dotyczące Wysp trafi moc prawną.
Szerszy projekt sam chętnie poznam.
Cytat:Szerszy projekt sam chętnie poznam.
No właśnie... poznajmy ten pomysł byśmy mogli dostosować prawodawstwo.

Cytat:Nie wydaje mi się, żeby to prawodawstwo obowiązywało. W każdym razie Akrypa w czasie kodyfikacji nie przeniosła tej ustawy do Biuletynu.
Nie przeniosła jeszcze paru rzeczy.. stąd jeszcze trzeba zaglądać na stare forum. Nie uchwaliliśmy żadnego aktu prawnego stwierdzającego, które akty prawne obowiązują. Trzeba więc stosować zasadę, że jeżeli nie tworzyliśmy nowej ustawy, która jednocześnie powodowała utratę mocy prawnej dawniejszej to takie stare akty prawne obowiązują. Wszak nie stworzyliśmy żadnej nowej Bialenii - kontynuujemy nasza państwowość ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Po prostu trzeba jeszcze przejrzeć stare akty prawne i albo przenieść i albo uaktualnić. Postaram się na dniach przedstawić znowelizowany Regulamin Parlamentu - bo pewne kwestie w starym się zdezaktualizowały, no ale trzeba go stosować bo moim zdaniem obowiązuje dalej.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Mi się podoba pomysł Andrzeja, że dodać artykuł, że wszystkie poprzednie tracą moc
Prezes Bialeńskiego Zarządu Cywilnej Przestrzeni Powietrznej, Przewodniczący Partii Bialenia i Wolność, Minister Spraw Wewnętrznych.

KAMIL VERIOPIN

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości