• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasłużony dla nauki
#1
Witam,

Chciałbym "rzucić" tutaj pewną myśl dotyczącą szerzej szkolnictwa w ramach Republiki Bialeńskiej. Czy nie warto byłoby gdyby prezydent, czy rektor Uniwersytetu Bialeńskiego w raz z np. korpusem naukowym do którego można zaliczyć wszystkich tych, którzy dorobili się stopnia lub tytułu naukowe (nie wiem jak nasze prawo to formułuje), mógł nadać za szeczólne osiągnięcia, które będzie zaopiniowane jako dzieło naukowe nadawać eksternistycznie coś w rodzaju realowego doctora honoris causa, u  nas mógłby być to order "Honoru najwyższego", za szczególne osiągnięcia naukowe, choć nie zawsze związane z tym, że ktoś przeszedł karierę akademicką?
#2
Zdaje się, że mamy odznaczenie "Zasłużony dla Nauki". Może ktoś się do 1 maja wykaże w tej dziedzinie i będę mógł je nadać po długim czasie? Wink
Co do samego pomysłu, to jest jak najbardziej godny uwagi, ale nie do końca wyłapuję różnice z tytułem dhc. Są jakieś, czy proponujesz taką nazwę dla honoris causa?
#3
Cytat:Zdaje się, że mamy odznaczenie "Zasłużony dla Nauki". Może ktoś się do 1 maja wykaże w tej dziedzinie i będę mógł je nadać po długim czasie?

Pracuję nad dostosowaniem naszej dawnej ustawy o odznaczeniach do obecnych realiów... postaram się ją wkrótce przedstawić w Parlamencie (kończę kwestię tworzenia załączników). Oczywiście "Medal Zasłużony dla Nauki" jak najbardziej jest i w tej opracowywanej wersji nowej ustawy pozostaje.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Elektor - Prefekt Departamentu Lisewskiego, Posiadacz Lenna Razorno i  Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości