• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O pracy w parlamencie
W parlamencie prezydent Swarzewski przedstawił dość ciekawy projekt ustawy ws sprawowania urzędów państwowych.

Zgadzam się prawie ze wszystkim, z wyjątkiem sprawowania urzędu ambadadora.
Obecnie mikroswiata jest zbyt mały aby mikronacje posiadały obywateli z jednym obywatelstwem. 

W Bialenii prawdopodobnie jest to tylko Andrzej i Ronon, no i może Bartek. 

Więc kto będzie pełnił wszystkie te urzędy?
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
Grand Lisendorff 
Admirał MW SZ RB 
Minister Kultury i Sportu 
Wiceminister spraw zagranicznych 
 Prezes BZS
Lider Zielonego Świtu 
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu 
Niemniej jednak ciężko jest reprezentować skutecznie państwo X w państwie Y, gdy jest się też obywatelem państwa Z i ślubowało dbanie o jego interesy.
Kto będzie pełnił te urzędy, nie wiem. I tak prezydent przeważnie sam załatwia wszystkie kwestie międzynarodowe.

Nie tylko ja, Ronon i Bartłomiej, ale też Akrypa, Ali, Janek i Karol. Do niedawna też Ametyst, ale próbuje odbudować ZSKHiW.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Thomas von Lisendorff
W sumie mam mieszane uczucia... W drodze indywidualnych decyzji dopuściłbym bycie ambasadorem w kraju, w którym ma się obywatelstwo. Jednak faktycznie nie popieram sytuacji gdy np. ambadadorem w państwie X jest obywatel państwa Y... np. Sarmacji. Jakieś granice być powinny.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
  • Thomas von Lisendorff
Odkopuję temat. Wink
http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...32#pid7632
Lepszego Przewodniczącego na pewno nie znajdziemy. A czasowo na pewno dasz radę, bo co to za robota zarządzać i kończyć debaty i głosowania.
Nie musisz odkopywać... czekałem spokojnie na jakiś głos posłów. Planowałem dzisiaj do końca dnia sprawę zakończyć.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
  • Piotr Pawłowicz
Gratuluję Parlamentowi podjęcia mądrej decyzji ws. Paktu Obronnego z Królestwem Dreamlandu. Wkrótce MSZ będzie miało kolejny traktat do ratyfikacji. Więc ofensywa dyplomatyczna trwa. II Szczyt RPN pewnie też nie obędzie się bez jakiejś umowy, choćby o wspólnej mapie Nordaty.
http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...53#pid8553
Popieram projekt. Eksperyment nie wypalił i raczej nie będziemy go już powtarzać w takiej formie. Podział Bialenii na dwie części, Dżamahiriję (ortodoksyjnie kaddafistowską, islamską, socjalistyczną, rewolucyjną) i Rzeszę (szlachecką, wielokulturową, pompatyczną). Od teraz jak ktoś będzie chciał mieć swój region, to niech przejmie któryś z istniejących (o ile Rzesza ma obecnie dobrego Lwa, to Dżamahirija czeka na swojego katechona), ew. zrobi przewrót w jakiejś części Dżamahiriji lub utworzy wolne miasto w ramach Rzeszy.
> Eksperyment nie wypalił i raczej nie będziemy go już powtarzać w takiej formie.

Weźcie te całe wyspy przyłączcie do Rajchu i dajcie Kamilowi w lenno. Tak to wszystko nie będzie nikomu przeszkadzać, a Kamil będzie mógł sobie tam być nieaktywny ad morthensenum defecatum.
Wolałbym żeby był tam ktoś jednak aktywny. W głowie mam pomysł z narysowaniem tam konturu S*******, ustawieniem paru kukieł i naciśnieciem atomowego guzika. A potem niech lokalne dzieci w przerwie od pszyry łapią biorą do buzi tropikalny biały śnieg. Oh wait, to nie brzmi dobrze...
Nie będzie niczego!
Tylko trzeba to koniecznie nazwać Strefą Zdemilitaryzowaną.
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst von und zu Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lew Wolnogradu,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu, Uosobienie Pracowitości Etc.
[Obrazek: 85_20_11_20_5_58_19.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości