• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Organizacja Prac RPN
Wasze Ekscelencje,
Serdecznie witam na I Szczycie Rady Państw Nordaty. Proponuję rozpocząć od podstaw i ustalić organizację prac Rady. Poniżej zamieszczam kilka kwestii do poruszenia, zapraszam do dodawania swoich punktów. 
1) Szczyty. 
Proponuję, by szczyty odbywało się mniej więcej co miesiąc i trwały, w zależności od potrzeb, około tydzień. Zebrania proponuję organizować naprzemiennie we wszystkich państwach członkowskich. Gospodarzem każdorazowo byłaby głowa państwa w którym szczyt się odbywa. Byłoby dobrze, gdyby obradom towarzyszyły wydarzenia kulturalne, co da nam nie tylko zastrzyk aktywności, ale też zbliży do siebie narody nordackie. 
2) Wybór Sekretarza Generalnego.
Zgodnie z artykułem 8. Rada powinna wybrać jednogłośnie Sekretarza Generalnego. Kadencja trwa 3 miesiące i może zostać w każdej chwili skrócona zwykłą większością. Zgłaszam swoją kandydaturę na to stanowisko. Moja kadencja jako Prezydenta Bialenii również potrwa jeszcze ok. trzy miesiące, chciałbym wykorzystać ten czas jak najlepiej, tworząc zręby funkcjonowania Rady. 
3) Ustalenie celów. 
W Traktacie wyznaczyliśmy sobie za cel współpracę militarną, kulturalną oraz ekonomiczną. Wybór Członków Rady jest nieprzypadkowy i wyraża nasze dążenie do zajęcia się stroną wojskową sojuszu w pierwszej kolejności. Nie oznacza to jednak, że pozostałe płaszczyzny współpracy zostaną odłożone na święty nigdy. I Szczyt jest dobrym czasem, by wyznaczyć sobie wymierne cele do realizacji. 
4) Prawo wspólnotowe
Musimy zastanowić się, czy chcemy tworzyć prawo wspólnotowe, czy może wolimy pozostawić sobie pełną swobodę działania i wszystko ustalać na bieżąco. 

Zapraszam do dyskusji. Jeśli któryś z tematów wymagać będzie szczegółowych ustaleń, stworzony zostanie osobny panel (wątek).
Według mnie szczyt powinien odbywać się co 2-3 miesiące. W ciągu 4 tygodni może się często nic nie wydarzyć,a można zawsze zwoływać nadzwyczajne posiedzenia jeżeli będzie taka potrzeba.
W kwestii szczytów uważam, że lepiej organizować je większe, lecz rzadziej. Dodatkowo przydatna byłaby możliwość zwołania nadzwyczajnego Posiedzenia, tak jak proponuje JE Jan Lubomirski-Dostojewski.

Sądzę, że Sekretarz Generalny nie powinien być wybierany jednogłośnie, lecz poprzez uzyskanie przynajmniej 50% poparcia Rady. W przyszłości dokonanie wyboru Sekretarza mogłoby się stać bardzo trudne.

Zastanawiałem się także nad współpracą międzynordacką na płaszczyźnie sportu. Możemy przykładowo stworzyć nordacką ligę piłkarską i opisywać jej rozgrywki na swoich forach. W kwestii sportu więcej może powiedzieć JE Grzegorz Szarak.
Dzień dobry. Otóż popieram zdanie panów wyżej co do organizowania szczytów. Tak jak wspomniał pan Harlin, powstał pomysł utworzenia "Nordackiej Ligi Piłkarskiej" lub dowolnie jak by się to nazywało. Liga będzje mogła być podzielona na dywizje. Będziemy musieli zebarx wiecie chętnych, ale za to będą większe emocje i lepiej grający będą gra z lepiej grającymi. Dodatkowo jednocześnie mógłby się odbywać pucha Nordaty. Słyszałem, że kiedyś w mikronacjach pojawiał się koncepcja Ligi Mistrzów, tyle że v-nacyjnej. Nie wiem o ile jest to prawdą, i nie wiem czy jest prawdopodobne stworzenie czegoś takiego, ale warto mieć to na uwadze.
[Obrazek: SYGpng_qshspae.png]
Obywatel FN

Wasze Ekscelencje,
Dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Odnośnie szczytów, macie rację, że organizacja dużego wydarzenia międzynarodowego co miesiąc może być trudna i uciążliwa. Zależy mi jednak na tym, aby komunikacja pomiędzy Państwami Stronami Traktatu nie odbywała się jedynie od okazji do okazji. Umieszczenie siedziby Rady w jednym z państw odbyłoby się ze szkodą dla aktywności w państwach pozostałych, natomiast stworzenie osobnego forum mija się z celem, biorąc pod uwagę niewielką liczbę państw członkowskich. Możemy więc ustalić, że Rada działa w miejscu ostatniego szczytu, a więc na terenie każdego państwa po kolei. Co WE na to? 
Wybór Sekretarza Generalnego jednogłośnie jest zapisany w Traktacie, więc zmiana tej reguły wymagałaby zmiany Traktatu. Moim zdaniem ta zasada jest słuszna. Obecnie w RPN są tylko dwa państwa, a obecnie jedynym kandydatem do dołączenia jest Brodria. Myślę, że w przypadku tak skromnego składu, Sekretarz Generalny powinien cieszyć się zaufaniem wszystkich Państw Stron. 
Wspólna liga to dobry pomysł. Zielona Liga nie cieszy się zbytnim powodzeniem, wspólne rozgrywki na pewno byłyby ciekawsze. Ciekawym pomysłem wydaje mi się też to, by w lidze grały reprezentacje regionów naszych państw, a nie zwykłe kluby. Wydaje mi się, że rozgrywki reprezentacyjne cieszą się w mikroświecie większą popularnością.
Myślę, że po spokojnej niedzieli możemy powrócić do debaty. Proponuję, aby zacząć od tego, że członkowie Rady Państw Nordaty Jan Lubomirski-Dostojewski oraz Ronon Dex wybiorą Sekretarza Generalnego, który poprowadzi dalszą część Szczytu.
Wnoszę by to stanowisko objął Andrzej Swarzewski.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
Jestem za powyższą propozycją.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
Dziękuję za jednomyślny wybór. Dziś w godzinach popołudniowych lub wieczornych przedstawię expose z planami na najbliższy kwartał.
Chciałbym, żebyśmy zdążyli ustalić coś, poza wyborem GenSeka na tym szczycie. JE Pietrow zgłosił już swój udział, więc jesteśmy w pełnym składzie. Warto to wykorzystać.
Na następnym szczycie w FN (proponuję koniec sierpnia lub początek lipca) oficjalnie przyjmiemy Brodrię w skład RPN.
Jak idą przygotowania do targów zbrojeniowych?
Otrzymałem informację od Szanownego JLD z prośbą o przesunięcie terminu... Jak zauważyłeś RAT w tempie ekspresowym uzupełnił dane produkcyjne (co niektórym się nie spodobało nawet). Ale skoro przesuwamy to czekam na informację z nowym terminem.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości