• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Organizacja Prac RPN
Nowy termin zostanie podany kiedy zostaną zakończone prace na RPN. Jedyne co zostało do zrobienia to wysłanie ewentualnych zaproszeń.
Expose wygłoszone (przedwczoraj). Chcieliby Panowie poruszyć jakieś tematy na obecnym Szczycie, czy resztą zajmiemy się w Federacji?
Oczywiście ja jestem do dyspozycji nie tylko w czasie szczytów.
Czy Federacja ma jakieś kryteria odnośnie uznawania innych mikronacji? Nasze wymogi Brodria spełni 7 sierpnia i pomyślałem, że może wtedy zorganizujemy krótki szczyt (w Sankt Michałowie lub Broskwie) w celu przyjęcia ich do naszej wspólnoty.
Z tego co mi wiadomo, Federacja nie posiada kryteriów co do uznawania v-nacji. Wszystko zależy od polityki zagranicznej, a przede wszystkim woli prezydenta.
[Obrazek: SYGpng_qshspae.png]
Obywatel FN

Wasza Ekscelencjo,
A więc czy coś stoi na przeszkodzie, by przyjąć Brodrię do Rady Państw Nordaty krótko po 7 sierpnia? Trójpaństwowa współpraca nabierze większej dynamiki, a wszystko wskazuje na to, że Republika Brodryjska będzie stabilnym tworem.
Brodria bezsprzecznie powinna jak najszybciej stać się członkiem Rady Państw Nordaty. Wydaje mi się, że odrodzona Brodria nie upadnie po kilku tygodniach i stanie się w końcu trwałym krajem.
Kamiljan de Harlin von Wespucci
Poseł i Marszałek Parlamentu FN
[-] 3 użytkowników podziękowało za ten post:
  • AndrzejSwarzewski, Grzegorz Szarak, Leszek Roskohard
Nowy termin podam Rononowi na pw.
Świetnie, że doszliśmy do porozumienia w tej sprawie.
To teraz kieruję pytanie do Jego Ekscelencji Iwana Pietrowa, kiedy (po 7 sierpnia) będzie mógł zorganizować krótki szczyt, podczas którego Republika Brodryjska zostanie przyjęta do Rady.

Czy w czasie tego Szczytu poruszymy jeszcze jakiś temat, czy powoli będziemy zbliżać się do końca? Dobrze byłoby ustalić jeszcze termin szczytu w Federacji Nordackiej.
Wasze Ekscelencje,
Wobec zupełnego ustania debaty, I Szczyt Rady Państw Nordaty uważam za zakończony. Jeśli Brodria będzie zainteresowana przyjęciem w skład Rady, to zapraszam do kontaktu ze mną. Wspólnie ustalimy termin szczytu w tej sprawie.
Delegację Federacji Nordackiej proszę o wtajemniczenie przyszłego prezydenta w tematy poruszane na szczycie.
Dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom. Położyliśmy wspólnie kamień węgielny pod budowę ogólnonordackiej organizacji.
Chciałbym jeszcze poruszyć temat prawa wspólnotowego. Uważam, że RPN powinna mieć prawo do wydawania aktów prawnych, obowiązujących na terenie wszystkich państw członkowskich. Na podstawie tych aktów moglibyśmy zrealizować pomysły, które poniżej przedstawię.

Informuję, że zamierzam zaangażować się w stworzenie nordackiej ligii piłkarskiej. Najpierw sprawdzę, czy mieszkańcy Nordaty są zainteresowani jej organizacją. Jeśli tak, to w jakiej formie chcieliby, aby powstała. Pomyślałem, że RPN mogłaby objąć tę ligę swoim patronatem, pomagać w jej organizacji i kontrolować, czy statut ligii jest przestrzegany.

Wpadłem również na pomysł utworzenia Sądu Nordackiego, który byłby sądem najwyższej instancji na Nordacie. Można by było do niego składać odwołania od wyroków sądów krajowych, rozwiązywałby on spory pomiędzy władzami państw i łagodził konflikty. W skład Sądu Nordackiego wchodziliby najważniejsi sędziowie poszczególnych państw członkowskich lub wybierałaby ich w głosowaniu Rada Nordaty.
Kamiljan de Harlin von Wespucci
Poseł i Marszałek Parlamentu FN
Cytat:
Chciałbym jeszcze poruszyć temat prawa wspólnotowego. Uważam, że RPN powinna mieć prawo do wydawania aktów prawnych, obowiązujących na terenie wszystkich państw członkowskich. Na podstawie tych aktów moglibyśmy zrealizować pomysły, które poniżej przedstawię.
Wasza Ekscelencjo,
Podzielam tę opinię. Mam jednak pewne wątpliwości natury prawnej, w jakim stopniu akty wydane przez Radę będą obowiązywać w państwach członkowskich. Być może powinniśmy wpisać prawo wspólnotowe do swoich hierarchii aktów prawnych. Dobrze byłoby, gdyby udało nam się poprosić jakiegoś prawnika o opinię. Może się okazać, że ustanowienie prawa wspólnotowego będzie wymagało nowego Traktatu, który takie pojęcie w ogóle wprowadzi.
Cytat:Informuję, że zamierzam zaangażować się w stworzenie nordackiej ligii piłkarskiej. Najpierw sprawdzę, czy mieszkańcy Nordaty są zainteresowani jej organizacją. Jeśli tak, to w jakiej formie chcieliby, aby powstała. Pomyślałem, że RPN mogłaby objąć tę ligę swoim patronatem, pomagać w jej organizacji i kontrolować, czy statut ligii jest przestrzegany.
Myślę, że Ekscelencje Dex i Lubomirski nie będą miały nic przeciwko patronatowi. Ja sam chętnie wezmę udział w rozgrywkach. 

Cytat: Wpadłem również na pomysł utworzenia Sądu Nordackiego, który byłby sądem najwyższej instancji na Nordacie. Można by było do niego składać odwołania od wyroków sądów krajowych, rozwiązywałby on spory pomiędzy władzami państw i łagodził konflikty. W skład Sądu Nordackiego wchodziliby najważniejsi sędziowie poszczególnych państw członkowskich lub wybierałaby ich w głosowaniu Rada Nordaty.
Pomysł tyle dobry, co i trudny do realizacji. Wymagałby spisania nowego traktatu oraz zaangażowania sędziów (my aktualnie mamy tylko jednego, ale i spraw sądowych nie ma wcale). Nie mówię "nie", ale proponuję wstrzymać się, np. do czasu spisywania nowego traktatu. Mam nadzieję, że spory damy radę rozwiązywać dyplomatycznie. 

Pewnego dnia zapewne i tak pojawi się potrzeba stworzenia nowego, obszerniejszego i bardziej profesjonalnego traktatu, przy udziale całych społeczeństw i prawników. 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości