• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miasto Koga
#1
Miasto Koga

Koga jest drugim co do wielkości i najstarszym miastem Wielkiego Kniaźstwa Razorno, będącego lennem Ronona Dex.

Herb Miasta Koga

[Obrazek: 3_22_06_19_4_16_29.png]


Herb Razorna to sylwetka żaglowca na tle zachodzącego słońca oraz dwie ryby. Wynika to z przeszłości miejscowości, która miała wybitnie rybacki charakter. Do dzisiaj rybołówstwo (choć już prowadzone inaczej jak w przeszłości) jest ważnym źródłem utrzymania ludności miasta.

Plan miasta Koga i okolicy

[Obrazek: 3_29_06_19_12_32_05.png]
W chwili gdy Ronon Dex (jeszcze używający wtedy nazwiska Razorblade) objął we władanie lenno Razorno (2014) - Koga była stosunkowo niewielkim miastem rybackim. Znajdował się tam niewielki port, który obsługiwał głównie kutry rybackie, a ludność utrzymywała się z rybołówstwa i rolnictwa. Do tego czasu nastąpił znaczny rozwój miasta - rozrosło się ono prawie trzykrotnie, a niewielki port rybacki został zastąpiony nowoczesnym i znacznie większym portem morskim, zdolnym do obsługi nawet dużych jednostek morskich.

[Obrazek: F8Dgvan.png]
Koga - widok na miasto

[Obrazek: 5HMLAkY.png]
Część portu Koga

W Porcie Koga znajduje się Dowództwo Morskiej Gwardii Razorna oraz wydzielony basen portowy, wraz z nabrzeżem ("Nabrzeże Gwardzistów"), gdzie bazują trzy największe jednostki morskie gwardii lennej...

[Obrazek: PoLy7uw.png]
1. Eskadra Morskiej Gwardii Razorna - http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...hp?tid=521

Miasto Koga ma długą historię związaną z morzem, jednak dzisiaj stare metody połowów ustąpiły nowoczesnym, część dawnych kutrów rybackich została przekształcona w jednostki wożące turystów.

[Obrazek: i0NiTZL.png]

Ze względu na rozwój turystyki na północ od portu stworzono Oceanarium, z okazami zarówno fauny miejscowej...

[Obrazek: rNM0TUl.png]

... jak i egzotycznej.

[Obrazek: 5zbKDsQ.png]W mieście funkcjonuje też Muzeum Ziemi Lisewskiej, ponieważ historia Półwyspu Lisewskiego jest związana z morzem, to większość ekspozycji dotyczy właśnie tej tematyki.

[Obrazek: 922tkqo.png]

[Obrazek: xbaeaX0.png]

Wybrzeże pomiędzy Kogą, a Razornem - http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...76#pid3476 - to miejsce gdzie znajdują się malownicze plaże oraz rozwija się turystyka. Natomiast na północ od miasta, pomiędzy Kogą, a Lisinem powstała niedawno stocznia jachtowa. natomiast na południe od miasta rozciągają się tereny rolnicze.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości