• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akcja reaktywacja!
[Obrazek: 7068357_orig.jpg]

Ciof Towarzysze! 

Nie ma co ukrywać, że nie sprostaliśmy nowemu podziałowi administracyjnemu Republiki Bialeńskiej, którego to byliśmy wielkimi zwolennikami. Dżamahirija Bialeńska od dłuższego już czasu była martwym regionem kraju, gdzie aktywność skończyła się raptem po kilku dniach od jej proklamacji. Wystarczy spojrzeć na Rzeszę Bialeńską, gdzie zostało napisane pięć razy tyle postów co u nas. Dlatego naszym obowiązkiem jest to zmienić i przekształcić naszą małą ojczyznę w region, który stanie się lwią częścią aktywności Bialenii.
Na sam wpierw trzeba zacząć od fundamentów, a mianowicie od uchwalenia statutu Dżamahiriji. Musimy zacząć od podstaw, czyli od najprostszych rzeczy, jak ustalenie symboli naszego samorządu. Potrzebujemy stworzyć w dobrej jakości godło oraz flagę, a także ułożyć słowa hymnu. W najbliższym czasie mam zamiar stworzyć otwarty dla wszystkich zainteresowanych dokument w Google Docs, gdzie każdy będzie mógł dodać coś od siebie ws. DB. 
Osobiście uważam, że Ludowy Komitet Dżamahriji, będzie miał sens dopiero po uchwaleniu najprostszych rzeczy, ze statutem włącznie. Optowałbym za powołaniem tymczasowego Powszechnego Kongresu Ludowego, w którym każdy zainteresowany obywatel Republiki Bialeńskiej, będzie posiadał prawo głosu. Warto przypomnieć, że w chwili obecnej, oficjalnie na czele DB stoi Akrypa Ali Shariati, dlatego świetnie by było, gdyby zabrał głos w tej sprawie. 
Reasumując, każdy kto ma choć trochę wolnego czasu i nie wie w jaki sposób ma go spożytkować, niech się tutaj wypowie. Potrzebujemy wiedzieć ilu nas jest i na kim możemy polegać w tej chwili próby. Każdy kto ma jakieś pomysły, obiekcje, albo swoje wizje, niech śmiało o nich tutaj napisze. Jako, że tego typu wątek nie może się obejść bez pewnego cytatu, tak więc...no to jak towarzysze, pomożecie?
/-/ Feliks Spirkin
- Prezes FK Partizan Bałdarasz 
- Członek Bialeńskiego Związku Sportowego 
Postarajmy się odzyskać jak najwięcej informacji z pierwotnej Dżamahariji, może zamiast tworzyć od 0 uznamy obecną Dżamahariję za kontynuatorkę poprzedniej ?
Ajatollah Ali ibn Abi Talib
Cytat:Na sam wpierw trzeba zacząć od fundamentów, a mianowicie od uchwalenia statutu Dżamahiriji.
http://www.servat.unibe.ch/icl/ly00000_.html
Cytat:Osobiście uważam, że Ludowy Komitet Dżamahriji, będzie miał sens dopiero po uchwaleniu najprostszych rzeczy, ze statutem włącznie. Optowałbym za powołaniem tymczasowego Powszechnego Kongresu Ludowego, w którym każdy zainteresowany obywatel Republiki Bialeńskiej, będzie posiadał prawo głosu.
Moim zdaniem organ przedstawicielski nie ma większego sensu w obecnej sytuacji demokratycznej. Myślę, że wzorem Sejmu Rzeszy, organem ustawodawczym w Dżamahiriji na stałe powinien stać się Powszechny Kongres Ludowy, składający się ze wszystkich chętnych obywateli Dżamahiriji. Możecie oczywiście przyjąć pewne kryteria, wymagania, jeśli nie chcecie iść w masowość. 
Cytat:Każdy kto ma jakieś pomysły, obiekcje, albo swoje wizje, niech śmiało o nich tutaj napisze.
Ja proponuję, żeby Dżamahiriji była możliwie ortodoksyjnie kaddafistowska i mocno trzymała się swojego klimatu. Bialeńskie samorządy nie różnią się między sobą historią państwową, nie ma też jakiejś ostrej różnicy między mieszkańcami Rzeszy i Dżamahiriji, więc jeśli DB ma się czymś wyróżniać i ma przyciągać do siebie ludzi, to powinna mocno trzymać się arabskiego socjalizmu. Jeśli ma aktywnie istnieć, to nie może stać się przezroczysta.
Znalazłem coś takiego

https://bialenia.wordpress.com/2013/11/1...republiki/

Nasz Umiłowany Prezydent pewnie wie co. Wink
Ajatollah Ali ibn Abi Talib
Całkiem na początku Republiki mieliśmy wordpressa zamiast strony. I właśnie go odkopałeś. Wink
Ach, stare czasy, najnowszym wpisem jest tam druga miesięcznica RB, a w listopadzie będziemy świętować już szóste urodziny... Dziś po raz pierwszy od lat miałem sen związany z mikronacjami. Big Grin Śniło mi się, że Maciej obiecuje mi, że wraca i będzie poświęcał Bialenii chociaż godzinę dziennie.
Andrzeju, problem w chwili obecnej jest taki, że DB ma zbyt małą liczbę obywateli, aby Kongres spełniał jakąkolwiek sensowną funkcję. Debatowanie i na koniec głosowanie we dwie osoby, będzie wyglądało komicznie i żenująco. Dlatego trzeba poszukać jakiejś alternatywy, żeby lepiej się to prezentowało chociaż na papierze. Kwestia klimatu myślę, że nie pozostawia żadnych wątpliwości. Wracamy do korzeni Bialenii, gdzie każdy może mieć wpływ na tworzenie klimatu, jeśli swoje pomysły potrafi zaprezentować w ciekawy i chwytliwy sposób. Oczywiście Zielony Kościół, Kaddafi, Jahołdajewszczyzna itd. są cechami fundamentalnymi.
/-/ Feliks Spirkin
Cytat:Musimy zacząć od podstaw, czyli od najprostszych rzeczy, jak ustalenie symboli naszego samorządu. Potrzebujemy stworzyć w dobrej jakości godło oraz flagę...
Mogę w tym pomóc... jak chcecie. Mogę też stworzyć Waszą gwardię i pociągnąć narrację w tej materii. Trzeba pomagać sąsiadom, a w końcu nimi jesteśmy, bo moje lenno przylega do DB.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • AndrzejSwarzewski, Feliks Spirkin
Wspaniałe wieści! Bez wątpienia w Barze pod Osłem pojawi się nowy wysokoprocentowy trunek pod nazwą Ronon Dex. Big Grin  A tak na poważnie, to naprawdę wielkie dzięki za pomoc, że chcesz poświęcić swój czas. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś się zaangażuje w reaktywację DB, bo póki co to zbyt wielkiego pola do popisu nie ma. A zresztą, najwyżej olejemy LKD i postawimy póki co na bardziej fabularne rzeczy. Dla chcącego nic trudnego. Cool
/-/ Feliks Spirkin
Szanowni Mieszkańcy Dżamahiriji!

Zwracam się do Was w sprawach wagi najwyższej!

Pora nam wybrać władze, które przywrócą aktywność regionu.

Wzywam Was, abyśmy w ramach Powszechnego Kongresu Ludowego wybrali przywódcę, który mądrze pokieruje regionem i zadba o jego aktywność.

Abyśmy potem mogli wcielać wszelkie inicjatywy!
No właśnie... wybierzcie wreszcie władze - by można było ruszyć z innymi sprawami - np. z symboliką i z gwardią - którą mogę stworzyć, ale muszę mieć z kim na ten temat rozmawiać i musi być ktoś kto zatwierdza te sprawy.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości