• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Symbolika Dżmahiriji Bialeńskiej
W nawiązaniu do tematu: http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...84#pid4284

Cytat:Potrzebujemy stworzyć w dobrej jakości godło oraz flagę...

Jeżeli Wasza flaga to ta, która mi podlinkowałeś na PW czyli ta która publikował Akrypa - to oczywiście już ją macie zrobiona w dużej w dużej rozdzielczości. 1280 x 853 piksele wystarczy?

Godłem jak rozumiem jest orzeł libijski - taki jaki był pierwotnym godłem RB, ale z tarczą w kolorze jednolitym oraz z głową skierowaną w stronę przeciwną, jak w godle RB. Wnioskuje to na podstawie tego co wstawiliście do flagi. Dodałem w szarfie napis "DŻAMAHIRIJA BIALEŃSKA".

Problem w tym, że kolorystykę dobraliście kiepsko. Godło, które jest narysowane liniami, pomiędzy którymi jest kolor biały, na tle białego pola flagi zawsze będzie słabo widoczne. W związku z tym proponuję Wam lekką zmianę kolorystyki godła... powinno ono być nieco ciemniejsze - w dwóch odcieniach brązu. Wtedy będzie widoczne i czytelne - bo o ile jako godło sporej wielkości jeszcze ujdzie, to juz przy zmniejszaniu bardzo trafi na czytelności.

Godło takie jak na fladze Akrypy - dodany napis na szarfie.

[Obrazek: Cb7EASh.png]

Godło modyfikowane przeze mnie - moja propozycja Waszego godła.

[Obrazek: knK83ML.png]

Flaga Akrypy z godłem oryginalnym (jasnym)

[Obrazek: 9WFMXyH.png]

Flaga Akrypy z godłem zmodyfikowanym przeze mnie.

[Obrazek: MAOTdyv.png]

Flagę zmniejszyłem do szerokości 800 pikseli, ale w oryginale mam to w szerokości 1280 pikseli.

Przy zmniejszeniu do 300 pikseli szerokości w zasadzie przy oryginalnym godle nic nie widać, ale przy ciemniejszym dalej jest to czytelne.

[Obrazek: TQSYiym.png] [Obrazek: fV76SFZ.png]

Czekam na decyzję... potem wrzuci się to do galerii i przejdziemy do kolejnych spraw graficznych (np. Herb Bengazi czy znaki dla przyszłej gwardii... jakkolwiek ja nazwiecie).
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Feliks Spirkin
Obie wersje wyglądają naprawdę dobrze, lecz Twoja propozycja bardziej mi przypadła do gustu. Naprawdę kawał dobrej roboty, bo dokładnie o coś takiego chodziło. Jestem ciekaw zdania innych, którą wersję by wybrali.
/-/ Feliks Spirkin
- Prezes FK Partizan Bałdarasz 
- Członek Bialeńskiego Związku Sportowego 
Propozycja Ronona jest świetna!

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości