• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wniosek o rejestrację zrzeszenia
#1
Panie Prezydencie,
Składam wniosek o rejestrację poniższego zrzeszenia. Słowem wyjaśnienia, Bractwo Zielonego Promienia zajmować się będzie kreacją transcendentalnych i metafizycznych podstaw dla idei Czwartej Pozycji (ale nie będzie ściśle z nią związane, odwrotnie, niż sama Czwarta Pozycja), publikowaniem i (nadto) tworzeniem nowej formy bialeńskiego mistycyzmu bądź ruchu quasi-religijnego. Być może uda się przez to jeszcze bardziej rozwinąć tę dziedzinę aktywności, oprócz choćby tego, o czym ostatnio toczona była rozmowa oraz tego, co już istnieje; w tym przypadku od strony tradycjonalistyczno-czwartopozycyjnej. Fabularnie, idea Bractwa ma także niemały związek z bialeńskimi wyprawami do Agharty i skrystalizowała się po tym, co opisałem w wątku "Ekspedycja do Sambanu".

Statut:

Cytat:
[Obrazek: gY3wh9f.png]

Statut Bractwa Zielonego Promienia

Art. 1.
Bractwo Zielonego Promienia stanowi konfranternię działającą na terytorium Republiki Bialeńskiej, posiadającą prawną osobowość związku wyznaniowego. Główną siedzibą Bractwa jest Wolne Miasto Stołeczne Wolnograd.

Art. 2.
Bractwo Zielonego Promienia działa w oparciu o fatwę nr 22 Ajatollaha Aliego ibn Abi Taliba, pozostając wiernym nauczaniu Zielonego Kościoła. Jednocześnie do Bractwa mogą należeć osoby przynależące, jak i nieprzynależące do Kościoła.

Art. 3.
Bractwu przewodzi Nestor, którego funkcja przekazywana jest każdorazowo decyzją poprzedniego Nestora. Pierwszym Nestorem Bractwa staje się jego założyciel.

Art. 4.
Członkostwo nadawane jest i odbierane drogą decyzji Nestora. Do Bractwa Zielonego Promienia należeć może osoba zgadzająca się z założeniami Bractwa i/lub pragnąca je twórczo rozwijać w zgodzie z duchem powrotu ku Tradycji Pierwotnej Mikroświata. Nestor może odmówić przyjęcia do Bractwa bądź wykluczyć osobę już doń należącą w przypadku wątpliwości co do nieskazitelności jej bądź jej intencyj.

Art. 5.
Statut wchodzi w życie z chwilą rejestracji zrzeszenia.

Lista członków:

Cytat:1. Bartłomiej Demiatycz
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Feliks Spirkin
#2
Wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Ponadto zgłaszam akces. Gdzie stworzyć dział?
#3
Dziękuję i... tak, oczywiście. W takiej sytuacji może nawet zaistniałaby możliwość swoistej "współpracy" (czy raczej kontaktu) między Bractwem a Hermetycznym Zakonem Zielonego Brzasku (lub organizacją o innej nazwie, bo chyba ta nie jest ustalona), jeżeli ten miałby kiedyś zbliżyć się do świata materialnego ze świata idei. Tak sobie tylko spekuluję.

Myślę, że najlepiej w "Związkach wyznaniowych", zgodnie z prawną osobowością BZP.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości