• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plan działań
#1
Na ręce prezydenta Republiki Bialeńskiej, Andrzeja Swarzewskiego,

Prezydent Republiki Bialeńskiej zgodnie z art. 4 ustawy o Instytucie Pracy ma prawo powoływać jak i odwoływać inspektora Instytutu Pracy więc nawet jeżeli nie ma tego wprost w ustawie to jest on najwłaściwszym organem dla przedstawienia niniejszego planu działań.

Plan działań w związku z art. 6 ustawy o Instytucie Pracy

Wstęp

Regulacja w formie ustawy i utworzenie Instytutu Pracy zostało uczynione własnie w ten, a nie inny sposób, gdyż tworzy to większe możliwości, a niżeli gdyby było to w formie stowarzyszenia, fundacji pod nazwą przykładową Agencji Pośrednictwa Pracy. 

I Polityka kadrowa

Instytut Pracy poza jedną dodatkową osoba oprócz inspektora w najbliższym czasie nie ma zamiaru dokonywać naboru do pracy w samym instytucie. Za sytuację niewłaściwą uznać należy, gdy Instytut Pracy stałby się największym pracodawcą, zajęciodawcą w Republice Bialeńskiej. Uznałbym to za rozminięcie się z celem dla jakiego został powołany.

II Polityka wewnętrzna 

W Instytucie Pracy stosowana będzie polityka motywacyjna polegająca na systemie pochwał i nagan. Z czasem możliwe będzie dalsze doprecyzowanie standardów, ale na tę chwilę będzie to podstawa zatrudnienia jaką będzie kontrakt o współpracę. Poprzez taką formę umowy z dalszym czasem możliwe będzie ustalenie standardów zatrudnienia dla całej Bialenii. Bez strachu, nie bedą to kolejne sformalizowane prawa, ale jak sama nazwa wskazuje pewne reguły "kodeksu dobrych praktyk"

III Polityka monitorowania i aktywizacji zawodowej

Instytut Pracy będzie prowadził spisy, rejestry osób trudniących się zajęciem jak i tych, którzy z różnych przyczyn są go pozbawieni. Po ustaleniu tej listy, na jej podstawie zostanie utworzona klasyfikacja zawodów Republiki Bialeńskiej. Chcemy aby tworzenie tych spisów, wykazów umożliwiło lepsze ustalenie kierunków rozwoju i promocji. Instytut Pracy zgodnie z zasadą pomocniczości będzie wydawał rekomendacje, składał raporty na ręce organów i instytucji państwowych.  
Zapewnimy pełną elastyczność, jak było poprzednio do składania ofert zatrudnienia. 

Tyle tytułem wprowadzenia.

(-) Jan Kaniewski, inspektor Instytutu Pracy
#2
Zatwierdzam plan działania. Chętnie pomogę w miarę własnych umiejętności i możliwości czasowych. Inicjatywę uważam za bardzo ważną dla przyszłości Bialenii.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości