• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahoj, kolegyne!
No cześć. Przyszedłem się rozejrzeć, co się dzieje w Bialenii po zamachu lipcowym. Widać, że się trzymacie dość dobrze. I solidnie. Ze starymi obywatelami nagle wszystko rozkwitło. Macie tutaj jakąś działalność pozapaństwową do wykonania? Mam ochotę coś porobić, może napisać. Big Grin
Witam!

Cytat:Macie tutaj jakąś działalność pozapaństwową do wykonania? Mam ochotę coś porobić, może napisać. [Obrazek: biggrin.png]

Miejsca na działanie jest wiele... Masz na mysli coś konkretnego? Masz jakieś pomysły? W jakich działaniach mikronacyjnych czujesz się najlepiej?
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_29_09_19_8_25_55.png]
Generalnie kiedyś myślałem nad wznowieniem działalności Paktu Gellońskiego, ale aktualnie zaklepuję stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych, a nie Zagranicznych, więc słabo, ale z Podkanclerzem mam kontakt, a zatem można by coś sknocić przy udziale Gotfryda i Księcia Smile
Cytat:Generalnie kiedyś myślałem nad wznowieniem działalności Paktu Gellońskiego...

No wiesz... w sytuacji, gdy oba państwa się aktualnie nie uznają - zawieranie jakiegoś paktu jest raczej niewykonalne. Najpierw musiałoby nastąpić wzajemne uznanie, potem zawarcie jakiś stosunków dyplomatycznych, a dopiero wtedy można jakieś pakty zawierać.

Jednak serdecznie zapraszam do działania w RB... Z tego co widzę masz tytuł szlachecki Wicehrabiego - to może jakieś lenno chciałbyś uzyskać? Gdybyś oczywiście chciał uzyskać obywatelstwo.

Nie mogę. Aktualnie zapowiada się na to, że zostanę Asesorem Trybunału Koronnego, a do tego jest wymagane tylko i wyłącznie sarmackie obywatelstwo.
Rozumiem... w takim razie pozostaje działalność nie wymagająca obywatelstwa - może Uniwersytet?

Ooo, a kto jest obecnym Rektorem?
Andrzej... ale do jutra jest na urlopie. Pełnię za niego tylko obowiązki Prezydenta, ale szefuję osobiście Wydziałowi Wojskowemu - tak więc serdecznie zapraszam do poczytania, podjęcia dyskusji lub wygłoszenia wykładu.

Witam Ekscelencję Prezydenta. Nie było nam dane wspólnie działać, a szkoda. Najwyższa pora to naprawić. Wink Obecnie ja jestem Rektorem, jestem otwarty na współpracę. Z innych dziedzin, którymi mógłbyś się zająć bez obywatelstwa, to proponuję działalność w regionach. Oba mają ciekawy klimat, ale brakuje ludzi do ich aktywnego działania.
Odnośnie Paktu Gellońskiego, to oprócz kwestii poruszonych przez Ronona, jesteśmy w sojuszu wojskowym z Federacją Nordacką. Więc może jakaś trójstronna współpraca? Musielibyśmy tylko znaleźć odpowiednią formę...
Pan Andżej niech mnie Ekscelencją nie nazywa, nie zostałem nią wybrany, a powołany z przymusu prawnego. Tamtych czasów nie wspominam dobrze, choć są zabawne momenty. Co do UB, mam już chyba wybór, ale muszę jeszcze podjąć ostateczną decyzję. Napiszę w dziale.
Pakt Gellonski to Pakt Gellonski. Morze Gellonskie jest tam, gdzie jest. A wały pod budowę tego Paktu są po obu stronach. Trzeba teraz.dobudowac ściany. Wiele dokumentów jest w Księstwie jak i w Bialenii na starym forum. Wystarczy przedłożyć odpowiednie nowelizacje i kolejną ratyfikację, moglibyśmy tedy zrobić niezłą współpracę.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości