• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wniosek o sprywatyzowanie przedsiębiorstwa.
Panie Prezydencie!

Składam wniosek o sprywatyzowanie Bialeńskiej Żeglugi Morskiej oraz przeniesienie jej z Mesjano na teren mojego lenna - do miasta Ronin.

W obecnej sytuacji w DB panuje cisza i nie ma tam warunków na uaktywnienie przedsiębiorstwa. Ponieważ mam zamiar je nie tylko aktywować, ale również rozbudować do takich działań potrzebne jest bezpieczeństwo gospodarcze i polityczne. Mesjano na tym nie straci, bo przecież znajduje się tam nasza największa i "sztandarowa" Stocznia im. 1 Maja. Nie wpłynie to też na państwową gospodarkę morską - ponieważ przewozami ładunków na większe odległości zajmuje się Bialeński Transport Morski z siedzibą w Topolnie.

Zamierzam przenieść firmę do miasta Ronin oraz rozbudować je o kolejne usługi. Dotychczas zajmowało się ono tylko przewozem ładunków drobnicowych i żeglugą przybrzeżną, wykorzystując jeden typ statku - http://www.bialenia.org.pl/?page_id=1018...eview=true

Zamierzam ta działalność rozszerzyć o:
- komunikację morską pomiędzy lennami,
- przewozami pasażerskimi u naszych wybrzeży,
- komunikacją pomiędzy Wyspą Bialeńską, a Anatolią - głównie poprzez stworzenie połączeń promowych pomiędzy wyspami.

Czas ruszyć tą sferę naszej gospodarki, o ile BTM i BLO jako państwowe przedsiębiorstwa dysponujące dużymi statkami są predystynowane do tworzenia współpracy zagranicznej i połączeń z innymi krajami, to BŻM powinno być w klimacie Rzeszy - czyli stać się aktywną firmą prywatną, zapewniającą komunikację pomiedzy lennikami, z których większość ma swoje ziemie przylegające do wybrzeży.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Panie Marszałku,
Z przyjemnością wyrażam zgodę. Cieszę się, że kolejne przedsiębiorstwa odżyją.
PS. Miałem wrócić od dziś do aktywności, ale się przeciągnęło i jutro dopiero będę bardziej obecny

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości