• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z Nordaty
Chyba szykuje się powrót Grutina. Wink Pytał o najnowsze wieści z Bialenii, Brodrii i Nordaty. Wraca po przerwie spowodowanej problemami technicznymi
P S. Tak, chwałę się, że robię cokolwiek. Wink

Ale wkrótce może będę miał więcej roboty, bo sytuacja na Nordacie robi się gorąca. Ja głowy za imperializm Federacji nie położę. Ani bialeńscy żołnierze nie będą ginęli w wojnie o kolonie, jeśli FN sprowokuje Suderland, np. otaczając Nordatę Suderlandzką "nowymi wyspami". Jeśli na najbliższym Szczycie RPN w Bengazi się nie porozumiemy, będę prosił Prezydenta o podjęcie kroków mających na celu utrzymanie naszego bezpieczeństwa.
JM prof. zw. dr hab. dhc. Andrzej Swarzewski,
Przewodniczący pro tempore Parlamentu,
Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego. 
"Nie masz czasu na myślenie? - a więc, za przeproszeniem, jesteś bydlęciem. One też są przez cały czas czymś zajęte: czy to merdają ogonem, czy szukają pokarmu, czy gdzieś lecą, sami nie wiedząc gdzie." - Aleksander Dugin
Prezydent Harlin popełnił samobójstwo. Ale szczegóły tej inby niech ktoś lepiej poinformowany przekaże, mi się nie chce przez tony spamu przechodzić.
Już pisałem Karlowi na discordzie, że wybór między Nordatą i starym mikroświatem to jak między kiłą i rzeżączką. Tongue
"Nie masz czasu na myślenie? - a więc, za przeproszeniem, jesteś bydlęciem. One też są przez cały czas czymś zajęte: czy to merdają ogonem, czy szukają pokarmu, czy gdzieś lecą, sami nie wiedząc gdzie." - Aleksander Dugin
Były sobie trzy idioty: Novak, Sprasen i von Ribertrop.

Były sobie dwie mikronacje: Voxland i Westland.

Mikronacje się połączyły.

Nowa mikronacja dołączyła do FN.

W FN jej nie polubili.

Harlina oskarżyli o to, że jest dyktatorem.

Wezwali go przed sąd w SRV.

Harlin się zabił.

To tak w skrócie opis całej tej inby.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
Harlin postanowił włączyć ZP do państwa, pomimo braku poparcia zagranicy, czy nawet własnych obywateli, gdzie nikt z Efeńczyków nie chciał (a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo) dołączać nowej prowincji. Krótko po poinformowaniu opinii publicznej o aneksji ZP, w Egvallandzie rozpoczął się protest.
Następnie, Marszałek Parlamentu poprosił SBV o przeszukanie biura Ministra Novaka, w związku iż prowadzone było przeciwko niemu śledztwo. Nie wiadomo czemu, prezydent i minister zaczęli uciekać śmigłowcem. Po jednym rozbiciu, wznowieniu ucieczki i przechwyceniu przez Siły Powietrzne WRE, prezydent odwołal Marszałka Sił Zbrojnych FN (czyt. mnie) i powołał na to miejsce Sarmatę (proszę nie cenzurować kek.). Po tym wydarzeniu ruszyła fala oświadczeń i postanowień:

WRE

SRV

ZSRM

TL

Chwilę po postanowieniu TL, prezydent popełnił samobójstwo.
Mam nadzieję, że wszystkie ważniejsze rzeczy wymieniłem, warto dodać jeszcze oświadczenie ministra sprawiedliwości i rezygnacje dwóch ministrów. Jednak teraz wszystko wraca na swoje miejsce, niedługo pewnie odbędą się wybory i wszystko się ustabilizuje.
Ten prezydent Wasz to jak jakiś generał Wieniawa-Długoszowski (były pułkownik).
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Lew Wolnogradu,
Wlk. Kn. MF., Mrgr. Ja., Ojciec Ojców, Pasterz Pasterzy, Sędzia V-Świata Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
No aż tak to nie.
Ja się tam chyba muszę wybrać z misją specjalną. Big Grin
Na szczęście Erik to bardzo rozsądny polityk (chociaż Sarmata z pochodzenia! xD), więc jest nadzieja na przywrócenie ładu w Federacji. A przy okazji może będziemy mieli w lutym nadzwyczajnie ciekawy i emocjonujący Szczyt. Smile
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Erik
Myślę też że oskarżanie Harlina o imperjalizm mija się z celem bo ZP chciało dołączyć do FN i każdy obywatel ZP tego chciał.
(-) Aleksander Novak 
Poseł Parlamentu w Federacji Nordackiej
Niby czemu mija się z celem? Właśnie, każdy obywatel ZP chciał. Obywateli FN olano i potraktowano jak kogoś drugiego sortu.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości