• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powołanie Ludowego Komitetu Gospodarki
W czasie rozmowy z Alim doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas, by wreszcie ruszyć z Ludowym Komitetem Gospodarki. Wcześniejsze konsultacje społeczne wykazały, że Bialeńczycy generalnie chcą, żeby powstała gospodarka i mają pewne pomysły jej dotyczące. Potrzeba nam tylko mobilizacji i zdecydowanych działań zmierzających w pierwszej kolejności do stworzenia planu, a następnie do jego realizacji. 

Nowy Minister Spraw Wewnętrznych Filip Powietrzny również jest zainteresowany stworzeniem gospodarki i ma w tej materii pewne propozycje. 

Proponuję nie wybierać przewodniczącego komitetu, żeby w przypadku realiozy nie doszło do paraliżu. 

Zacznijmy od kwestii banku. Staramy się o stworzenie PHPbanku połączonego z forum, czy też przyjmujemy zaproponowany przez MSW comunication.cyclos.org/bialenia ?
Zachęcam do zarejestrowania się i przetestowania.
Rozwiązanie jest ciekawe. Bank PHP połączony z forum ma jednak możliwość "nagradzania" użytkownika.
Musimy postawić sobie pytanie.

Jaki cel ma mieć pieniądz w Bialenii ?

Obecne rozwiązanie jest dobre i warto się nad nim pochylić.
Jak omówimy kwestię pieniądza będziemy mogli ruszyć z pomysłami na funkcjonowanie gospodarki.
Ajatollah Ali ibn Abi Talib
Pytanie o cel pieniądza w Bialenii jest dobrze postawione. W świecie realnym pieniądz służy wymianie gospodarczej i ma ją ułatwiać, ułatwiając przez to realizację ludzkich potrzeb. Wirtualnie jest inaczej, bo nie musimy jeść, nie musimy mieć dachu nad głową, itd. Jako, że podstawowym celem mikronacji jest dobra zabawa, pieniądz również powinien temu służyć.
Za utopijne uważam myślenie, że ktoś będzie aktywniejszy dla wirtualnych pieniędzy, natomiast mogą one stanowić dodatkowy bodziec do podjęcia konkretnej działalności. Pisałem już, że moim zdaniem powinniśmy oprzeć się na towarach luksusowych. Nie damy radę w kilka(/naście) osób odtworzyć działania całej gospodarki. Nie da się zrobić tak, żeby fabryka kupowała surowce od wydobywców. Możemy skupić się tylko na pewnym wycinku gospodarki.
Nie wiem do końca jakie opcje daje Cyclos 4, więc prosiłbym, żeby Filip coś więcej opowiedział. Zwłaszcza zaciekawiła mnie zakładka "Rynek". Jak to działa?
Jak coś to mogę pomóc z moim systemem
Myślałem ale nie jestem pewien na ile jest to możliwe. Czy dało by się zrobić na serwerze Bialenii konto mailowe.
Była by to możliwość, aby obywatel mógł takowe konto wykupić/założyć. Oczywiście konto które ma być prestiżowe, ale nie zastąpić normalnego maila.
Zawsze jakaś motywacja Smile .
mogę zrobić w domenie int.pl

Na Rynku dajesz ogłoszenia że wykonasz jakąś pracę ktoś inny ją kupuje i musisz ją wykonać inaczej, ja mam uprawnienia do wszystkich kont i mogę przelać z powrotem pieniądze.
Rozwiązanie jest ciekawe i musimy się mu lepiej przyjrzeć.

Co do gospodarki, raz wspominałem, że dobrze wyglądała by gospodarka, która dążyła by do jak najlepszego urzeczywistnienia się.
Przykładowo.

Przedsiębiorstwo Produkcyjne "XYZ" mogło by założyć stronę-wizytówkę w celu pokazania, że jest czymś więcej niż "tylko wątkiem" na forum.
Dziś nie jest to trudne. Szablony HTML są dostępne, hostingi darmowe są dostępne a nawet jak ktoś ma z czymś problem są kursy na YT.
Pamiętam jak kiedyś w A-W np. siły zbrojne były osobną stroną i fajnie to wyglądało. Na tej podstawie pomyślałem, aby przenieść gospodarkę lekko na zewnątrz. Wątek + strona która ma pokazać, że jest to coś więcej.
Cytat:Wątek + strona która ma pokazać, że jest to coś więcej.

Owszem... tylko, że my mamy własną stronę i to na niej można by umieszczać to co proponujesz. Po co "mnożyć byty"?Nie lepiej porządnie zagospodarować naszą stronę?
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: UGrVBjc.png] [Obrazek: YF1wTjf.png]
Proponuję nie tworzyć stron na zewnętrznych hostingach, bo mają one skłonność do znikania z odmętach internetu. Nie ma problemu z tworzeniem stron na naszej domenie, proponuję tego się trzymać.
Odnośnie adresów e-mail, to najlepiej byłoby, gdyby były to adresy xyx@bialenia.org.pl. Nie wiem, czy jest to łatwe do zrobienia, musiałby wypowiedzieć się Bajtuś.
Ale pomysł z mailem na naszej Bialeńskiej domenie.
Jeżeli jest możliwość tworzenia u nas to tym lepiej.
Zakładka np. Przedsiębiorstwa i tam ich (miejmy nadzieję) lista.
Ożywimy gospodarkę w jakimś stopniu. Myślę o stronie jako "wizytówce" jak powiedziałem nie powinno to być trudne a każda strona inaczej wyglądająca pokaże, że te "przedsiębiorstwa" są tworzone przez ludzi.

Mail jak pisałem powinien być bardziej prestiżowym o ile będzie to możliwe, aby takowy móc założyć na serwerze.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości