• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BZCPP
#1
Proszę o zezwolenie aby logiem BZCPP było logo sił powietrznych ale w kolorze czrwono-niebieskim
#2
Nie wiem co masz na myśli pisząc "logo Sił Powietrznych"? Bo nie przypominam sobie bym tworzył jakiekolwiek logo tego rodzaju wojsk (jak i zresztą i pozostałych). Jest flaga Sił Powietrznych oraz znak rozpoznawczy Sił Powietrznych... zapewne masz na myśli właśnie znak rozpoznawczy.

Na znak rozpoznawczy składają się kształt i barwa - i tylko połączenie obu tych elementów tworzy zastrzeżony dla innych działań znak. Jakakolwiek zmiana kształtu lub kolorystyki powoduje, że nie jest to już znak rozpoznawczy SP RB. Zresztą tak w realu, jaki w wirtualu znaki rozpoznawcze wykorzystują (z czysto praktycznych przyczyn) często takie same kształty (z zasady proste kształty geometryczne) i kolory (niezbyt duży zestaw)... tworząc z nich różne kombinacje.

Zmiana kształtu lub zmiana koloru powoduje, że przestaje to być znak rozpoznawczy danego państwa i tym samym nie jest już znakiem chronionym. A więc jeżeli chcesz sobie stworzyć logo w postaci pięciokąta w kolorach niebieskim i czerwonym to nie ma on już nic wspólnego ze znakiem rozpoznawczym Sił Powietrznych RB, a więc nie podlega ochronie. Nijaka zgoda nie jest więc wymagana.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: UGrVBjc.png] [Obrazek: YF1wTjf.png]
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości