• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Indywidualny tok studiów [Joahim von Ribertrop]
#11
Świetnie. Teraz proszę zapoznać się z historią internetową i przedinternetową Scholandii (łącznie z odnośnikiem "przeczytaj więcej"): https://scholandia.dreamland.net.pl/historia/
#12
Przeczytane.
#13
Oprócz Scholandii w 2002 roku powstała również Sarmacja. Z historią przedinternetową tego kraju zapoznał się Pan już wcześniej, pozostaje nam zatem przejście do tej internetowej. Jest to historia długa i zawiła, bowiem Sarmacja od lat jest największą z mikronacji. Cieniami tego kraju zajmiemy się, gdy zajmiemy się historią stosunków międzynarodowych. Teraz czas na blaski. Proszę zawitać do Galerii von Thorn i zapoznać się (choćby pobieżnie) z Kronikami Sarmackimi oraz (dokładniej) z podręcznikiem Wojciecha Hergemona "Historia gospodarcza Księstwa Sarmacji".
Proszę również wybrać trzy mikronacje (w tym co najmniej jedną już nieistniejącą), których historię chciałby Pan poznać w dalszej kolejności.
#14
Dobra, przeczytane. Moje mikronacje to: Siedmiogród, Bialenia i Austro-Węgry.
#15
O... to może opiszesz geografię i zagospodarowanie Austro-Węgier? Byłoby to z pożytkiem dla tworzonej mapy Nordaty.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Joahim-von-R
#16
Aha... To szukam czegokolwiek o Weinlandzie, bo tak chyba nazywa się ta część MAW na Nordacie.
#17
Jak Ci idzie słuchanie prelekcji o Siedmiogrodzie i szukanie informacji o Weinlandzie? W sprawie Austro-Węgier w sumie nie mogę Ci polecić wiele więcej niż przegrzebanie mikropedii.
Dla uporządkowania wiedzy napisz krótką notkę (min. 10 zdań) na temat różnic pomiędzy Siedmiogrodem i Austro-Węgrami. Zwróć przy tym uwagę na fakt, że oba kraje czerpią swoje nazwy ze świata realnego. Uwzględnij stosunek do historii realnej.
Potem przejdziemy do historii RB.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości