• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Razem naprzód [program wyborczy Andrzeja Swarzewskiego]
Drodzy Bialeńczycy,
Szanowni Obserwatorzy!
Już za tydzień rozpoczynają się wybory parlamentarne oraz pierwsza powszechna i jawna elekcja prezydencka. Wczoraj Prezes Thomas von Lissendorf zgłosił moją kandydaturę na urząd prezydenta oraz partyjną listę do Parlamentu. Ordynacja Wyborcza nakłada na mnie obowiązek przedstawienia programu wyborczego, co niniejszym czynię.
Od 22 lutego, gdy Parlament powołał mnie na urząd prezydenta, wiele się zmieniło. Można powiedzieć, że zmieniło się wszystko. Objąłem władzę w dekadenckim sarmackim protektoracie, a teraz spoglądam z Pałacu Prezydenckiego na wolny kraj odbudowujący swój potencjał. Zamiast ciągłego narzekania i robienia przymiarek do trumny, znów widzę Bialeńczyków, którym się chce i którzy poświęcają swój czas na rozwój kraju. Chciałbym, żebyśmy poszli dalej tą drogą, razem naprzód!

Wiecie czego możecie się po mnie spodziewać, jestem prezydentem obecnie i byłem nim już wielokrotnie w przeszłości, znacie mnie dobrze. Oczywistości nie ma sensu powtarzać, a w żadne bajki i tak nie uwierzycie. Wink Postanowiłem więc ubrać swój program w ramy pakta konwenta, głównie dla zwiększenia patosu oraz ku zainteresowaniu międzynarodowych obserwatorów. Chciałbym również, by podpisywanie artykułów andrzejowskich stało się nieformalnym obowiązkiem również dla następnych prezydentów.

Cytat:Andreas. Dei gratia, Electus Praeses Bialeniae, Princeps Participemque Tori Brodriae, Magnus Dux Venomaniae, Broskviae, etc.
Uroczyście zobowiązuję się do przestrzegania poniższych zobowiązań osobistych w czasie pełnienia urzędu.

1. Zobowiązuję się do zachowania republikańskiej formy rządów, niepodejmowania dążeń do koronowania siebie lub kogokolwiek innego na monarchę Bialenii. Ponadto, zobowiązuję się do nieprzyjmowania koron państw obcych, wliczając w to również koronę brodryjską do której przysługują mi prawa z racji małżeństwa.
2. Zobowiązuję się do utrzymania pełnej suwerenności oraz integralności terytorialnej Republiki Bialeńskiej.
3. Zobowiązuję się do bezwzględnego przestrzegania prawa, a w szczególności Konstytucji.
4. Zobowiązuję się nie wprowadzać wojsk cudzoziemskich na terytorium Republiki Bialeńskiej, chyba że w celu manewrów, na krótki czas i za zgodą Marszałka Wielkiego Ronona Dexa.

Zapraszam do dyskusji nad dodaniem kolejnych punktów. Zapraszam również do zadawania pytań odnośnie mojej kandydatury.
> Chciałbym również, by podpisywanie artykułów andrzejowskich

PACTA SWARZENTA

> Zobowiązuję się do zachowania republikańskiej formy rządów

Trochę to ironicznie brzmi w połączeniu z monarchicznie wyglądającym wstępem…

Aczkolwiek, obvsly, szanuję komitment do republikanizmu.
Polyno, takie są realia mikroświata jeżeli chcesz wiedzieć ;-) Ja osobiście porównałbym do realowego bonapartyzmu. Bonapartyzm własnie łączył nowoczesne podejście z konserwatyzmem, trochę jak ogień z wodą, ale bardziej możliwie.
Pięknym gestem będzie dołączenie do artykułów andrzejowskich, edyktu wolnogradzkiego.

Cytat:EDYKT WOLNOGRADZKI

By zjednać i usposobić łaskawie niebiańskie bóstwa, ogłasza się by wszystkim dać zupełną wolność wyznawania religii jaką kto zechcę. Uważa się, że nikomu nie należy czynić przeszkód czy kto odda swoją duszę wyznaniu mazdańskiemu czy tej religii którą sam osądzi za najodpowiedniejszą dla siebie, a to dlatego że najwyższe bóstwo któremu oddajemy cześć według swobodnego przekonania mogło nam we wszystkich okolicznościach okazać zwykłą przychylność i życzliwość. Teraz otwarcie i po prostu każdy kto pragnie wyznawać religie mazdańską, może to czynić nie narażając się na żadne dochodzenia i przykrości, a skoro tym udzielone zostało zezwolenie to rozumie się że w interesie pokoju naszego wieku, także innym zostawia się nieograniczoną i pełną swobodę wyboru religii czy wyznania, by każdy mógł swobodnie czcić to bóstwo jakie sobie wybrał. Nie chcemy bowiem żadnej religii czynić z naszej strony jakiejkolwiek ujmy.
Jak najbardziej, edykt wolnogradzki zostanie dodany.
> Ja osobiście porównałbym do realowego bonapartyzmu.

Bonapartyzm sronapartyzm, tylko kadafizm-kimdzongunizm, knypy.
Marksizm-leninizm-stalinizm-maoizm-hodżyzm-swarzyzm to jedyna słuszna linia. A Cesarzem Bialeńczyków nie planuję się koronować, ale muszę Grutinowi podrzucić pomysł, bo napoleońskiego państwa w mikroświecie nie pamiętam. Tongue
> ale muszę Grutinowi podrzucić pomysł, bo napoleońskiego państwa w mikroświecie nie pamiętam

Gratuluję, właśnie utworzyliście Cesarstwo Drancji z Wapoleonem I na tronie.
Może Towarzyszka chce zostać Cesarzową Wózefiną?
> Może Towarzyszka chce zostać Cesarzową Wózefiną?

Znając moje szczęście to ja tam raczej będę Darią Antominą.

Chociaż biorąc pod uwagę reprodukowany okres, to bardziej tym co z niej pozostało.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości