• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lisewo - prezentacja
#1
Lisewo to największe miasto znajdujące się na Półwyspie Lisewskim - w jego części należącej do Rzeszy Bialeńskiej.

Herbem Lisewa jest stylizowana głowa lisa umieszczona nad wizerunkiem lasu. Półwysep Lisewski w swojej centralnej części historycznie utrzymywał się z gospodarki leśnej, a nazwa miasta powstała od dużej populacji lisów na tym terenie - która zresztą były źródłem utrzymania pierwszych mieszkańców, którzy założyli tą osadę. Byli to głownie myśliwi polujący na te zwierzęta w celu pozyskania futra.

[Obrazek: 3_23_06_19_9_19_15.png]

Herb Lisewa

[Obrazek: yrbQhhy.png]
Plan Miasta Lisewo


Lisewo do niedawna było około 250 tysięcznym miastem o stosunkowo niewielkim znaczeniu w Republice Bialeńskiej. Sytuacja zmieniła się w chwili gdy powstała Dżmahirija Bialeńska, która zresztą zamierzała zagarnąć również tereny Półwyspu Lisewskiego. Dzięki zdecydowanej postawie mieszkańców tego terenu udało się tremu zapobiec. Półwysep Lisewski pozostał w Rzeszy Bialeńskiej, choć na lądzie jest od reszty Rzeszy odseparowany i graniczy z Dżamahiriją Bialeńską.

Od tego momentu Lisewo zaczęło pełnić rolę nieformalnej stolicy tej części Rzeszy Bialeńskiej. Półwysep Lisewski został podzielony pomiędzy dwóch lennków: Ronona Dex oraz Thomasa von Lisendorff - a jedynym obszarem nie zaliczonym do lenn pozostał właśnie teren miasta Lisewa wraz z niewielkim obszarem je okalającym (ok. 500 km2).

W pierwotnym zamyśle miastem miał rządzić Burmistrz, którego obowiązki mieli pełnić rotacyjnie lennicy. jednak ze względu na to, że Thomas von Lisendorff opuścił Bialenię (miejmy nadzieję, że czasowo) i jednocześnie przekazał Rononowi Dex pełnomocnictwo do zarządzania swoim lennem - Prezydent Republiki Bialeńskiej powołał na stanowisko Burmistrza Wielkiego Kniazia Ronona Dex.

Na skutek zmian w Republice Bialeńskiej oraz powstania Dżamahiriji Bialeńskiej Lisewo nie dość, że zyskało na znaczeniu to jeszcze bardzo się rozrosło.

Ponieważ w Dżamahirji Bialeńskiej nie ma prywatnej własności to Ronon Dex został zmuszony do likwidacji znajdującego się dotychczas w Ajszaburgu Zakładu nr 2 należącego do przedsiębiorstwa Zakłady Produkcji Pojazdów Szynowych "Razor Train" (nazwa nie została jeszcze zmieniona i nawiązuje do poprzednich personaliów właściciela).

Został on przeniesiony właśnie do Lisewa - w związku z tym do miasta przeniosła się również większość pracowników ZPPS, wraz z rodzinami. Razem z nimi do miasta przybyła spora liczba drobnych przedsiębiorców dotychczas mającą swoje firmy na terenach przejętych przez Dżamahirije Bialeńską. Byli to nie tylko ludzie chcący uniknąć życia pod zarządem "komitetów", ale też tacy, którzy w rozwoju Półwyspu Lisewskiego dopatrzyli się szansy na lepsze życie i rozwój swoich przedsiębiorstw. Przecież na terenie półwyspu mieszczą się zakłady Ronon Air Tech, Ronon Arms, Stocznia Razorno oraz przeniesiony z Ajszaburga Zakład nr 2 należący do ZPPS. Te wszystkie przedsiębiorstwa potrzebują podwykonawców.

Miasto Lisewo bardzo szybko się rozrosło i dzisiaj liczy już około 800 tys. mieszkańców. Na północy miasta powstała dzielnica przemysłowa (Lisewski Park Przemysłowy), gdzie rozlokowano liczne przedsiębiorstwa, które dostarczają swoje wyroby i surowce do RAT, RA, ZPPS oraz stoczni.

Na głównej ulicy miasta nazwanej Aleje Rzeszy Bialeńskiej ulokowały się różne instytucje i biurowce przedsiębiorstw jak biurowiec ZPPS czy budynek dyrekcja regionalnej Bialeński Linii Kolejowych. Na tej ulicy znajdują się również delegatury urzędów Republiki Bialeńskiej oraz delegatury urzędów Rzeszy.

W Lisewie jest również Departament Policji Krajowej oraz powstał Departament Policji Lokalnej. Co prawda rolę policyjne mogą zgodnie z ustawą pełnić gwardie lenne, ale uznano, że powołanie typowej lokalnej policji będzie rozwiązaniem lepszym i skuteczniejszym w działaniu. Departament Policji Lokalnej jest na razie w fazie organizacji...

W Lisewie powstał również duży kompleks sportowy oraz specjalistyczny kompleks szpitalny. Co prawda pomniejsze miasta Półwyspu Lisewskiego mają odpowiednie placówki, ale centralne położenie Lisewa powoduje, że jest najlepszym miejscem do umieszczenia tam wyspecjalizowanej placówki tego typu.

To właśnie położenie Lisewa powoduje jego dużą atrakcyjność - z trzech głównych miast lenna Razorno (Razorno, Koga, Ronin) do Lisewa jest ok. 70 kilometrów, a do głównych miast lenna Lisendorff (Lisendorff, Pasat) około 100 km.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • AndrzejSwarzewski, Janek Sapieha
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości