• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Święto Patrona w Bengazi
Szanowni Obywatele,
Dzisiaj świętujemy Święto Patrona w okrągłą 50. rocznicę rewolucji libijskiej. Nie będą to obchody huczne, bo i sama rewolucja przebiegła sprawnie i błyskawicznie osiągnęła swój cel. Przybyliśmy tłumnie do Bengazi, miasta mającej największy związek narracyjny z wspominanymi wydarzeniami. Dżamahirija Bialeńska jest regionem o olbrzymim potencjale, którego kompletnie nie wykorzystuje. Czynem rewolucyjnym, który czeka na swoje ziszczenie, jest budowa silnej i awangardowej Dżamahiriji - siłę przewodniej Bialenii oraz sojusznika wszystkich ruchów socjalistycznych w całym mikroświecie. Dżamahiirja czeka na pionierów i herosów, którzy za wzorem Pułkownika Kaddafiego stworzą na pustyni namiastkę raju. 

Nadszedł czas na nadania lenne, by nagrodzić tych, którzy w okresie od 22 lipca najaktywniej działali na rzecz naszej kraju. W tej grupie są zarówno obywatele, jak i nasi goście. 

6 folwarków:
Ronon Dex

5 folwarków:
Łukasz Filex

4 folwarki:
Ali ibn Abi Talib
Bartłomiej Demiatycz

3 folwarki:
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Marek Bajtuś
Feliks Spirkin
Jan Sapieha
Joahim von Ribertrop
Karol Medycejski
Polyna

2 folwarki:
Baszar Ahman Sahmejni
Irmin-Ward

1 folwark:
Ametyst Faradobus
Guliano Montini
Hewret von Thorn
Michael Wolferine
Iwan Pietrow
Kamiljan Harlin
Kaspar Waksman
Leszek Roskohard
Thomas von Lisendorff
Ferdynand Dugosz

Gratuluję wszystkim, dziękuję i zapraszam do dalszej aktywności!

Ponadto, za stworzenie bialeńskiego systemu bankowego 
Dziękuję za nadanie! Informuję, że bank za nie długo będzie miał potwierdzenia przelewów.

Dodatkowo: Konkurs na najlepszą opowieść wygrał Pan Andrzej Swarzewski! Gratulujemy!
Prezes Bialeńskiego Zarządu Cywilnej Przestrzeni Powietrznej, Przewodniczący Partii Bialenia i Wolność, Minister Spraw Wewnętrznych.

KAMIL VERIOPIN
Dziękuję serdecznie! Smile Dodam, że gdyby to ode mnie zależało, to wygrałaby propozycja Janka, ale musiałem wstrzymać się od głosu, jako uczestnik.
Może wstawisz oba teksty?
Przypowieść Andrzeja Swarzewskiego:

Ostatni dzień kanikuły i pierwszy dzień wiosny splatają się dziś w sposób mistyczny w witalnym tańcu młodości ponad porami roku, epokami i granicami wymiarów. Towarzysz Kaniewski, legendarny przywódca Powstania Marcowego początkowo był niechętny wycofaniu się na Bialenię. Gdy sytuacja na froncie pogarszała się coraz bardziej, w nocy po proklamowaniu Dżamahiriji Teutońsko-Sarmackiej we śnie przywódcę rewolucji marcowej odwiedził niedawno zmarły przywódca rewolucji 1 września. Pokazał mu przepiękną pustynię, olbrzymie puszcze, spokojne morze, budowę wielkich miast tętniących życiem, defiladę niosącą na przedzie wielki portret Towarzysza Kaniewskiego i szkoły jego imienia. Już następnego dnia nasze okręty dotarły do Stenkantu, gdzie spędziliśmy noc w pięknym gotyckim zamku. Tej nocy odbyło się kolejne spotkanie wielkich przywódców w czasie którego pułkownik Kaddafi zapowiedział upadek rewolucji w Teutonii, ale i wspaniałą przyszłość Bialenii. Uznał towarzysza Kaniewskiego i każdego kolejnego przywódcę Bialenii za swojego następcę. Następnego dnia dowiedzieliśmy się o wydaleniu z Sarmacji i zaczęliśmy najpiękniejszy etap swojego życia. Ja sam w Stenkancie znalazłem się jeszcze raz w październiku '16 w czasie swojej nocy wyborczej. Na zamkowym dziedzińcu stały posągi towarzyszy Kaddafiego i Kaniewskiego, które widziałem ze swojej sypialni. Posągi nieśmiertelnych ojców swoich ojczyzn od których ja przejąłem pałeczkę w trwającej od 1 września 1969 roku sztafecie.

Przypowieść Jana Sapiehy:

Bern jest znanym kurortem wypoczynkowym, który w sezonie letnim przyciąga rzeszę turystów z kraju i zagranicy. Okoliczny mikroklimat sprzyja osobom mającym problemy z układem oddechowym. Ciepłe, wzbogacone jodem powietrze oraz łagodny wiatr wiejący od strony zatoki sprawia, że jest to idealne miejsce do nauki sportów wodnych. Liczne kąpieliska okalają miejscowe lasy, wśród których natrafić możemy na liczne ścieżki zdrowia, na których zadbamy o właściwą kondycję oraz sylwetkę. Miłośnicy jazdy na rowerze mogą pokonywać wielokilometrowe trasy ulokowane tuż przy samej linii brzegowej. Regionalna kuchnia oferuje różnego rodzaju dania z z ryb i owoców morza. Istnieje również możliwość połowu z kurta, codziennie wypływającego na pobliskie wody. Po dniu pełnym wrażeń, spotkajmy się wraz z przyjaciółmi na wieczorku tanecznym w jednej z wielu nadmorskich restauracji. Wieczorami podziwiać możemy także najpiękniejszy w Bialenii zachód słońca. Odwieczny spektakl, gdy skrywa się ono za taflą wody, rzucając wokół pożegnalne promienie.
Prezes Bialeńskiego Zarządu Cywilnej Przestrzeni Powietrznej, Przewodniczący Partii Bialenia i Wolność, Minister Spraw Wewnętrznych.

KAMIL VERIOPIN
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości