• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kwestia UB po raz x...
Oczywiście, że może być międzywyznaniowy ale nie jestem nim zainteresowana. Zresztą teologia Szyizmu wymaga conajmniej jeszcze 10 wykładów by o czymkolwiek można było mówić.
Na pewno mam ten licencjat ale nie pamiętam czy ostatecznie zaakceptowałeś mi Magisterkę Andrzeju.
(-)Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: db2png_qaqehaq.png]

Czemu nie ... ale troszkę później. V-tytułów nie posiadam.
Dzień dobry,

Ja tu jeszcze etat mam czy to co było wcześniej już jest nieważne?
dr net prawa Hewret von Thorn
Senior Domu von Thorn
Książę monderski
Twoja kadencja jako Rektora już się skończyła, ale póki co nie powołałem następcy (de facto ja zarządzam UB), bo chętni do działalności na UB (Ronon, Bajtuś i może Akrypa) odkładają to na czasy po skończeniu bieżących prac.
Niejako i tak należałoby od nowa wszystko zorganizować i opracować plany nauczania.
Tak w ogóle przez wypowiedzenie stowarzyszenia KS-RB, Uniwersytet stracił jednego dyplomanta. :/
dr net prawa Hewret von Thorn
Senior Domu von Thorn
Książę monderski
Odkopuję temat po roku, dostanę złotą łopatę?
Zauważyłem dziś, że ustawa o szkolnictwie wyższym jest napisana chaotycznie i trzeba ją poprawić. Przy okazji można się zastanowić nad formą naszej dalszej działalności. Nie jest źle w porównaniu do innych uczelni w mikroświecie. Jest też całkiem dobrze w porównaniu do przeszłości UB (przynajmniej produkujemy więcej prac niż biurokracji, a różnie z tym bywało). Ale nie znaczy to, że nie mogłoby być lepiej.

Co powiedzielibyście na przeniesienie działu do kategorii "Życie w Bialenii" i zrobienie z UB (między innymi) miejsca do wszystkich bardziej teoretycznych dyskusji, opartych na argumentach, a nie mniemaniach (w znaczeniu heglowskim)? Innymi słowy, Uniwersytet byłby bliżej Bialeńczyków, którzy niekoniecznie mają czas na pisanie i recenzowanie prac. Widzę oczami wyobraźni regularne Debaty Tygodnia, który nie tylko aktywizowałyby społeczeństwo do merytorycznej aktywności, ale też mogłyby ściągać do nas zagraniczniaków, którzy chcieliby porozmawiać na poziomie.
Colloquia Bialenica.
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez. 
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej,
Lew Wolnogradu, Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy Etc.
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Pomysł zacny, nic dodać, nic ująć. Wprowadzajcie w życie ku chwale rewolucji intelektualnej!
(-)Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: db2png_qaqehaq.png]

No to debaty mamy ustalone, teraz kwestia ustawy. Proponuję przedłużyć kadencję Rektora do pół roku. Zostawiamy wybór przez prezydenta, czy jakiś senat zmontujemy?
Do piątku czekam na uwagi i propozycje, potem napiszę ustawę i statut i przedstawię je w Zgromadzeniu. Na tę chwilę (ale może ktoś mnie przekona) byłbym za tym, żeby Rektor był powoływany przez Prezydent na półroczną kadencję. Ale Senat też warto byłoby utworzyć, chociażby do opiniowania i dyskutowania. I głosy ważone, 4 dla profesora, 3 dla doktora, 2 dla magistra i 1 dla studenta. Większej biurokracji nie ma sensu tworzyć, żadnych kanclerzy, ani niczego takiego.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości