• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II sesja Sejmu II Rzeszy Bialeńskiej [otwarcie, sprawy organizacyjne]
Wielce Szlachetni Lennicy, Czcigodni Plenipotenci Wolnych Miast Rzeszy, Bialeńczycy i wszyscy tutaj zgromadzeni,

Serdecznie witam Was wszystkich na otwarciu II sesji Sejmu II Rzeszy Bialeńskiej. Tym razem, w drodze wyjątku, obrady poprowadzi Wikariusz Rzeszy Bialeńskiej, czyli ja. Sytuacja jest wyjątkowa. Chciałbym zaproponować Wam, abyśmy ten okres regencji przedłużyli na cały wrzesień. W październiku Wielce Czcigodny Lew Wolnogradu powróci do aktywności i chciałbym, aby powrócił również na urząd lewski. Jestem przekonany, że nie ma nikogo, kto mógłby pełnić tę funkcję lepiej. 

Kolejną kwestią, którą chciałbym poruszyć, jest Gwardia Rzeszy. Czy Marszałek Dex ma jakieś propozycje w tej sprawie? 

Jeśli któryś z Wielce Szlachetnych Lenników widzi jeszcze jakieś sprawy, które nie powinny czegoś do października i III sesji, proszę o zasygnalizowanie tego w tym wątku.

II sesję Sejmu II Rzeszy Bialeńskiej uważam za otwartą. 

P.S. Przepraszam za formę odbiegającą od wysokich standardów poprzedniej sesji. Nie mam jednak dziś zbyt wiele czasu, a nie chcę opóźniać otwarcia. 
Ja na razie nic nie mam do powiedzenia.
Prezes Bialeńskiego Zarządu Cywilnej Przestrzeni Powietrznej, Dyrektor Flex Medycyna, Przewodniczący Partii Bialenia i Wolność, Minister Spraw Wewnętrznych.
[Obrazek: 617359.png]

[Obrazek: IcBdnWs.png]
Jak najbardziej jestem za tym by nie dokonywać wyboru nowego Lwa Wolnogradu i zaczekać do powrotu Ametysta, którego nieobecność potrwa raptem do końca września.

W kwestii Gwardii Rzeszy oczywiście mam pomysły... Tak jak w ustawie, którą zaproponowałem, i która została przyjęta będzie się ona składać z elementu centralnego i kontyngentów z gwardii lenników.

Na wstępie zgłaszam kontyngenty Razorna i Lisendorff - przy czym z racji odległości i położenia tych lenn będą to w 100% kontyngenty lotnicze.

Zgodnie z ustawą lennik wystawiający kontyngent może zwiększyć swoją gwardię o 20%, który to procent ma uprawnienia o jeden "stopień" wyższe jak pozostała część gwardii.

Deklaruje więc udział 2 kontyngentów lotniczych liczących po 1000 gwardzistów.

Teraz czekam na wypowiedzi pozostałych lenników posiadających gwardie - czy również deklarują swoje kontyngenty... Na podstawie tych informacji przedstawię propozycję składu Gwardii Rzeszy.

Trzeba będzie opracować i zatwierdzić znaki i symbolikę gwardii, ale to będę mógł zaproponować dopiero za tydzień, gdy będę po urlopie i z dostępem do komputera.
Zgłaszam kontyngent lotniczy oraz morski od lenna Hakano. Statki jeszcze muszę zamówić.
Prezes Bialeńskiego Zarządu Cywilnej Przestrzeni Powietrznej, Dyrektor Flex Medycyna, Przewodniczący Partii Bialenia i Wolność, Minister Spraw Wewnętrznych.
[Obrazek: 617359.png]

[Obrazek: IcBdnWs.png]
Venomania również deklaruje swój kontyngent.
Japan chwilowo nie zgłasza kontygnentu. Nie posiada gwardii.
Cytat:Venomania również deklaruje swój kontyngent.
Jak rozumiem w pełnym wymiarze czyli 3000 gwardzistów?

Cytat:Zgłaszam kontyngent lotniczy oraz morski od lenna Hakano. Statki jeszcze muszę zamówić.
Proponowałbym zacząć od lektury ustawy o gwardiach lennych... bo jak na razie to możesz mieć gwardię w sile 50 ludzi, uzbrojoną tylko w broń strzelecką.

Kontyngent to 10 gwardzistów i o jeden pozion wyżej czyli mogą mieć lekki pojazd opancerzony np. samochód pancerny.

Lotnictwa bojowego i okrętów uzbrojonych mieć nie możesz... a nawet jakbyś chciał włączyć do tego statek (bo jednostki nieuzbrojone nie podlegają ograniczeniom) to tych 10 ludzi nie starczy na załogę.

Co do samolotów to jedyną radą jest samolot nieuzbrojony... np. rozpoznawczy.

Łukaszu to raczej Gwardia Rzeszy będzie chronić Twoje lenno. Na wszystko są sposoby... możesz siłami swoich 50 + 10 gwardzistów obsadzić male lotnisko polowe w swoim lennie, na którym rotacyjnie będzie bazowała jakaś eskadra z Gwardii Rzeszy. To samo zresztą dotyczy Twojego sąsiada z południa.

W sumie to pokrzywdzony nie jesteś... bo będziesz miał przynajmniej 15-tysięczną gwardię jako Gubernator WP. A jak już skończymy kwestie organizacyjne i sprzętowe to jakąś współpracę się wykombinuje.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: UGrVBjc.png] [Obrazek: YF1wTjf.png]
Wielce Szlachetni Lennicy, Czcigodni Plenipotenci Wolnych Miast Rzeszy, Bialeńczycy i wszyscy tutaj zgromadzeni,
Losy głosowania są już właściwie przesądzone, to świetnie. Trwa dyskusja na temat Gwardii Rzeszy, zachęcam wszystkich zainteresowanych do wzięcia w niej udziału. Proszę ponownie o zgłaszanie innych kwestii, które powinniśmy poruszyć w czasie II sesji. Nie muszą to być sprawy ustawodawcze. Jan Sapieha przedstawił mi dziś swój pomysł na akcję narracyjną, która wkrótce wstrząśnie naszą stolicą! Rzesza bez swojego Lwa trochę przysypia, ale wierzę, że wspólnie pociągniemy projekt przez ten niecały już miesiąc, a potem wszystko wróci do normy. Smile 
Z wikariuszowskim pozdrowieniem,
Cytat:Trwa dyskusja na temat Gwardii Rzeszy

No to propozycja oznakowania...

[Obrazek: M6WDk24.png]

... wariant górny to oba kolory użyte na fladze i godle Rzeszy, a dolny - tylko główny kolor Rzeszy. Ten drugi chyba trochę czytelniejszy - ale pozostawiam wybór. Zresztą mogę zrobić też inny... jak ktoś ma pomysł na inną formę znaku.

Dla przykładu, ten dolny naniesiony na samolot...

[Obrazek: gHwIYpw.png]

... akurat ten screen to kombinacja jak rozmieścić znaki zarówno Rzeszy, jak i identyfikujące kontyngent lennika. W żaden sposób to nie jest wersja finalna, a tylko takie testy - gdzie co można by poumieszczać.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: UGrVBjc.png] [Obrazek: YF1wTjf.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości