• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witajcie!
Witajcie przyjaciele!
Znajdzie się tutaj troszkę miejsca na moje emerytowanie w mikroświecie?
Tytularny Król Rzeczypospolitej Rusi i Uhrainy
Pretendent do tronu Brodrii
Sędzia Ludowy Republiki Bialeńskiej
Miejsca mamy dużo, witam serdecznie. Wink Czy poza emeryturą chciałbyś się w coś zaangażować, czy wolisz spontaniczną działalność?
Zobaczymy przyjacielu. Powoli wykańcza mnie Rotria i chyba będę szukał swojej ucieczki i zajmę się może lingwistyką czy polityką.
A może dałoby się połączyć obie działalności i stworzyć rotryjską parafię/diecezję w Bialenii? Konkordat mamy. Pełna chrystianizacja Bialenii jest oczywiście mało prawdopodobna, ale np. syryjscy chrześcijanie współpracują z tamtejszym katechonem, więc u nas też dałoby się to narracyjnie pociągnąć.
Męczy mnie poprostu te zacofane myślenie w Rotrii i brak postępu w utworzeniu Kościoła Wschodniego.
Nie żebym namawiał do schizmy, ale potrzebujesz ich do czegoś? Bo jeśli i tak sam masz tworzyć ten Kościół Wschodni, to może po prostu go stwórz? Sam bądź sobie patriarchą, popem i ministrantem. Dodatkowy plus byłby taki, że wobec całkowitego zastoju w Brodrii, Patriarcha mógłby pełnić rolę nie tylko duchowego, ale i politycznego przywódcy. Mógłbyś sobie u nas funkcjonować (albo w Brodrii, ale tam raczej mało kto wchodzi). Mógłbyś sobie stworzyć gdzieś taką autonomiczną republikę mnichów, jak na górze Athos.
Coraz bardziej przekonuję się do rozłamu w kościele Rotryjskim widząc, jak to jestem zlewany, a mój pomysł na obrządek wschodni mija się z sensem, ponieważ został określony już jako niepotrzebny. Cóż może najlepiej wrócić do Wspólnoty Mazdaistycznej...
Cytat:Mógłbyś sobie u nas funkcjonować (albo w Brodrii, ale tam raczej mało kto wchodzi). Mógłbyś sobie stworzyć gdzieś taką autonomiczną republikę mnichów, jak na górze Athos.
I to nie jest głupi pomysł...

Jakiś fajne lenno w wysokich górach Anatolii... pikseli nie brakuje - jak ktoś ma zacięcie i pomysł to możnaby naprawdę fajny klimat stworzyć.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości