• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anty Patriarcha
Cytat:ANTY PATRIARCHA

Bracia i siostry wierni Kościoła Rotryjskiego, do niedawna wierny sługa naszego patriarchy pełniąc posługę kapłańską w Rotrii zauważyłem, że całe państwo Kościelne Rotria jest zwyczajną obłudą i kłamstwem! To nie jest takie wspaniałe miejsce jak niektórzy z was myślą, jest to zwyczajna sekta, w której imię pana jest tylko zwyczajną przykrywką dla gry, która jest tam rozgrywana, bowiem rządzi Państwem Kościelnym łapówkarstwo oraz "kolesiostwo", które w Biblii, którą przykrywają swe twarze jest grzechem!
Podczas służby tam wielokrotnie doświadczyłem, że kolegium kardynalskie to zwykłe udawanie, a patriarchą jest ten, który w danym momencie najbardziej pasuje, a na jego pozycji można wiele ugrać. Dlatego też wierni Rotryjczycy chciałbym wam oznajmić, że nie będę dalej godził się na to co znajduje się w Rotrii i postanawiam sam siebie obwołać Jedynym Słusznym Patriarchą, a na całe państwo kościelne rzucić klątwę za to w jak podły sposób niszczą tę piękną religię. 

Wstańcie wierni i dołączcie do nowego Kościoła, który nie pozwoli na to, aby dalej Pismo Święte było tłumaczone pod swe własne potrzeby. Dołączcie do Apostolskiego Kościoła Bialenii! 
Patriarcha Apostolskiego Kościoła Bialenii
Tytularny Król Rzeczypospolitej Rusi i Uhrainy
Pretendent do tronu Brodrii
[Obrazek: image.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
> całe państwo Kościelne Rotria jest zwyczajną obłudą i kłamstwem

Kompletnie propsuję.
  • Piotr Pawłowicz
Cóż czynić Jaśnie Pani... Wkońcu nie możemy sobie pozwolić na to, aby kolesiostwo niszczyło wiarę i tradycje.
Bialenia z radością przyjmie w swoich granicach Jedynego Słusznego Patriarchę, w zgodzie z piękną tradycją dawania schronienia uchodźcom i dysydentom. Republika Bialeńska nie rości sobie prawa do wypowiadanie się o wewnętrznych sprawach wirtualnego katolicyzmu, dlatego jako Państwo nie staniemy po żadnej ze stron. Cieszy nas jednak inicjatywa powołania Apostolskiego Kościoła Bialenii. Państwo Kościelne od bardzo dawna nie wysłało w nasze strony żadnego duszpasterza, tym samym pozostawiając wspólnotę katolicką samą sobie w obliczu ekspansji Islamu oraz odrodzenia rdzennej religii bialeńskiej - mazdaizmu. Inicjatywa Waszej Świątobliwości daje nadzieję na zmianę tego stanu. 
  • Piotr Pawłowicz
Panie Prezydencie, dziękuję za przyjęcie mej osoby na ziemię Bialenską. Mam nadzieję, że Apostolski Kościół Bialenii będzie miał możliwość rozwoju i będzie mógł żyć w zgodzie z innymi wyznaniami, które goszczą w Republice. Inicjatywa kościoła Apostolskiego powstała już dawno, gdy planowałem utworzyć Ryt Wschodni Kościoła Rotryjskiego, dopiero teraz przejrzałem na oczy i stało się to dla mnie jasne, że za każdym razem były to tylko obłudne słowa mające na celu postanie mej osoby w Rotrii. Teraz już wiem, że źle postąpiłem. Mam nadzieję że AKB zgarnie grono wiernych, którzy będą pomagać w rozwoju tej wspólnoty.
Napiszę to jeszcze w tym wątku - bardzo proszę księdza o rozmowę via GG. Mój numer ksiądz zna.
> bardzo proszę księdza
> proszę księdza

xD
xD     xD
ἄξιος!
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
SEKRETARZ GENERALNY WIELKIEGO STERNIKA, LEW WOLOGRADU
WIELKI KNIAŹ MECHANICKI, OJCIEC OJCÓW, PASTERZ PASTERZY, SĘDZIA V-ŚWIATA
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Zauważyłem, że Państwo Kościelne Rotria ma taki dziwny zwyczaj walki o dochodzących kapłanów, a rozmowa z arcybiskupem Piccolominim to przysłowiowe "odbijanie piłeczki". Przeprosił mnie, a zarazem upiera się przy swoim, także nie rozumiem po co były te przeprosiny skierowane w moją stronę. Przykro mi trochę, że Państwo Kościelne obudziło się w momencie mojego obwołania się Patriarchą.
Nie chcę wchodzić w wewnętrznie sprawy Kościoła Rotryjskiego, ale nie wiem czemu służy zniechęcanie kogoś do działania, gdy tak niewielu osobom chce się robić cokolwiek. Najlepiej rób swoje, a jak będzie w miarę szło, to sami przyjmą i zaproponują jakąś unię. Już nie takie schizmy przebaczali. Piccolomini (ale chyba w poprzednim wcieleniu) też był schizmatykiem, nawet swoje państwo kościele zrobił (Urbino) i jakoś nikt do niego o to pretensje nie ma. Wink

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości