• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anty Patriarcha
Cytat:ANTY PATRIARCHA

Bracia i siostry wierni Kościoła Rotryjskiego, do niedawna wierny sługa naszego patriarchy pełniąc posługę kapłańską w Rotrii zauważyłem, że całe państwo Kościelne Rotria jest zwyczajną obłudą i kłamstwem! To nie jest takie wspaniałe miejsce jak niektórzy z was myślą, jest to zwyczajna sekta, w której imię pana jest tylko zwyczajną przykrywką dla gry, która jest tam rozgrywana, bowiem rządzi Państwem Kościelnym łapówkarstwo oraz "kolesiostwo", które w Biblii, którą przykrywają swe twarze jest grzechem!
Podczas służby tam wielokrotnie doświadczyłem, że kolegium kardynalskie to zwykłe udawanie, a patriarchą jest ten, który w danym momencie najbardziej pasuje, a na jego pozycji można wiele ugrać. Dlatego też wierni Rotryjczycy chciałbym wam oznajmić, że nie będę dalej godził się na to co znajduje się w Rotrii i postanawiam sam siebie obwołać Jedynym Słusznym Patriarchą, a na całe państwo kościelne rzucić klątwę za to w jak podły sposób niszczą tę piękną religię. 

Wstańcie wierni i dołączcie do nowego Kościoła, który nie pozwoli na to, aby dalej Pismo Święte było tłumaczone pod swe własne potrzeby. Dołączcie do Apostolskiego Kościoła Bialenii! 

Tytularny Król Batawii, Rzeczypospolitej Rusi i Uhrainy
Pretendent do tronu Brodrii
Sędzia Ludowy Republiki Bialeńskiej
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
> całe państwo Kościelne Rotria jest zwyczajną obłudą i kłamstwem

Kompletnie propsuję.
  • Piotr Pawłowicz
Cóż czynić Jaśnie Pani... Wkońcu nie możemy sobie pozwolić na to, aby kolesiostwo niszczyło wiarę i tradycje.

Bialenia z radością przyjmie w swoich granicach Jedynego Słusznego Patriarchę, w zgodzie z piękną tradycją dawania schronienia uchodźcom i dysydentom. Republika Bialeńska nie rości sobie prawa do wypowiadanie się o wewnętrznych sprawach wirtualnego katolicyzmu, dlatego jako Państwo nie staniemy po żadnej ze stron. Cieszy nas jednak inicjatywa powołania Apostolskiego Kościoła Bialenii. Państwo Kościelne od bardzo dawna nie wysłało w nasze strony żadnego duszpasterza, tym samym pozostawiając wspólnotę katolicką samą sobie w obliczu ekspansji Islamu oraz odrodzenia rdzennej religii bialeńskiej - mazdaizmu. Inicjatywa Waszej Świątobliwości daje nadzieję na zmianę tego stanu. 
  • Piotr Pawłowicz
Panie Prezydencie, dziękuję za przyjęcie mej osoby na ziemię Bialenską. Mam nadzieję, że Apostolski Kościół Bialenii będzie miał możliwość rozwoju i będzie mógł żyć w zgodzie z innymi wyznaniami, które goszczą w Republice. Inicjatywa kościoła Apostolskiego powstała już dawno, gdy planowałem utworzyć Ryt Wschodni Kościoła Rotryjskiego, dopiero teraz przejrzałem na oczy i stało się to dla mnie jasne, że za każdym razem były to tylko obłudne słowa mające na celu postanie mej osoby w Rotrii. Teraz już wiem, że źle postąpiłem. Mam nadzieję że AKB zgarnie grono wiernych, którzy będą pomagać w rozwoju tej wspólnoty.

Napiszę to jeszcze w tym wątku - bardzo proszę księdza o rozmowę via GG. Mój numer ksiądz zna.
> bardzo proszę księdza
> proszę księdza

xD
xD     xD
ἄξιος!
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Lew Wolnogradu,
Wlk. Kn. MF., Mrgr. Ja., Ojciec Ojców, Pasterz Pasterzy, Sędzia V-Świata Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
  • Andriej Iwanow
Zauważyłem, że Państwo Kościelne Rotria ma taki dziwny zwyczaj walki o dochodzących kapłanów, a rozmowa z arcybiskupem Piccolominim to przysłowiowe "odbijanie piłeczki". Przeprosił mnie, a zarazem upiera się przy swoim, także nie rozumiem po co były te przeprosiny skierowane w moją stronę. Przykro mi trochę, że Państwo Kościelne obudziło się w momencie mojego obwołania się Patriarchą.

Nie chcę wchodzić w wewnętrznie sprawy Kościoła Rotryjskiego, ale nie wiem czemu służy zniechęcanie kogoś do działania, gdy tak niewielu osobom chce się robić cokolwiek. Najlepiej rób swoje, a jak będzie w miarę szło, to sami przyjmą i zaproponują jakąś unię. Już nie takie schizmy przebaczali. Piccolomini (ale chyba w poprzednim wcieleniu) też był schizmatykiem, nawet swoje państwo kościele zrobił (Urbino) i jakoś nikt do niego o to pretensje nie ma. Wink

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości