• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapa Nordaty [Wątek roboczy]
#41
Kiedy zostaną dodane Królestwo Suderlandu oraz Państwo Ardemskie do mapy politycznej Nordaty?
Leszek Roskohard Pawłowicz


Były obywatel Ardemii, UTN, Pustkowii Winków, Garapenii, Baridasu i Bialenii. Aktualny obywatel Federacji Nordackiej(Mieszkaniec prowincji Volkianu) i Brodrii(Mieszkaniec Autonomicznej Republiki Noklezji). Lider Partii VPPS, Prezes Przedsiębiorstwa Fabryki Produkcji Maszyn Rolniczych ,,Wesoły Leszek", Wiceprezes FZP(Federacyjnego Związku Piłkarskiego), Burmistrz Sarjeńska, aktywny działacz sportowy.
#42
Mógłbyś mi Andrzeju wskazać gdzie leży ta ardemska i siedmiogrodzka wyspa, która ma być dla SRV? Słabo znam się na geografii nordackiej.
#43
Cytat:Kiedy zostaną dodane Królestwo Suderlandu oraz Państwo Ardemskie do mapy politycznej Nordaty?
Prace nad mapami mają swoją sytematykę.

- Najpierw ustalenie i uściślenie lini brzegowych, prawidłowego umieszczenia lądów itd.

- Potem naniesiemie prawidłowo granic państw.

- Następnie nanoszenie danych szczegółowych czyli położenia najważniejszych miast itd.

- Dalsza kolejność to tworzenie mapy fizycznej czyli ustalenie ukształtowania powierzchni i innych informacji geograficznych.

Na razie jestem na pierwszym etapie - czyli trzeba sprawdzić i ewentualnie poprawić położenie i kształt lądów. Teraz zbieram tego typu uwagi, jak Hewreta, dzięki któremu wiem, że muszę przesunąć Hasseland.

Oraca nad mapami to zabawa na dłużej... od ręki to można jakąś popelinę zrobić. Porządna mapa wymaga czasu i uzgodnień. W 5 minut się nie da...

Ta mapa Wysp Przyjaźni to było kilkanaście godzin pracy, mapa Nordaty będzie wymagała jeszcze więcej - bo trzeba zbierać i uściślać dane z kilku państw.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: UGrVBjc.png] [Obrazek: YF1wTjf.png]
#44
Cytat:Mógłbyś mi Andrzeju wskazać gdzie leży ta ardemska i siedmiogrodzka wyspa, która ma być dla SRV? Słabo znam się na geografii nordackiej.


Sam chciałbym wiedzieć, gdzie leży ta Wyspa Ardemska? I jakiej jest wielkości...

Na tej mapie jest otoczona czerwonym prostokątem, co powinno oznaczać, że jest to albo powiększenie czegoś co jest małe, albo ten element leży poza obszarem mapy - https://zapodaj.net/images/46cae3da4a499.png

Na mapie Nordaty w miejscu gdzie na poprzedniej jest Ardemia (no ale jako element spoza mapy lub powiększony) jest umieszczona należąca do FN "Nordata Północna" - https://micropedia.fandom.com/wiki/Norda...032019.png

Tutaj podano jej położenie z elementami siatki geograficzne z pierwszej mapy - https://zapodaj.net/6f68417d8a945.png.html - tak jakby na tej pierwszej ten prostokąt nie miał znaczenia. Tyle, że w tym przypadku Nordata Północna i ta Ardemia zachodzą na siebie.

Ktoś to wyjaśni i wyjaśni gdzie w końcu ta Ardemia leży?

Co do wyspy na, której był Siedmiogród to ona (jak już wcześniej rozmawialiśmy) obecnie nie istnieje... jest na tej pierwszej linkowanej mapie z 2014, ale na mapie z marca 2019 jej już nie ma i tym miejscu są inne wyspy.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: UGrVBjc.png] [Obrazek: YF1wTjf.png]
#45
Cytat:Co do wyspy na, której był Siedmiogród to ona (jak już wcześniej rozmawialiśmy) obecnie nie istnieje... jest na tej pierwszej linkowanej mapie z 2014, ale na mapie z marca 2019 jej już nie ma i tym miejscu są inne wyspy.

Bo teraz został ślad po Azymutii, wcześniej Siedmiogród przeniósł się na Kontynent Południowy i było wolne miejsce.
dr net prawa Hewret von Thorn
Senior Domu von Thorn
Książę monderski
#46
Ekscelencjo Dostojewski, jak już wyjaśnili przedmówcy, Siedmiogrodu już nie ma (to znaczy, jest, ale w Hiperborei i nie jest już wyspą). Ale Sambanafryka stoi prawie pusta. Może przejmiecie część tego subkontynentu?
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości