• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wniosek o stwierdzenie wygaśnięcia mandatu.
#1
Panie Prezydencie!

Zwracam się z wnioskiem o stwierdzenie wygaśnięcia mandatu posła Bartłomieja Demiatycza.

Wymieniony nie logował się do systemu informatycznego RB od 14.08.2019 czyli minęło 30 dni - co zgodnie z art. 11 w powiązaniu art.12 ustawy o obywatelstwie Republiki Bialeńskiej powoduje utratę obywatelstwa, a jest to równoznaczne z utratą mandatu posła.

Proszę o stwierdzenie utraty mandatu oraz zarządzenie wyborów uzupełniających lub uznanie, że mandat posła może uzyskać osoba, która startowała w poprzednich wyborach uzupełniających i zajęła drugie miejsce.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
#2
Panie Przewodniczący!
Odebrałem obywatelstwo Bartłomiejowi Demiatyczowi i przy okazji innym osobom, którym należało już je odebrać (jeszcze dziś ogłoszę następne wybory parlamentarne, bo już nadszedł czas). Z odebraniem mandatu poselskiego jest natomiast taki problem, że Ordynacja mówi jasno "Mandat poselski traci się poprzez zrzeczenie się lub odebranie go wyłącznie za zgodą obywateli w referendum w przypadku rażącego niestosowania się do przepisów prawa Republiki Bialeńskiej stwierdzonego prawomocnym wyrokiem sądu". Obawiam się, że nie pozostaje nam nic innego niż czekać na koniec kadencji.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości