• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reaktywacja BPD
Zamierzam reaktywować Bialeńską Partię Demokratyczną (BPD)...

Kiedyś, w czasach świetności RB była to partia założona przeze mnie i Macieja Kamińskiego. Ugrupowanie polityczne, które działało w obronie naszych republikańskich wartości.

Dzisiaj szukam chętnych do reaktywacji partii... Ludzi, dla których nasze republikańskie wartości mają znaczenie.

[Obrazek: 4530dd8cc972.jpg]
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Elektor - Prefekt Departamentu Lisewskiego, Posiadacz Lenna Razorno i  Zarządca Lenna Venomania
Burmistrz Bengazi - Przewodniczący Ludowego Komitetu Dżamahiriji
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
Bardzo cenię sobie te wartości, niestety na tą chwilę muszę odmówić. Wciąż jeszcze należę do ugrupowania Wspólna Przyszłość - Frakcja Rewolucyjna, z ramienia której w czasie wyborów startowałem do parlamentu.
A jaką to rewolucję Wspólna Przyszłość szykuje? Mam organizować bojówki Zielonego Świtu? Wink
Jeśli projekt nadal żywy to z przyjemnością dołącze jako niegdyś wieloletnia członkini.
Pierwsza Przewodnicząca, Imouto, Liderka Rewolucji, Uczestniczka Powstania Marcowego
Akrypa Ali Shariati, Али Шариати Aкриловый, Ακρυπα Αλί Σάριατι, الاكريليك علي شريعتي
Obywatelka Bialenii pochodzenia Teutońskiego, Imanka Szyizmu, XXIX Prezydent RB

Partia z jednym członkiem nie miała sensu... Ale skoro tak - to w weekend napiszę statut i reaktywuję BPD. Witam na pokładzie.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Elektor - Prefekt Departamentu Lisewskiego, Posiadacz Lenna Razorno i  Zarządca Lenna Venomania
Burmistrz Bengazi - Przewodniczący Ludowego Komitetu Dżamahiriji
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
Dziękuję, za przyjęcie.
Pamiętam BPD jako partię której podstawą zawsze był Republikanizm a składała ona ludzi doświadczonych którzy kierują się rozsądkiem ale są także przychylni na wszelką kreatywność w Bialenii.
Pierwsza Przewodnicząca, Imouto, Liderka Rewolucji, Uczestniczka Powstania Marcowego
Akrypa Ali Shariati, Али Шариати Aкриловый, Ακρυπα Αλί Σάριατι, الاكريليك علي شريعتي

Mówiąc szczerze to Bialeńska Partia Demokratyczna kojarzy mi się z betonizmem. Z resztą w pewnym momencie symbolem, logiem BPD była właśnie betoniarka, która miała być symbolem tego specyficznego konserwatyzmu status quo. Obarczam betonizm za upadek Republiki Bialeńskiej, bo wiąże się on nieuchronnie z najgorszą odsłoną biurokratyzmu. Jeżeli na tym ma polegać ta reaktywacja, gdy ktoś mówi o wartościach BPD, to życzę powodzenia...
Witaj Janie!
Szkoda, że jak to już często bywało mijamy się w RB. Ja wracam, ty znikasz.
W okresie w którym miałam już dość RB winnymi temu była atmosfera nieprzyjazna a wręcz wroga. Było tu po prostu niesympatycznie a dodatkowo zaczynał panować marazm i niechęć do bardziej kreatywnych inicjatyw i nowych osób. BTD była dla mnie najpierw partią Ronona i Macieja a potem Macieja i moją i wtedy jednoczyła ludzi pod kilkoma podstawowymi ideami jak właśnie Republikanizm, a po za tym nie pod konkretnym programem który każdy miał własny lecz kulturą polityczną. Byli to partia dla ludzi którzy z mikronacjami związani byli emocjonalnie tylko z Bialenią i właśnie fakt słabości tej siły a to, że najgłośniejsi byli wtedy ludzie dla których RB było tylko przystankiem i wykorzystywali jej sukces. Nie wiem co było w BPD gdy mnie nie było ale kiedy byłam Beton znaczył przywiązanie tych osób do RB i ich zadomowienie się tutaj a nie jakąś władze której BDP raczej nie miało.

Cytat: Obarczam betonizm za upadek Republiki Bialeńskiej, bo wiąże się on nieuchronnie z najgorszą odsłoną biurokratyzmu.

Czy betonizm i biurokratyzm przybliżyły Bialenię do upadku (na pewno go nie spowodowały, bo cofnęliśmy się znad przepaści i żyjemy)? Można polemizować. Na pewno nie betonizm w wykonaniu Ronona i Macieja, którzy byli zawsze wierni Bialenii i robili co w ich mocy, żeby ten kraj się rozwijał. Śmiem twierdzić, że gdyby BPD w pełnym skład i pełnej aktywności działała w lecie '18, to do niemiłych doświadczeń z UTN-em, Brodrią i Sarmacją w ogóle by nie doszło.

Oczywiście ja też w wielu kwestiach ze starym BPD się nie zgadzałem (jakie poglądy prezentuje po reaktywacji jeszcze nie wiem), ale partia ta odegrała zdecydowanie pozytywną rolę w naszej historii. Gdy zabrakło tego "betonu", to gmach Bialenii prawie się zawalił. I jakoś do odbudowy nie garnie się Lubomirski, Sasza i reszta wesołej kompanii, tylko w większości właśnie osoby o poglądach umiarkowanych.

Oczywiście poza umiarkowanym BPD potrzebne są też inne ugrupowania, mające bardziej radykalne i progresywne poglądy. Ja należę do Zielonego Świtu i nie planuję zmiany partyjnych barw, jednak życzę Bialeńskiej Partii Demokratycznej, żeby rosła w siłę. Stabilny system dwupartyjny byłby najlepszym, co może spotkać naszą scenę polityczną.
Bardzo dobry post Towarzyszu Prezydencie.

Cytat:Oczywiście poza umiarkowanym BPD potrzebne są też inne ugrupowania, mające bardziej radykalne i progresywne poglądy. Ja należę do Zielonego Świtu i nie planuję zmiany partyjnych barw, jednak życzę Bialeńskiej Partii Demokratycznej, żeby rosła w siłę. Stabilny system dwupartyjny byłby najlepszym, co może spotkać naszą scenę polityczną.
Zgodnie z starą teorią Akryponyzmu zawsze musi być teza i antyteza by mikronacja żyła. Bez jakieś rywalizacji politycznej byłoby niemrawo i to jest jeden z powodów dlaczego słabo radzą sobie państwa z ustrojem Absolutystycznym czy pełną Demokracją Bezpośrednią. Ważne jednak (jeśli dzieje się to w obrębie jednej mikronacji) by strony miały do siebie szacunek i nawet sympatię inaczej może to skończyć się odejściami bardziej lub mniej głośnymi.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości