• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reaktywacja BPD
Zamierzam reaktywować Bialeńską Partię Demokratyczną (BPD)...

Kiedyś, w czasach świetności RB była to partia założona przeze mnie i Macieja Kamińskiego. Ugrupowanie polityczne, które działało w obronie naszych republikańskich wartości.

Dzisiaj szukam chętnych do reaktywacji partii... Ludzi, dla których nasze republikańskie wartości mają znaczenie.

[Obrazek: 4530dd8cc972.jpg]
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
Bardzo cenię sobie te wartości, niestety na tą chwilę muszę odmówić. Wciąż jeszcze należę do ugrupowania Wspólna Przyszłość - Frakcja Rewolucyjna, z ramienia której w czasie wyborów startowałem do parlamentu.
A jaką to rewolucję Wspólna Przyszłość szykuje? Mam organizować bojówki Zielonego Świtu? Wink
Jeśli projekt nadal żywy to z przyjemnością dołącze jako niegdyś wieloletnia członkini.
(-)Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: db2png_qaqehaq.png]

Partia z jednym członkiem nie miała sensu... Ale skoro tak - to w weekend napiszę statut i reaktywuję BPD. Witam na pokładzie.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
Dziękuję, za przyjęcie.
Pamiętam BPD jako partię której podstawą zawsze był Republikanizm a składała ona ludzi doświadczonych którzy kierują się rozsądkiem ale są także przychylni na wszelką kreatywność w Bialenii.
(-)Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka

Mówiąc szczerze to Bialeńska Partia Demokratyczna kojarzy mi się z betonizmem. Z resztą w pewnym momencie symbolem, logiem BPD była właśnie betoniarka, która miała być symbolem tego specyficznego konserwatyzmu status quo. Obarczam betonizm za upadek Republiki Bialeńskiej, bo wiąże się on nieuchronnie z najgorszą odsłoną biurokratyzmu. Jeżeli na tym ma polegać ta reaktywacja, gdy ktoś mówi o wartościach BPD, to życzę powodzenia...
Witaj Janie!
Szkoda, że jak to już często bywało mijamy się w RB. Ja wracam, ty znikasz.
W okresie w którym miałam już dość RB winnymi temu była atmosfera nieprzyjazna a wręcz wroga. Było tu po prostu niesympatycznie a dodatkowo zaczynał panować marazm i niechęć do bardziej kreatywnych inicjatyw i nowych osób. BTD była dla mnie najpierw partią Ronona i Macieja a potem Macieja i moją i wtedy jednoczyła ludzi pod kilkoma podstawowymi ideami jak właśnie Republikanizm, a po za tym nie pod konkretnym programem który każdy miał własny lecz kulturą polityczną. Byli to partia dla ludzi którzy z mikronacjami związani byli emocjonalnie tylko z Bialenią i właśnie fakt słabości tej siły a to, że najgłośniejsi byli wtedy ludzie dla których RB było tylko przystankiem i wykorzystywali jej sukces. Nie wiem co było w BPD gdy mnie nie było ale kiedy byłam Beton znaczył przywiązanie tych osób do RB i ich zadomowienie się tutaj a nie jakąś władze której BDP raczej nie miało.

Cytat: Obarczam betonizm za upadek Republiki Bialeńskiej, bo wiąże się on nieuchronnie z najgorszą odsłoną biurokratyzmu.

Czy betonizm i biurokratyzm przybliżyły Bialenię do upadku (na pewno go nie spowodowały, bo cofnęliśmy się znad przepaści i żyjemy)? Można polemizować. Na pewno nie betonizm w wykonaniu Ronona i Macieja, którzy byli zawsze wierni Bialenii i robili co w ich mocy, żeby ten kraj się rozwijał. Śmiem twierdzić, że gdyby BPD w pełnym skład i pełnej aktywności działała w lecie '18, to do niemiłych doświadczeń z UTN-em, Brodrią i Sarmacją w ogóle by nie doszło.

Oczywiście ja też w wielu kwestiach ze starym BPD się nie zgadzałem (jakie poglądy prezentuje po reaktywacji jeszcze nie wiem), ale partia ta odegrała zdecydowanie pozytywną rolę w naszej historii. Gdy zabrakło tego "betonu", to gmach Bialenii prawie się zawalił. I jakoś do odbudowy nie garnie się Lubomirski, Sasza i reszta wesołej kompanii, tylko w większości właśnie osoby o poglądach umiarkowanych.

Oczywiście poza umiarkowanym BPD potrzebne są też inne ugrupowania, mające bardziej radykalne i progresywne poglądy. Ja należę do Zielonego Świtu i nie planuję zmiany partyjnych barw, jednak życzę Bialeńskiej Partii Demokratycznej, żeby rosła w siłę. Stabilny system dwupartyjny byłby najlepszym, co może spotkać naszą scenę polityczną.
Bardzo dobry post Towarzyszu Prezydencie.

Cytat:Oczywiście poza umiarkowanym BPD potrzebne są też inne ugrupowania, mające bardziej radykalne i progresywne poglądy. Ja należę do Zielonego Świtu i nie planuję zmiany partyjnych barw, jednak życzę Bialeńskiej Partii Demokratycznej, żeby rosła w siłę. Stabilny system dwupartyjny byłby najlepszym, co może spotkać naszą scenę polityczną.
Zgodnie z starą teorią Akryponyzmu zawsze musi być teza i antyteza by mikronacja żyła. Bez jakieś rywalizacji politycznej byłoby niemrawo i to jest jeden z powodów dlaczego słabo radzą sobie państwa z ustrojem Absolutystycznym czy pełną Demokracją Bezpośrednią. Ważne jednak (jeśli dzieje się to w obrębie jednej mikronacji) by strony miały do siebie szacunek i nawet sympatię inaczej może to skończyć się odejściami bardziej lub mniej głośnymi.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości