• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reaktywacja BPD
Zgadzam się. Bialenia dopiero odradza się po poważnym kryzysie, więc póki co nie ma jeszcze nowej dialektyki na naszej scenie politycznej. Wszyscy razem jesteśmy "antytezą" burbonowskiej tezy, która głosi: "Bialenia powinna być częścią Sarmacji, ponieważ nie jest w stanie istnieć samodzielnie". Myślę, że z biegiem czasu i pojawianiem się nowych sytuacji, powstanie jakaś linia sporu politycznego. Ważne jest to o czym Towarzyszka już powiedziała, należy mieć do siebie szacunek i sympatię, rywalizować w ramach jakichś granic. I ja dodałbym jeszcze do tego, że trzeba rywalizować w ramach bialeńskiej racji stanu. Nie powinna powtórzyć się sytuacja, gdy jedną ze stron konfliktu jest partia dbająca bardziej o interesy innego państwa, niż bialeńskie, jak to było z Wspólną Przyszłością (realizacja interesów sarmackich), czy Wspólnotą Rozwoju (realizacja interesów hasselandzko-brodryjskich; były to wówczas państwa stowarzyszone, więc jest to nieco bardziej usprawiedliwione).
Cytat:Mówiąc szczerze to Bialeńska Partia Demokratyczna kojarzy mi się z betonizmem. Z resztą w pewnym momencie symbolem, logiem BPD była właśnie betoniarka, która miała być symbolem tego specyficznego konserwatyzmu status quo. Obarczam betonizm za upadek Republiki Bialeńskiej, bo wiąże się on nieuchronnie z najgorszą odsłoną biurokratyzmu. Jeżeli na tym ma polegać ta reaktywacja, gdy ktoś mówi o wartościach BPD, to życzę powodzenia...

Bredzisz Janie jak zwykle... Nie myl działań BDP - partii zawsze republikańskiej, z działaniami biurokratycznymi. Oczywiście wiem o co Tobie chodzi... o biurokratyczny system gospodarczy. Taki był - tylko, że Ty chciałeś by w ogóle był - a my z Maciejem nie mając możliwości informatycznych robiliśmy to ręcznie co było "niestrawne" (człowiek na błędach się uczy). Ale to Ty wtedy i jak zwykle coś chciałeś robić... a potem się kończyło na sloganach i się "wymiksowałeś". I niech "detale" zrobią inni. Zrobili na miarę ówczesnych (ograniczonych) możliwości...

Tylko nie łącz naszych działań nas jako "adminów" ręcznej gospodarki - z naszą działalnością polityczną. To dwie różne sprawy. Zawsze działaliśmy w BPD w kierunku utrzymania republikańskiego ustroju Naszego Kraju.

BPD było i jest partią republikańską - dla której wartości to silny Parlament, wolność wypowiedzi, wolność wyznania itd. Jednocześnie to partia, dla której niezależność i niepodległość Bialenii to sprawy nadrzędne. Pamiętaj, że jako członek-założyciel BPD wróciłem by ratować nasz Kraj przed niewolą Sarrmacji. Możesz powiedzieć to o sobie?

Wróciłem ja, wrócił/ła ja czyta Akrypa - zbieramy "starą gwardię" czyli duch Republiki nie zaginął! Możesz być z nami (super), a możesz być przeciwko nam.

Nie pytaj co Bialenia zrobi dla Ciebie - pytaj Ty możesz zrobić dla Bialenii...
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Cytat:STATUT BIALEŃSKIEJ PARTII DEMOKRATYCZNEJ

1. Na czele partii stoi przewodniczący.

2. Przewodniczący wybierany jest co 2 miesiące w wyborach powszechnych.

3. Członkostwo w partii zatwierdza głosowanie w obrębie partii.

4. Członkostwo ustaje w skutek:

a) Zrzeczenia się.

b) Utraty obywatelstwa Republiki Bialeńskiej.

c) Stwierdzenia łamania celów programowych. W tym wypadku odbywa się tajne głosowanie na wniosek przewodniczącego. Decyzja o wykluczeniu zostaje zatwierdzona zwykłą większością głosów.

5. Decyzje w partii podejmowane są zwykłą większością głosów.

6. Partia może odwołać przewodniczącego przed końcem kadencji większością 2/3 głosów.

7. Statut może zostać zmieniony zwykłą większością głosów.

To statut BPD z dawnych lat... Akrypo zmieniamy coś? Dopisujemy? Masz jakieś pomysły?

Osobiście dopisałbym na początku jaki BPD ma charakter czyli, że jest to partia republikańska mająca takie, a nie inne cele i zasady.

Co powiesz na formę preambuły gdzie opisane byłyby wartości podzielane przez parte?
Zmieniłabym, że zmiane statutu musi poprzeć też 2/3 członków bo póki co wychodzi, że Przewodniczący bardziej trwały od statutu.
~Imanka Szyizmu, Akrypa Ali Shariati, Teutonka, Neoheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: 8ad789386de5575b3fd47e99a505403aac6e3cd4_00.gif]
To co napisałem o charakterze partii jak najbardziej może być w formie preambuły.

Co tej zmiany to OK. Zdaje się, że tam statut był pisany pod 3 osoby, które wtedy zakładały BPD. Może zmienimy wszędzie po prostu na zwykłą większość? Przy 2 osobach to i tak wymaga jednomyślności, a przy trzech to i tak musi być 2/3. Masowość nam chyba nie grozi...

Też tak może być.
Pozwalamy członkom innych partii wstępować? Generalnie to nie problem byle się w przyszlości scena polityczna nie rozmywała.
Raczej członkostwo w kilku partiach mija się z celem. Rozmyło by się to... Tak jak piszesz

Cytat:STATUT BIALEŃSKIEJ PARTII DEMOKRATYCZNEJ

Bialeńska Partia Demokratyczna jest partią, której nadrzędnymi celami jest niepodległość i niezależność Republiki Bialeńskiej oraz republikański i demokratyczny ustrój państwa.

1. Na czele partii stoi przewodniczący.

2. Przewodniczący wybierany jest co 2 miesiące w wyborach przeprowadzanych w obrębie partii, a czynne i bierne prawo wyborcze mają wszyscy członkowie partii.

3. Członkostwo w partii zatwierdza głosowanie w obrębie partii.

4. Członkostwo ustaje w skutek:

a) Zrzeczenia się.

b) Utraty obywatelstwa Republiki Bialeńskiej.

c) Stwierdzenia łamania celów programowych. W tym wypadku odbywa się tajne głosowanie na wniosek przewodniczącego. Decyzja o wykluczeniu zostaje zatwierdzona zwykłą większością głosów.

5. Członkostwo może ustać w skutek:

a) Przynależności do innej partii.

b) Posiadania obywatelstwa innego niż bialeńskie.

c) Decyzja w przypadkach, które obejmują pkt. a i b jest podejmowana w każdym przypadku indywidualnie przez przewodniczącego i zatwierdzana zwykłą większością głosów, a podczas podejmowania tej decyzji uwzględnia się zarówno charakter innej partii, do której należy członek BPD i do dobro partii lub stosunek państwa, którego jest obywatelem do Republiki Bialeńskiej..

6. Decyzje w partii podejmowane są zwykłą większością głosów.

7. Partia może odwołać przewodniczącego przed końcem kadencji zwykłą większością głosów.

8. Statut może zostać zmieniony zwykłą większością głosów.

Powyżej moja propozycja nowego statutu. Moim zdaniem (po przemyśleniu) nie można z góry wykluczać przynależności do różnych partii - jednak jeśli byłoby to niekorzystne dla BPD (inne cele, "rozmycie" sceny politycznej itd.) to trzeba mieć możliwość zapobiegania takiej sytuacji. Dodatkowo dodałem też kwestię obywatelstwa obcego państwa... taki margines bezpieczeństwa by można było wykluczyć z partii w przypadku obywatelstwa państw RB nieprzyjaznych lub takich, których cele w stosunku do RB są sprzeczne z celami naszej partii.

Masz coś do dodania Akrypo?

Jestem w całości za. Jedyna moja uwaga, to czy byłbyś za dodaniem do preambuły: "Bialeńska Partia Demokratyczna jest partią, której nadrzędnymi wartościami jest niepodległość i niezależność Republiki Bialeńskiej oraz republikański i demokratyczny ustrój państwa, a także promuje te wartości (cele trochę gorzej promować) na całym Polinie."
Jeśli nie interesuję cię takie lekkie nacechowanie na promocje Republikanizmu, po za RB, to nie naciskam na to.
Zgadzam się... Skopiuj i popraw tekst statutu. Ja dzisiaj "w locie" jestem, a z telefonu nie będę "dziubał".

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości