• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opowieść o Andrzeju
#1
Cytat:MITYCZNY HEROS BIALENII

Nazywał się on Andrzej, a jego narodziny były przepowiadane przez wielkich proroków słowami; "Przyjdzie na świat ten człowiek, który splunie sarmatom w twarz", był on wysoko urodzonym rewolucjonistą. Marzył, aby Zielona Księga prowadziła go przez życie, a jego życie usłane walką o wolność. Narodziła się także legenda o tym wielkim człowieku, że nie zrodził się on z łona kobiety, a został przyniesiony na świat w rękach niebiańskiego rewolucjonisty, z czerwonym sztandarem dojeżdżającym mityczne stworzenie zwane Pegazem. Andrzej od narodzin nie potrafił zaakceptować faktu, że żyje w Sarmacji, chciał z niej od zawsze uciec, a gdy już dorósł i poróżnił się władzami wrócił w miejsce jego mitycznych narodzin, a tam pośród Gór Anatolii, obwołał się Jedynym Słusznym Królem Bialenii. Chwilowo zapomniał o tym jak walczył o równość i stworzył swój własny ład i Królestwo, a jako że Andrzej był człowiekiem marzeń i walki o równość nie mógł zdzierżyć noszenia insygniów Królewskich, dlatego raz na zawsze porzucił ideę Królowania wszystkich Bialeńczykom i został demokratycznie wybranym prezydentem. Bardzo, krótko, bo już kilka dni po rozpoczęciu prezydentury Zielona Księga przemówiła do Andrzeja, aby ten ustalił jedyną słuszną flagę dla tegoż kraju. Flaga została całkowicie zielona niczym trawa Rzeszy Bialeńskiej, a tak rozpoczyna się historia, którą wszyscy już dobrze znamy.
Tytularny Król Batawii, Rzeczypospolitej Rusi i Uhrainy
Pretendent do tronu Brodrii
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • AndrzejSwarzewski, Kamil Veriopin
#2
Piękna i prawdziwa historia. Dziękuję, że ją spisałeś, drogi Kuzynie. Smile
Czy publikacja ta oznacza, że Dwór Dostojewskich wraca do działalności? Brodria nie wypaliła, a na klimat wschodniosłowiański jest zawsze zapotrzebowanie... W każdym razie wschodnia Anatolia jest do dyspozycji Dostojewskich, Brodryjczyków i Kościoła Apostolskiego.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Piotr Pawłowicz
#3
Oczywiście, że wracam do działania. Może w dość "upośledzonym" tempie ale na pewno będę rozwijał Dwór Dostojewskich i Apostolski Kościół. Smile
Tytularny Król Batawii, Rzeczypospolitej Rusi i Uhrainy
Pretendent do tronu Brodrii
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości