• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja
Ajatollahu,
Co Ty na to, żeby "ekumenicznie" stworzyć Tarot Bialeński? Przedsięwzięcie polegałoby na opracowaniu planu, co powinno znaleźć się na poszczególnych kartach (proponuję w pierwszej kolejności ograniczyć się do Wielkich Arkanów), a następnie na znalezieniu grafika, który stworzyłby graficzną oprawę Tarota Bialeńskiego. Do każdej karty Wielkich Arkanów (czyli do każdego archetypu) musielibyśmy dopasować symbolikę związaną z Bialenią i mikroświatem. 
Mam już nawet kilka pomysłów. Zamiast Rydwanu (symbolizującego głównie dążenie do celu, również za wszelką cenę) moglibyśmy mieć Okręt, wybralibyśmy jakiś najładniejszy z naszej marynarki wojennej. Zamiast symbolizującej chaos Wieży my mielibyśmy Flejm... 
Co Ty na to?
Jak bym ja rysował Tarota to pomylili by go z rysunkami demonów z Goeti Big Grin haha
Ajatollah Ali ibn Abi Talib
Ja również nie umiem rysować, ani tworzyć grafik... Ale Tarot Thota został opublikowany 25 lat po śmierci Crowleya, a potem był kolejne 30 lat dopracowywany... Więc myślę, że z poszukiwaniem grafika nie musimy się specjalnie spieszyć. Grunt, żeby opracować koncepcję. To jak, wchodzisz w to? Wink
No to się zastanowić ja mógł bym być V papieżem ^^ Ajatollah Ali Big Grin Swarzewski IV Cesarzem/Prezydentem Big Grin
Na karcie Pustelnika można umieścić beduina pilnującego wielbłądów. Karta Śmierci powinna z kolei nawiązywać do realiozy, można to zobrazować jako "wyjście z komputera". Pomysły się znajdą, tylko trzeba ustalić formę pracy. Osobny wątek na każdą kartę, czy w jednym wątku po kole? Możemy robić to powoli. Grunt, żeby coś robić. Wink
Jak się nie spieszy to można coś graficznie pokombinować... ale w związku z masą graficznej pracy to może jedna karta na tydzień czy dwa by wyszła.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Zupełnie nigdzie się nam nie spieszy. Z resztą Ali wchodzi na forum głównie w weekendy, więc też nie będziemy mieli dużego tempa prac. Z resztą, jak słusznie napisałeś niedawno, chodzi o to, żeby się działo, a nie, żeby szybko skończyć. Wink
Ja lubię Tarot prosty ^^ bardziej do mnie przemawia jak chodzi o wróżenie. Jednak ogólnie Tarot jest zawsze* śliczny <3

* są jednak wyjątki xD
> Zamiast symbolizującej chaos Wieży my mielibyśmy Flejm...

Albo Karbiaka.
Prosty czyli Ridera-Waita? No nie jest zły, ale Tarot Thotha bardziej mi odpowiada. No nie daj się prosić, zrobienie takich kart wróżbiarsko-medytacyjnych stworzyłyby konkretny fundament pod bialeńską i mikroświatową ezoterykę. Wink

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości