• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wkrótce wybory
Na Forum Obywatelskim można już zgłaszać swoje kandydatury do następnych wyborów parlamentarnych. Spadła nam trochę liczba obywateli, więc tym razem wybierzemy tylko trójkę posłów. Liczę więc na ciekawą kampanię.
W Bialeńskiej Partii Demokratycznej na pewno będziemy jeszcze prowadzić rozmowy na ten temat, ale tutaj pobawię się w spekulacje, kogo mogłaby wystawić "opozycja". W Partii Regionów "Rewolucja" pozostał już tylko Ali, więc spodziewam się jakiejś koalicji. Może Alija zdecyduje się na start, skoro wyswobodziła się od swojej gorszej połówki? Najbardziej pasowałaby chyba właśnie do islamsko-socjalistycznej koalicji z ajatollahem. 
Karol przestrzegał, żeby go nie wybierać, a okazał się być niezwykle cennym i merytorycznym posłem. Czy możemy liczyć na ponowny start jednoosobowego Radykalnego Centrum?
Łukaszowi nie udało się dostać do Parlamentu w wyborach uzupełniających, ale mam nadzieję, że się nie zraził i w najbliższych wyborach zobaczymy BiW. Może Joahim też da się skusić na start?
Do aktywności w Bialenii powrócił twórca Frontu Totalistycznego, JŚ Piotr Pawłowicz. Czy przyłączy się do któregoś z istniejących stronnictw, czy może zdecyduje się na samodzielny start Frontu Totalistycznego? A może namówi Iwana i Brodryjski Komitet Narodowy ponownie znajdzie się w bialeńskim Parlamencie? 
Możliwości jest tak wiele, że wielkim marnotrawstwem potencjału byłoby niezorganizowanie aktywnej kampanii.
> Może Alija zdecyduje się na start, skoro wyswobodziła się od swojej gorszej połówki? Najbardziej pasowałaby chyba właśnie do islamsko-socjalistycznej koalicji z ajatollahem.

Jeżeli dostałabym od niego propozycję startu ze wspólnej listy z co najmniej szkicem programu, mogłabym się zdecydować, czemu nie. Wszystko zależy jak mocno moje i tow. Alego poglądy są zbieżne.

Inna sprawa że na obecną chwilę ile dostałabym głosów? 0-1?
Pewnie kilka głosów byś dostała, jakbyś przedstawiła chwytliwy program. Na tę chwilę nie do końca wiemy, jakie masz pomysły odnośnie Bialenii. Tak naprawdę w pełni wiadomo, jaką wizję Bialenii ma BPD, bo od pół roku ją stopniowo realizujemy. I czekamy na jakąś alternatywę, opozycję. Myślę, że jakbyście z Alim przysiedli, to wymyślilibyście ciekawy program. Ale to tylko moja luźna sugestia. Wink
Ja to w ogóle mam zawsze problem przy urnie, bo wiem, że przegrana w wyborach jest zniechęcająca, a nie chcę nikogo zniechęcać.
> Na tę chwilę nie do końca wiemy, jakie masz pomysły odnośnie Bialenii.

Problem że tak właściwie nie mam, i nadal nie jestem pewna, czego Bialenia tak naprawdę potrzebuje. Dlatego start z cudzej listy – chętnie, jeżeli znalazłaby się jakaś z której programem się zgadzam, ale sama raczej nic co zachęci innych do głosowania nie wymyślę.

Jedyne co mogę zaoferować ze swojej strony to przeciwdziałanie sraczce legislacyjnej (która trochę wyhamowała ostatnio, na szczęście) i nadmiernej szczegółowości przepisów, ale legislacyjne technikalia nie wygrywają wyborów.
Ja się zgłoszę ale nwm czy jako kandydat partyjny czy raczej KW Zielonego Kościoła bo partia jest chyba kaput.
Ajatollah Ali ibn Abi Talib
W obecnej ordynacji wyborczej jest bez znaczenia czy startuje się z listy partyjnej czy jako niezależy kandydat... i tak oddajemy głosy na osobę, a nie na komitety wyborcze.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Cytat:Jedyne co mogę zaoferować ze swojej strony to przeciwdziałanie sraczce legislacyjnej (która trochę wyhamowała ostatnio, na szczęście) i nadmiernej szczegółowości przepisów, ale legislacyjne technikalia nie wygrywają wyborów.
Nie było żadnej "sraczki legislacyjnej"... po odzyskaniu niepodległości była konieczność ponownego przyjęcia podstawowych aktów prawnych. Teraz już działamy na spokojnie i bez nadmiaru kolejnych ustaw.

> Nie było żadnej "sraczki legislacyjnej"... po odzyskaniu niepodległości była konieczność ponownego przyjęcia podstawowych aktów prawnych.

Podstawowych aktów prawnych? Co takiego było podstawowego np. w ustawie o obowiązku meldunkowym? Jaką ona wartość dodaną do państwa miałaby ona wnieść, oprócz nowej pozycji w DzP? Szczęście że się parlament zorientował w porę i ją odrzucił, szybko i brutalnie. Po czym została ona zgłoszona… drugi raz.
Kandydatów trochę już jest, gorzej z wymaganymi programami, ale mamy jeszcze trochę czasu i wybory wydają się być niezagrożone. Tradycyjnie zapytam, czy są chętni na debatę? Mogę wszystko zorganizować.
Cytat:Podstawowych aktów prawnych? Co takiego było podstawowego np. w ustawie o obowiązku meldunkowym? Jaką ona wartość dodaną do państwa miałaby ona wnieść, oprócz nowej pozycji w DzP? Szczęście że się parlament zorientował w porę i ją odrzucił, szybko i brutalnie. Po czym została ona zgłoszona… drugi raz.
Oczywiście był to bezsensowny pomysł... Tylko to nie jest żadna "sraczka legislacyjna" - bo Parlament szybko i sprawnie się z tą "propozycją" rozprawił. Byłaby "sraczka" gdyby Parlament takie głupoty przyjmował i przegłosowywał, a potem stawało by się to obowiązującym aktem prawnym.

Nasze prawo gwatantuje obywatelom prawo do składania projektów aktów prawnych - nawet najgłupszych.  

Andrzej - debata ma sens gdy pojawią się programy wyborcze, bo trzeba się w niej do czegoś odnosić.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości