• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapa Anatolii [Wątek roboczy]
Ja bym postawił na tunel, aby nie utrudniać żeglugi największym jednostkom.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Lew Wolnogradu,
Wlk. Kn. MF., Mrgr. Ja., Ojciec Ojców, Pasterz Pasterzy, Sędzia V-Świata Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Też uważam, że 30-kilometrowy tunel jest praktyczniejszy niż 25-kilometrowy most... choć raczej nie ze względu na utrudnienia żeglugi bo takie "supermosty" nie są dla niej utrudnieniem. Trudności budowy tunelu w dużym stopniu zależą od skały, w której się go buduje pod dnem... no, ale wcześniej nic na ten temat nie kombinowaliśmy, to możemy sobie narracyjnie przyjąć najkorzystniejsze warunki budowy tunelu.

W sumie to ja na Półwyspie Lisewskim mam gorzej... nie mam komunikacji lądowej z resztą Rzeszy i chyba skończy się budową dużego portu promowego w Pasat.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
A coś stoi na przeszkodzie, żeby zbudować autostradę z Lisewa do Garbowa? Dżamahirija ma sporą autonomię i jest niestabilna wewnętrznie, ale to jednak część Bialenii i nie powinni protestować przeciwko budowie dróg. Ewentualnie można ich przymusić do budowy autostrady "eksterytorialnej". Wink A odmowa wiązałaby się z utratą co najmniej wybrzeża nad Zatoką Szkutnicką...
JM prof. zw. dr hab. dhc. Andrzej Swarzewski,
Minister Spraw Zagranicznych,
Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego. 
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Fajna byłaby taka autostrada jako "ostoja stabilności", ochraniana przez regularne wojsko.
> A coś stoi na przeszkodzie, żeby zbudować autostradę z Lisewa do Garbowa?

Ja ze swojej strony proponuję, na wzór tunelu wzdłuż Wisły, zbudować tunel pod dnem kanału Jakkolwieksiętamnazywa wzdłuż brzegu.
@Andrzej... i co będę każdy transport pod konwojem wysyłał? I przez kogo chronionym? Gwardia odpada, Gwardia Rzeszy również... bo to prawnie ograniczone do terenów lennych i terenów Rzeszy. Pozostaje Ronon Shield czyli w sumie takie PMC... tutaj w sumie byłoby pole do narracji. Warto to przemyśleć...

@Ametyst... Regularna armia tereny DB opuściła.

Pozostaje mi zbudować port promowy w Pasat (w sumie coś co byłoby "motorem napędowym" tego miasta) i rozbudować BŻM oraz od czasu do czasu wysłać konwój pod ochroną RS czyli muszę tą firmę reaktywować... no w sumie nie dosłownie, bo przecież swego czasu do rejestru trafiła na mocy przepisów o reaktywacji dawnych, udokumentowanych przedsiębiorstw. Ale powrócić do jej prowadzenia na odpiwiednim poziomie. Kiedyś miała spore tradycje... bo nawet ich wynajmowali do dawnego kraju Ametysta...

W zasadzie można iść zarówno w kierunku portu promowego w Pasat, jak i w kierunku ochrony szlaków komunikacyjnych przez PMC.

Na chwilę obecną stan pracy wygląda tak:

[Obrazek: 3_28_01_20_6_49_41.png]

Opisy zrobię na końcu... na razie proszę przed przystąpieniem do dalszych prac (drogi i koleje) o sprawdzenie granic lenn oraz czy nie pominąłem jakiegoś miasta. Miast na czerwono, tereny wojskowe SZRB niebieskie, Gwardii Rzeszy - zielone, granice lenn - fioletowe. Czekam na wszelkie uwagi i korekty... lokalizacje trzeba doprecyzować zanim zaczniemy z drogami i kolejami.

[-] 3 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, AndrzejSwarzewski, Joahim-von-R
Fajno. Na moim terenie możesz dodać jeszcze dwie miejscowości na północy: Uście i Czernelicę. Tu masz aktualną mapkę lenna: http://spolecznosc.bialenia.org.pl/galle..._56_53.png
Naniosę... dobrze aby Janek i Joahim podali gdzie na terenie ich lenna leżą jakieś miejscowości - przynajmniej jedno miasto.

Japan: 68 (podziałka górna), 96 (podziałka lewa), przy rzece.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości