• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badanie powodów realiozy
Ok, zrobię w tym tygodniu.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
Wyniki:

Cytat:Jaki czas spędzasz w mikronacjach?
1: 10,5%
2: 10,5%
3: 15,8%
4: 26,3%
5: 36,8%
Najwięcej: 5 36,8%

Ile jest osób w twojej najbliższej rodzinie?
1: 10%
2: 30%
3: 15%
4: 35%
5: 5%
0: 5%
Najwięcej: 4 35%

W jakich miejscach zaglądasz na mikronacje?
Dom/Mieszkanie: 100%
Praca: 30%
Szkoła: 35%
Najwięcej: Dom/Mieszkanie 100%

Z jakich urządzeń korzystasz?
Telefon: 85%
Tablet: 15%
Komputer/Laptop: 95%
Najwięcej: Komputer/Laptop 95%

W jakim stopniu mikronacje są dla ciebie ważne?
1: 10%
2: 20%
3: 45%
4: 5%
5: 20%
Najwięcej: 3 45%

Ile osób przebywa z tobą w domu/mieszkaniu?
0: 10,5%
1: 10,5%
2: 21,1%
3: 31,6%
4: 21,1%
5: 5,3%
Najwięcej: 3 31,6%

Często wyjeżdżasz na urlop/wakacje?
Rzadko: 25%
Czasami: 45%
Jak mi się chce: 20%
Przy każdej okazji: 10%

Czyli, jak dla mnie, najbardziej realiozę powoduje duża ilość osób w domu.
Jak myślicie?
A skąd taki wniosek? Osoby, które mieszkają z większą ilością domowników zaznaczały, że spędzają mniej czasu w domu i mikronacje są dla nich mniej ważne?
Ja myślę (nie mam na to dowodów, będzie można zrobić jeszcze jedno badanie, bo to nie wykazało niczego konkretnego), że na realiozę najbardziej podatne są osoby, które mają najmniej uporządkowane życie i brak stałego planu dnia/tygodnia. Stąd generalny spadek aktywności w lecie, w czasie świąt, sesji. Rodzina może mieć na to wpływ chyba tylko, jak ma się małe dziecko. Brak czasu jakimś tam utrudnieniem jest, ale tyle, żeby być na bieżąco, każdy chętny wygospodarować sobie może.
"Realioza" również często jest eufemizmem na brak chęci. Łatwiej jest powiedzieć, że nie ma się czasu, niż że nie ma się chęci. A niepotrzebnie, bo czymś normalnym jest pewien cykl w aktywności zarówno poszczególnych osób, jak i państw. Oczekiwanie, że każdy obywatel i każde państwo będzie "wytwarzało" tyle samo postów w każdym miesiącu jest niezrozumieniem fenomenu aktywności.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Kamil Veriopin
Cytat:A skąd taki wniosek? Osoby, które mieszkają z większą ilością domowników zaznaczały, że spędzają mniej czasu w domu i mikronacje są dla nich mniej ważne?

Tak

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości